Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Tényleg gyakori, hogy egy nő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg gyakori, hogy egy nő éveket pazarol egy kapcsolatra, reménykedik a házasságba és mégsem történik meg?

Figyelt kérdés

Nekem ez azért tűnik furcsának, mert igazából lehet erről beszélni, már egy ismerkedés elején is, tisztázni kinek mik a céljai. Persze most nem egyből egy forgatókönyvvel jönni meg így határidőket kitűzve, de azért alap elképzeléseket el lehet mondani. Végülis két felnőtt emberben lehet ennyi tudatosság, hogy merjenek nyíltan beszélni erről.

Az idősektől is örökké ezt hallottam, ha valakik már évekig éltek együtt házasság nélkül, hogy a férfi jól kihasználja a nőt, hogy nem akarja elvenni és igazából minden nő a biztonságra, elköteleződésre vágyna, ellenben ez nem annyira egyszerű, sok olyan fiatal lány is van, aki egyáltalán nem akar családot, inkább az élmények fontosak az életében.

Szóval a kérdés nem ilyen egyszerű, hogy a férfiak gonoszak, a nők meg áldozatok, mert végülis csak mindkettejüknek szerepük van, ha ilyen helyzet kialakul. Viszont az talán érdekes, hogy kulturálisan is mindig a férfiakat kellett jobban kényszeríteni a keretekbe, régen nem hiába volt az, hogy a lány apjával kellett tisztázni a házassági szándékot.

Amúgy meg szerintem nagyon sok látszik abból is, hogy valakinek milyen a családja, milyenek a barátai. Ha azt látszik, hogy a barátai mind lazábban veszik a dolgokat és nem akarnak családot alapítani, az már szerintem elég intő jel, fordítva meg pozitívum és ugyanúgy nőknél is. Mi miatt csúszik ez el mégis? Kommunikáció hiánya?



2022. nov. 14. 14:42
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
33%

Én mindigis tudtam, hogy ha egyszer majd megtalálom a másik felem, akkor szeretnék a felesége lenni. És házasságban gyereket vállalni. Nekem ez fontos volt. Nekem ciki lenne 20-30 év együttélés meg x számú gyerek után azt mondani, hogy a,, párom ". Azt akarom mondani, hogy a férjem. Ezt a mostmár férjemmel annak idején meg is beszéltük. Azt se értem, hogy lehet az, hogy évek alatt nem is jön szóba, vagy nincs egyik fél felől se véleménynyilvánítás bizonyos témákról, amikoris a másiknak leesik, hogy tervez házasságot, vagy nem, gyereket, stb. A legtöbb nő szerintem akar házasodni és amikor látja, hogy a barátnői körben már mindenkinek gyűrű van az ujján, zavarja. Ez az én társaságomban is megesett, a csaj végül már ráhagyta a srácra, de egy gyereket azért kiharcolt, merthát a többieknek is van 😂 Mondjuk ezt se értem, gyereket csinál neki, ami egy életre összeköt, de elvenni nem akarja, pedig el is lehet válni.

Szerintem nincs olyan, hogy valaki nem házasodós fajta. A megfelelő emberrel mindenki az.

2022. nov. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!