Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » “Programguru” a feleségem.. H...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

“Programguru” a feleségem.. Hogy lehetne visszafogni?

Figyelt kérdés

A két kicsi (3 és 6 éves) napirendje egyre kezd durvulni. A kedves nejem rengeteg programot szervez nekik.. ez által sokszor kellemetlen helyzetbe állít engem is.

Pl: Így néz ki egy hét a 6 évesnél: 1 Foci, 1 TSMT torna, 1 zene, 2 Angol, 1 síelés, 1 úszás..A gyerek halál fárad, hisztizik. A legjobb amikor a programok ütik egymást mert 10p difivel kezdődnek.. vagy a legjobb amikor egy időben vannak mert ilyen is van. Ezeken felül fejlesztő, logopédus, ecetera…. A nejem nem tud vezetni, otthon van ,most megy vissza dolgozni. Én meg a munka mellett bele fogok dögleni ebbe.. ha azt mondom ez sok, nem csak nekem hanem a gyerekeknek is akkor egy szemétláda vagyok..



2022. nov. 5. 08:20
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
80%

Szóval ez nem amerika, itt nem kell autóval hurcibálni a gyereket. Ahova nem tud elmenni magától gyalog/bicajjal/busszal, oda nem fog elmenni. Nem kell neked hurcibálni senkit sehova autóval. Vagy ha feleséged akarja, akkor tanuljon meg vezetni.


Ne legyél már ekkora papucs 🤦‍♂️

2022. nov. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
100%

Egy gyereknek nem program kell, hanem hagyni kell, hogy felfedezze a világot, meg közösen játszani, de olykor az sem baj, ha egyedül játszik. Nem kell állandóan programozni, meg viszegetni ide oda. Ugyanúgy minthogy egy felnőtt embernek szüksége van az énidőre, a gyereknek is jól esik, ha nem mindig rohangászni kell, hanem tud magának is lenni.

Nekem is van a környezetembe ilyen nő/anya-típus, aki folyamatosan viszi a gyereket valahova programozni, meg máshoz viszi vendégségbe, a gyerek meg gyakran beteg- ezzel tiltakozik a szervezete, hogy "anyaa hagyjál már pihenni". Nekem ez személy szerint visszataszító, hogy ennyire rá akaszkodnak a gyerekre és nem hagyják nyugton, hanem program program program.... Nem bírnak le állni.


Vissza térve a kérdésedre.

" A kedves nejem rengeteg programot szervez nekik.. ez által sokszor kellemetlen helyzetbe állít engem is."

Most ez lehet érdekesen fog hangzani, de TE hozod magad kellemetlen helyzetbe. Tudod miért? Mert hagyod magad. Nem bele kell dögleni, hanem megálljt parancsolni ennek az egész őrületnek.

2022. nov. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
92%

Ez nagyon gáz, és én nem magam miatt aggódnék, mert elviszem a kölyköket, hanem miattuk!

Borzalmasan sok program.


Nálam a program heti 3x logopédus, heti 2x úszás (imádtam) és heti 1x torna.

A logopédus és a torna kötelező volt beszéd- és tartáshiba miatt.


Középsuliban meg heti 2x vívtam és heti 1 matek korrepetálás.

2022. nov. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
95%

Érdekes ez a dolog, mikor a szülő mindenféle programot talál ki a gyerekének.

Sokszor ez arról szól, hogy a SZÜLŐNEK van erre szüksége. Arra, hogy elmondhassa az én gyerekem ide is jár.

Az ő gyerekkorába nem voltak ilyenek és most a gyereken keresztül próbálja ezeket megvalósítani.

Holott neki kéne valami hobbi, amit a gyerekeknek szervez, azt a saját szeméjére nézve kellene megvalósítani. Mondjuk a gyereknek akarja, hogy síeljen, de neki van erre szüksége valójában, mert ez az ő személyisége. A gyereket meg békén kéne hagyni. Más az is, hogyha egy kamaszkorú gyerek kitalálja focizni akar, akkor menjen. De könyörgöm egy 3 meg 6 éves gyerek ezeket hol találja ki magának??? Sehol.

2022. nov. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%
Mentsen az isten egy ilyen nőtől
2022. nov. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%

javítás

*azt a saját személyére

2022. nov. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
100%
Annak a szerencsétlen gyereknek játszani is kellene valamikor. A gyerekkor erről is szólna. A nejed nem hagyja, hogy gyerek legyen. Úristen meg iskola után is mindig figyelni, szabályok szerint csinálni mindent, megfelelni. Szegény gyerek. Állj ki érte kerdezo ha szereted.
2022. nov. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen kolléganőm. Illetve most van kiírva a 2. gyerekkel. Nem te vagy az véletlenül?


A kolléganőm nagyon eltervez mindent és egy tökéletes gyereket akar nevelni, aki egyben legyen hívő mint egy pap, sportos mint egy élsportoló, rajzolni tudjon mint egy művész és még a kaját is nagyon megszabja, mit ehet, mennyit, mikor. Katonai szigor van, a gyereknek mindent el kell rakodnia maga után stb. Én nem tudom az ura hogyan bírja.

2022. nov. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!