Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házassági szerződés. Mi a helyes?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerződés. Mi a helyes?

Figyelt kérdés

Segítsetek! Alapjaiban egy korrekt, szavát megtartó ember vagyok. Tisztában vagyok alapvető tényekkel, tudom ki mit hogyan hozott a házasságunkba. Ezt elmondani sem kell, teljes egyetértés van köztünk a férjemmel. A “probléma” a közös vagyon válás esetén merül fel. Próbálom érthetően összefoglalni. Kérlek titeket, ne támadjatok és ne azzal reagáljatok, hogy mit képzelek vagy hogy ő nem is szeret és minek ez a házasság! Tényleg őszintén szeretném tudni mások véleményét ami segít abban, hogy én is ha kell tisztábban, jogosabban, a másik fél oldalát is jobban megértve láthassak.

Barátságból lett szerelem. Tudtunk minden egymásról. Nekem előző kapcsolatból már volt egy gyermekem. Mivel őszintén mindent megbeszéltünk, tudta, hogy a gyermek apja nem létezik számunkra. Bántalmazó kapcsolat volt amiből család segítségével menekültünk meg. Gyerek tartás nincs, láthatás nincs, kizárva az életünkből. Ez kb ennyi, ne ezt boncolgassuk. Volt munkahelyem, dolgoztam, közös életünkbe raktam a pénzt, mint háztartás vagy bármi kiadások. Nem raktam félre, ami az enyém az a tied és mi együtt vagyunk Mi! Összeházasodtunk, lett közös gyermek. Csodálatos apa! Csodálatos társ és férj! Tényleg mindenben álompár, álom család vagyunk. Neki volt lakása amit most közösen lakjuk. Nem

Kérdés ővé! Házasság előtti vagyon. Ebből nincs is sérelem. Viszont most jön a kérdés…építkezünk. Nyilván én a kicsivel még itthon vagyok, ő biztositja a család számára a megélhetést. Szeretne házassági szerződést és ami engem meglepett, 25-75%os arányban. Mondván ha válásra kerülne a sor, akkor a közös gyerekünk az ő oldaláról jobban legyen biztosítva a későbbi örökségről és ne más gyereke kapja.

Itt felmerül bennem annyi kérdés:

-anyagilag nyilván ő keres jobban meg ha vissza is megyek majd dolgozni.( azért azt ő is elismeri, hogy a támogatásommal érte el az az egzisztenciális szintet amit most magáénak mondhat) rengeteg lemondással áldozattal járt részemről is hogy fejlődjön. Kapcsolatunk első részében teljesen azonos jövedelemmel rendelkeztünk. Nekem biztos fizetésem volt, neki döcögős szintfenttarto vállalkozása. De haladtunk, toltam, biztatnám,támogattam, babát vártunk, ő támogatott. Mit gondoltok, hol lehet az igazság? Annyira kavarog a fejem… jogosnak érezhetem az en oldalakról, hogy amit együtt álmodjunk meg és “dolgozunk” érte azt nem érzem jogosnak ne adj isten válás esetén 25-75ben osztani? Értem en hogy ő a nagy pénzkereső…de hol az ok okozat? Én minden mást megteszek, leveszek a válláról. Úgy érzem, kicsit kiégtem most….amit együtt hozunk

Létre ki-ki olyan hozzájárulással ami a jelenlegi kapacitását kiteszi, az csak abban mérhető, hogy az pénzben számoljuk? Ő keresi rá a pénzt, akkor ennyi a mérvadó? Tudom, hogy jogilag hogy van. Most az érzelmi részét szeretném jobban meglátni. Megérteni Őt. Kérlek tényleg ne támadjátok! Beszéljünk, ennyit kérek!

Köszönöm ❤️



2022. jan. 7. 09:07
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
91%
Ha jól tudom, ezt a frigyetek előtt kellett volna lezsírozni, ki mennyit tesz bele, ki mit visz,stb.
2022. jan. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
100%

Sorry nekem nem világos, mi ez a 25-75%?


Ha elváltok az ingatlan 1/4-e lesz a te neveden? Vagy mi? Lehet csak koran van vagy én vagyok a hülye de nem világos.

2022. jan. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
100%
A masik ami nem világos hogy most válni akartok? V csak bebiztosítás?
2022. jan. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
95%

"Mondván ha válásra kerülne a sor, akkor a közös gyerekünk az ő oldaláról jobban legyen biztosítva a későbbi örökségről és ne más gyereke kapja."


Ennek mi köze a gyerekhez??? Ha ti meghaltok, a gyerekek kapnak mindent. Ezt nem értem. Ha meg el is váltok, akkor gyerektartást kell fizetnie, nem hal éhen a gyereke. Nincs a lurkó semmiből kisemmizve. Nekem sántít a sztori. Lehet félreismerted ezt az embert.

2022. jan. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
20%
#4 Hat ez a te kepessegeidet minositi. Arrol van szo, hogy az ipsenek meg a csajnak van most 1 kozos gyereke (vagy lesz, tokmind1) plusz a csajnak van 1 hozott gyereke. Az ipse nem akarja, hogy amiert o dolgozott meg abbol a hozott gyerek orokoljon, hanem azt h a sajatja. Ilyen 1xu. Tanulsag: soha nem jovunk ossze olyan novel, akinek gyereke van.
2022. jan. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
90%

Azt irod, volt már lakása, ami az Övé.

Az megmarad külön, vagy megy házba? Mert lehet, hogy ezért lenne igy az arány?

2022. jan. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
82%
Soha nem jönnék össze olyan emberrel, aki a meglévő gyermekeimet nem szereti sajátjaiként. Nincs mit ragozni ezen.
2022. jan. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 A kérdező kommentje:

- ha válásra kerülne a sor, akkor ne 50-50%ban osztozzunk, mivel van előző kapcsolatból gyerekem és anyagilag Ő dolgozik meg jobban. Ha elviszem válás esetén a felet utánam ugye nem csak a közös gyerekünk hanem a nagyobb gyerekem is örököl majd.(tehát ha azt magának tartja ő majd közös gyerekre hagyja)

Csak ez annyira zavaros! Igazából kb annyi a lényeg, hogy nem érzi, hogy hiába szereti neveli eltartja( tényleg szavam se lehet) az én gyerekemet, hogy örökölnie kéne utána. Összevonja fejben. Ergo ha én viszem a felet utánam kap, tehát tőle kapott…ezt most így tudom kb lefordítani magamban.



-csak bebiztosítás, természetesen nem szeretnénk válni!

2022. jan. 7. 09:33
 9/62 anonim ***** válasza:
88%

#5-ös. És a hozott gyereket, akit eddig apjaként nevelt, most kisemmizné? A nő is annyit tett az ingatlanba, mint a férj, amíg tudott. Ráadásul a férj eddig bukdácsolt a vállalkozásban, gyakorlatilag a nő kereste a kenyeret. És a kistesónak vajon hogyan esne az, hogy a nagytestvére kevesebbet kap MIATTA, vagy legalábbis rá hivatkozva. Tapsikoljon??? Ez netto hergelés. Testvérharc lesz a vége. Ostoba kifogás a ffi részéről, hogy övé maradjon az ingatlan, mert neki úgy kényelmes.


Itt mindenképpen 50-50 a korrekt. Anya is megdolgozott az első gyerek jussáért, a kicsiért meg ha úgy vesszük az apa tett le az asztalra valamit.

2022. jan. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 A kérdező kommentje:
6# egyelőre nem megy bele. Ha belemenne nem lenne kérdésem, természetesen teljesen jogosnak éreznem!🙂
2022. jan. 7. 09:38
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!