Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Aki ellenzi a házassági...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki ellenzi a házassági szerződést az miért teszi?

Figyelt kérdés

Már ha a nyilvánvaló lerántást nem vesszük…..

Akkor mégis mi az oka?

Pl vegyük azt hogy szülői segítséggel, van egy lakásom ami ki van fizetve, és az enyém.


Miért fáj annyira ha erről szerződés van?



2022. máj. 9. 10:26
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
100%
30: azért a 7 millához arányosan hozzácsaphatná a közösen fizetett törlesztők felét is.
2022. máj. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
42%
Pl. A lakásodra lazán megítél válás esetén a volt feleségednek a bíróság "lakáshasználati jog"-ot. Téged pedig kibaxnak belőle, hiába van a neveden. Olvass utána a neten. Azt nem tudom egy szerződés megvéd-e ettől. Ügyvédet kérdezz. Akinek nem tetszik annak pá. Probléma megoldva.
2022. máj. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
62%

31!

Miért is? Vagy eladjuk a lakást és visza lesz fizetve vagy kifizet a 7 milliót és fizeti tovább a hitelt. Én minek fizetném, ha már semmi közöm hozzá? 33 millió egy lakás itt.

2022. máj. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
68%
#32: Ilyen nincs. Max. közös használati jogot állapítanak meg és azt is csak egy ideig. És ezt is akkor csak, ha gyerekek vannak.
2022. máj. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
80%

34

Zsiráf nincs.

Hagy ne googlizzam ki neked.

Maradjunk abban, hogy szerinted nincs.

10 perc alatt rájössz hogy de...

2022. máj. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
100%
33: épp azt írom, hogy ha már övé lesz a lakás, akkor ne csak a 7 milliódat kérd vissza, hanem azt is, amit te beleadtál a törlesztőbe. Aztán fizesse tovább egyedül.
2022. máj. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
100%

36

Félre értettem, bocsi.

Végülis igen, de azt kb úgy vettem volna, h én is ott élek és egyedül nem biztos, hogy bármit is tudok venni...viszont kevesebbet fizettem volna, mint az albérlet.

2022. máj. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
100%
37: igen, egyébként normális ember szerintem így gondolja, csak ugye az egész kérdés az egymással szembeni anyagiaskodásra van kihegyezve :D
2022. máj. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
100%

37*

Nálunk sose volt gond, h ki mit és mennyit fizet vagy ad bele pl egy közös programba.

De azért egy lakás teljesen más téma. Közös kassza is játszott volna. Igazából én kerestem többet, de ez sem volt sose gond.

2022. máj. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
36%
Én a kérdező által leírt esetben feleslegesnek és kifejezetten buta bizalmatlankodásnak tartom a szerződést. A magyar jogszabályi környezetben pontosan le van írva, hogy a házasság előtt szerzett tulajdon az magántulajdon, és nem fogja tudni rátenni a kezét a másik. Vállalkozás esetében már megértem, de ott is azért méltányos feltételeket fogadnék el, mert ha nem is dolgozom benne, nagy eséllyel hozzájárulok az esetleges sikerhez a házasságban való háttérmunkával (kicsi annak az esélye, hogy úgy felfut brutálisan egy vállalkozás, hogy a másik fél nem ganajozik otthon a házban / lakásban többet, mint a cégtulaj társ)... mondjuk egy ilyen 85-15% már ok lenne.
2022. máj. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!