Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Egyre jobban távolodunk a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyre jobban távolodunk a szexualitásban a feleségemmel. Hogyan tudnék valóban segíteni neki?

Figyelt kérdés

Hátha ti már átmenetetek hasonló helyzeten, és megtaláltátok a megoldást.


12 éve vagyunk házasok, és az utóbbi időben eléggé elhidegültünk egymástól. Egyébként minden más remekül működik, jó a kommunikáció közöttünk, és igyekszünk figyelünk egymásra.


A feleségem sosem volt a lepedő ördöge, a kapcsolatunk elején sem árult zsákba macskát, de ez egyáltalán nem zavart. Így volt tökéletes. Mindig kellettek neki a szép szavak, udvarlás, egy "lökés" az elején - csodálatos nő volt akkor is, ahogy most is.


Sok gyermekkori traumája van, ami erősen befolyásolja őt ebben a témában a mai napig (pl. elvált szülők, az édesanyja másodesélyes románca, ömlengése, és bizony rendszeresen hallották is őket esténként a testvérével). Ez mindig is így volt, elég gátlásos volt eleve emiatt, de korábban, évekig sikerült feloldanunk.


Azóta sajnos az "utódnemzés" témában sem jeleskedünk, mert egy örökölt betegség miatt nem, vagy csak sok műtéttel, hormonkezeléssel, stb. hordhatna ki egy gyereket.


Beletörődtünk, igyekszünk inkább kihasználni, és programokkal feltölteni, az egyébként így elég szabad életünket. Bárhogy is dönt, támogatni fogom, és erről biztosítom is minden alkalommal, ahogy előkerül a téma. Magamtól soha nem hánytorgatom fel, miért is tenném.


Mégis, a gyermekkori sérelmek, és emiatt már egyszerűen nem érzi nőnek magát. Folyamatosan szorong. Azzal a tudattal éli a mindennapjait, hogy egy selejt. Rendszeresen randizunk, megyünk jobbra-balra, minden este együtt filmezünk összebújva, simogatva egymást.


Mindezek ellenére 2-3 havonta egyszer, ha úgymond "nekiállunk". Azt mondja, hogy szorong ettől az egésztől is, rosszul érzi magát, amikor elutasít, és attól is retteg, hogy elhagyom, hiszen - ahogy ő fogalmaz - "iszonyatos a műsorom". Egyébként nagyon is klappol minden, ha eljutunk odáig, ezt ő is mondta. Értsd, elvileg nem a szex minőségével van/volt a gond.


Hiába mondom neki minden alkalommal, hogy ne foglalkozzon ezzel, inkább engedje, hogy segítsek. Bárhogy. Megvárom.


Három pszichológust fogyasztott el, és már ettől is teljesen reményvesztett lett - ahogy egyébként én is.


Nagyon szeretnék segíteni neki, és meglehet, hogy ez önző szempont, de magunkon is. Azon őrlődöm minden nap, hogy rámunt-e, miből derülne ez ki, de természetesen ezt nem mondom neki. Nem akarok még egy lapáttal rátenni egy p*csogó férjjel.


Kétségbeejtő, de hátha nektek valami beugrik, ami nekünk nem. Köszönöm, ha elolvastad, és bármilyen segítséggel tudsz szolgálni!


nov. 7. 15:38
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
94%
Bocsanat, segiteni nem tudok. De szivet melengeto, ahogy fogalmazol. Ertelmes, kedves embernek tunsz. Bar mindenki igy allna ezekhez a problemakhoz! Szivbol kivanom, hogy meg tudjatok ezt oldani.
nov. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
43%

Sajnos, sehogy.

És ezt a legkomolyabban gondolom. A hosszú kapcsolatokban kihűl a vágy, ha van más összetartó erő akkor maradnak, ha nincs akkor...

nov. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
15%
Egy szerető ilyenkor jól jön.
nov. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
38%
15 év házassággal írom, hogyha valamennyire is kíván téged, akkor hetente, másfél hetente megerőlteti magát. Nàlam is eléggé elmúlt a megszokott iránti lelkesedés, de még tudom tenni szeretetből, hogy hetente legalább egy, néha kettőször összebújjunk. Evés közben jön még az étvágy. Ettől több a 3 gyerek miatt nem megy, fáradtak vagyunk. Ha ő erre sem tudja rávenni magát, akkor ott vagy maradandó trauma van, amiből nem megy a gyógyulás, vagy nulla vonzalom az irányodban.
nov. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
87%
4.vagyok. és igen, ahogy 1. Írja, remek ember lehetsz, én is pont erre gondoltam, a jó szíved, kedvességed átjött az írásodból, ezért bárcsak ne kéne szenvednek. A cél mi volna, mivel lennél már elégedett? (Gyakoriság) Amúgy más jelét adja, hogy vonzódik hozzád? Ér hozzád? Néz rád úgy? Ilyesmik vannak? Ez fontos kérdés
nov. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Nem vagyok kedves, de ő tényleg ilyen. Valóban nagyszerű ember.


Egyébként, releváns kérdések. Érzem, hogy szeret. Vezetek, elkezd simogatni. Megfogja a kezem. Bárhol. Bókol. Figyel rám, és néz rám úgy. Azokkal a szemekkel. Meglep ő is apróságokkal. Szóval na, úgy érzem, jól működünk. Ha heti egyszer, nehezebb időszakokban kéthetente kimutathatnám neki - úgy is -, hogy mennyire szeretem, nem szólnék egy szót sem.

nov. 7. 16:16
 7/32 anonim ***** válasza:
91%

Esetleg szexuálpszichológussal próbálkoztatok már? Mehetnétek akár ketten is. Valószínűleg segítene abban is, hogy fesztelenebbül tudjatok beszélni erről a témáról.

Illetve azt is fontos megemlíteni, hogy pszichológus és pszichológus között is van különbség. Ahogy van jó meg rossz doki is. Érdemes valami nevesebb, hiteles szakembert felkeresni ha van rá keret.

Az sem mindegy, hogy mennyi ideig jár/jártok. Hogy 1-2 hónap után "jajj hát ez sem használt" pedig érzékelhető változások ilyen mélyen gyökerező problémánál akár évek munkájába telik, amíg jelentkezhetnek.

nov. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Na, ez jó jel, ha szeret hozzád érni. Akkor még hátha... És ha közeledsz úgy este, mit csinàl? Meddig enged menni? Hogy utasít vissza.
nov. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
81%
Nőként hasonló cipőben járok, mint a feleséged, a férjem is hasonlóan áll a helyzethez, mint te. Én is kevésszer kívánom az együttlétet, sokszor hetek telnek el nélküle. A férjem engem i szeret, értékel, én is őt, szeretek vele lenni, csak a vágy hiányzik. Ha esetleg azt mondanád neki, hogy csak bújjatok össze, simogassátok egymást, esetleg elégítsen ki ő téged. Ha erre hajlandó, akkor annak két hozadéka is van, egyrészt kielégülsz, másrészt esetleg (nálam is volt már ilyen) közen kedvet kap a továbbiakhoz is.
nov. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom, de valahogy én azt látom, hogy ebben az egészben ő a középpont. Megértem, hogy frusztrált, és hogy ez nagyon lenyomja. Viszont annak kellene örülni, ami még meg van, mert ezzel a hozzáállással rád tesz plusz terheket, aminek ha jól látom sosincs vége. Kicsit azt érzem, mintha kicsit téged is okolna, vagy esetleg tudat alatt emiatt sem vonzódik.

Nekem fura, hogy valaki a kapcsolatát is képes tönkretenni emiatt, hogy ezt a dolgot félretenni, és megélni a másikkal a dolgokat.

Szóval ebben a történetben te is benne vagy, és szerintem a szexuális vonzalom nem lehet a függvénye annak, hogy lehet-e gyerek, vagy nem. Kicsit mintha ezzel mindenkit büntetni akarna, és ha ő nem boldog, akkor más se legyen az… mondom, nem biztos hogy ez van benne, de olvasva ezt a mély csalódottságot, ez jut eszembe. De lehet hogy tévedek.


Amit tudtál megtettél, ez a kapcsolat viszont rólad is szól. Neki van egy igénye, ez egy dolog, de neked is. Vagy erre neki mi a megoldása?

nov. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!