Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Elválnátok? 18 év házasság ,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elválnátok? 18 év házasság , 3 gyerek mellett elválnál, ha úgy érzed már nem szereted a férjed?

Figyelt kérdés

Jól működünk, van szex is, de már nem érzem azt mint régen.

Nincs harmadik sem, senkinek.

Fiatalon jöttünk össze, lassan 21 éve leszünk együtt.

Én 38 vagyok ,Ő 42.



2022. jún. 5. 18:32
1 2 3 4 5 6 7
 41/68 anonim ***** válasza:
83%
#37- megis hogy lehet arra a kerdesre, hogy "Milyen no az aki tonkreteszi a csaladjat?" Azt valaszolni hogy "egy normalis no"?
2022. jún. 7. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/68 anonim ***** válasza:
95%

"De hát nem szereti már."


Nem fogalmaztam világosan: ez az állapot nem szükségszerűen végleges. Nagyon egyetértek Gary Chapmannel abban, hogy a szeretet nem olyasmi, ami történik, hanem valami, amit csinálunk, következésképpen nem elmúlik, hanem egyszerűen nem pótoljuk, ezért kifogy.


A kérdező és a férje jó ideje csak pörög a mókuskerékben, kevesebbet ápolták a párkapcsolatukat, és ennek az eredménye jelentkezik most. Ilyenkor szoktak az emberek végzetesen beleszeretni valakibe, aki véletlenül pont azt nyújtja, ami évek óta hiányzik a párkapcsolatból. A kérdés mindig az, hogy vajon ez nem lett volna fellelhető a házasságon belül?


"Bármi jobb, mint egy olyan emberrel összezárva lenni, aki nem akar engem, nem vágyik rám, nem szeret."


Nekem ez picit felelősséghárítóan hangzik: "tudom, hogy rossz válni, tudom, hogy felborítom az életüket, de nincs más választásom, hiszen nekik is így lesz a legjobb". Más kérdés, hogy vajon ők is így gondolják e.


Én is elválnék amúgy, ha már jó ideje reménytelenül boldogtalan lennék a házasságomban ÉS már tényleg úgy érzem, hogy mindent megtettem, ami tőlem telt, de nem segített. Én is úgy gondolom, hogy a párkapcsolat hozzá kell, hogy adjon az életminőséghez, nem fordítva. Ugyanakkor erős tapasztalat, hogy az érzést eddig mindig újra meg sikerült találni.


Hallgattam egy podcastot egy cégvezetővel, aki abban utazik, hogy segítenek "szépen" elválni. Mondta, hogy először mindig megpróbálják a válni készülőket "visszafordítani" egymáshoz, és az esetek kb ötödében sikerül is megjavítani a házasságot, holott már eleve válási szándékkal mentek oda. Azért ez durva. Ráadásul arról is beszélt, hogy a maradék esetekben is szinte mindig megoldható lett volna a helyzet, de már addigra fordulnak segítségért, amikor rá sem bírnak nézni egymásra, vagy történt olyasmi - pl megcsalás -, amit a másik fél nem tud megbocsátani.


Szóval röviden összefoglalva: a szerelem nem olyasmi, ami tart amíg tart, és nincs mit tenni vele, hanem inkább olyasmi, mint a kertészkedés, ahol a szüret a folyamatos munka és figyelem terméke.

2022. jún. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/68 anonim ***** válasza:
90%

Mit kell tenni azért, hogy egy házasság megromoljon?

Semmit.

Nagyjából ez játszik nálatok is, nem?

2022. jún. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/68 anonim ***** válasza:
92%
Valahol belül Te is érzed, hogy rossz döntés lenne a válás.
2022. jún. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/68 A kérdező kommentje:

Nem tudom megfogalmazni mit érzek.

Néha már irritál , máskor meg nem tudnám elképzelni nélküle az életem..

2022. jún. 10. 15:08
 46/68 anonim ***** válasza:
100%
Ezért nem kell elválni,inkább a megoldáson dolgozz.
2022. jún. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/68 anonim ***** válasza:
32%
Unalmas a házasságod, és még nem jött be a harmadik. Majd ha ez bejön, felgyorsítja az eseményeket. Teljesen természetes az az érzés, hogy az ember nem akar egyetlenegy ember mellett megrohadni egy életre. Sodródj, aztán majd alakul.
2022. jún. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/68 anonim ***** válasza:
24%

Utolso, ne batoritsal mar egy tisztesseges csaladanyat arra hogy kurwa legyen es elb@ssza a gyerekei eletet. Inkabb erositeni es tamogatni kene, mert egy jo feleseg osszetartja a csaladot es a kerdezo nyilvanvaloan ezt csinalja.

Becsuli ezt benned a ferjed amugy?

2022. jún. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/68 A kérdező kommentje:

48#


Mire gondolsz?

2022. jún. 11. 18:04
 50/68 anonim ***** válasza:
76%
Arra hogy probalod e osszetartani a csaladot, illetve a ferjed ertekeli e azt amit a csaladert teszel
2022. jún. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!