Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Egyre jobban távolodunk a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyre jobban távolodunk a szexualitásban a feleségemmel. Hogyan tudnék valóban segíteni neki?

Figyelt kérdés

Hátha ti már átmenetetek hasonló helyzeten, és megtaláltátok a megoldást.


12 éve vagyunk házasok, és az utóbbi időben eléggé elhidegültünk egymástól. Egyébként minden más remekül működik, jó a kommunikáció közöttünk, és igyekszünk figyelünk egymásra.


A feleségem sosem volt a lepedő ördöge, a kapcsolatunk elején sem árult zsákba macskát, de ez egyáltalán nem zavart. Így volt tökéletes. Mindig kellettek neki a szép szavak, udvarlás, egy "lökés" az elején - csodálatos nő volt akkor is, ahogy most is.


Sok gyermekkori traumája van, ami erősen befolyásolja őt ebben a témában a mai napig (pl. elvált szülők, az édesanyja másodesélyes románca, ömlengése, és bizony rendszeresen hallották is őket esténként a testvérével). Ez mindig is így volt, elég gátlásos volt eleve emiatt, de korábban, évekig sikerült feloldanunk.


Azóta sajnos az "utódnemzés" témában sem jeleskedünk, mert egy örökölt betegség miatt nem, vagy csak sok műtéttel, hormonkezeléssel, stb. hordhatna ki egy gyereket.


Beletörődtünk, igyekszünk inkább kihasználni, és programokkal feltölteni, az egyébként így elég szabad életünket. Bárhogy is dönt, támogatni fogom, és erről biztosítom is minden alkalommal, ahogy előkerül a téma. Magamtól soha nem hánytorgatom fel, miért is tenném.


Mégis, a gyermekkori sérelmek, és emiatt már egyszerűen nem érzi nőnek magát. Folyamatosan szorong. Azzal a tudattal éli a mindennapjait, hogy egy selejt. Rendszeresen randizunk, megyünk jobbra-balra, minden este együtt filmezünk összebújva, simogatva egymást.


Mindezek ellenére 2-3 havonta egyszer, ha úgymond "nekiállunk". Azt mondja, hogy szorong ettől az egésztől is, rosszul érzi magát, amikor elutasít, és attól is retteg, hogy elhagyom, hiszen - ahogy ő fogalmaz - "iszonyatos a műsorom". Egyébként nagyon is klappol minden, ha eljutunk odáig, ezt ő is mondta. Értsd, elvileg nem a szex minőségével van/volt a gond.


Hiába mondom neki minden alkalommal, hogy ne foglalkozzon ezzel, inkább engedje, hogy segítsek. Bárhogy. Megvárom.


Három pszichológust fogyasztott el, és már ettől is teljesen reményvesztett lett - ahogy egyébként én is.


Nagyon szeretnék segíteni neki, és meglehet, hogy ez önző szempont, de magunkon is. Azon őrlődöm minden nap, hogy rámunt-e, miből derülne ez ki, de természetesen ezt nem mondom neki. Nem akarok még egy lapáttal rátenni egy p*csogó férjjel.


Kétségbeejtő, de hátha nektek valami beugrik, ami nekünk nem. Köszönöm, ha elolvastad, és bármilyen segítséggel tudsz szolgálni!


2023. nov. 7. 15:38
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
Még az jutott eszembe, hogy próbálkoztál-e olyan új közeledésekkel, amikkel meg tudnád vadítani? Hogyan utasít el egyébként, ha elutasít?
2023. nov. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
88%

Nekem a leirás alapján sokkal mélyebb gyerekkori trauma tûnik esélyesnek, mint amit ô neked bevallott. Lehet, hogy átélt valamilyen zaklatást, és teljesen elfojtja magában. A pszichológus se tud segiteni, ha nem beszél róla.

A pszichológiai ok lehet akár a kiváltója is az egészségügyi panaszainak.

Beszélgess vele sokat! Mindenrôl. De azért a szexrôl is. Úgy általában is, ne úgy, hogy ki mit szeret.

Most még csodálatosnak látod. De egyszer jön egy nô, aki másképp néz rád, másképp ér hozzád, és mindent fel fogsz rúgni érte.

2023. nov. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
42%

Férfiként.


Becsülöm a kitartásod, másrészt nem értelek, miért nincs szeretőd? Illetve, mivel SOK, de tényleg RENGETEG kapcsolat, amúgy NAGYON JÓ kapcsolat, a szexen bukik el, miért nem megengedőek az ilyen nők, és miért nem engedik a szeretőt a pasinak?

2023. nov. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

Azta. Érdekes, ide vágó válaszok érkeztek tőletek. Köszönöm, hogy foglalkoztok a gondunkkal!


#7 A szexuálpszichológus, mármint a közös terápia még vissza van, de gondoltam már rá. Jó, hogy eszembe juttattad!


#8 Amikor már látja a szememben, és/vagy ölelketés közben megcsókolom a nyakát, általában ott a határ. Aztán pedig sokszor majdnem sír.


#9 Ez eddig eszembe sem jutott, köszi! Egy finom próbálkozást megér.


#10 Beszéltünk róla, tud az igényemről, és ígérte, hogy összeszedi magát. Piszkálni nem akarom vele, attól nem lesz jobb. Inkább a gesztusokban, különféle próbálkozásokban hiszek, hátha sikerül megtörnöm a jeget.


#11 Hajaj, többször el is hagytam a komfortzónámat emiatt (random hely, random alkalom, határozottabb attitűd). Fél éve kb. elmentünk hosszabb időre nyaralni - na, ott ezek be is jöttek. Egy héten keresztül, szinte minden nap, a legvéletlenszerűbb helyzetekben. Csodás volt, de se előtte, se azóta nem volt hasonló tendencia - azt hittem, meggyógyultunk. Pedig járunk jobbra-balra, nincs unalmas életünk.


#12 Ez nekem is eszembe jutott. Van, amikor éjszakákat beszélgetünk át. Szeretem hallgatni, és látni azt is, hogy közben gyógyul, és kijön belőle.


#13 Köszönöm, de a hozzám hasonlók AZT az egy nőt szeretnénk. Nem vagyok fából, természetesen megkívánok más nőket, de eszembe nem jutna lépéseket tenni egy ilyen laza kapcsolatért a házasságom mellett. És nem, nem a komfort miatt. Az etikai részéről nem is beszélve, engem is egy életre megrokkantana az ellenkezője.

2023. nov. 7. 18:28
 15/32 A kérdező kommentje:
#11 Pardon, ez kimaradt. Megölel, ad egy csókot, hozzám bújik, és elpityeredve bocsánatot kér. Nagy átlagban így utasít ek.
2023. nov. 7. 18:30
 16/32 anonim ***** válasza:
77%
Figyi, lehet, hogy a műfater molesztálta. Barátnőmet is, és hasonló tünetek voltak. Jó pszichológust kell keresni.
2023. nov. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

És ez a puszilgatás a nyakon (stb) majd elpityeredés annyi éve így megy?

Mint előttem is írták, tényleg nagyon jó volt olvasni hogy milyen odaadó férfiak is léteznek és bárcsak egyszer engem is így szeretne valaki:D és így próbálná megoldást keresni a problémára.

Nálunk a párommal fordítva van a helyzet, én akarnám minimum heti 1x de mostanában kéthetente jön össze kb. Tudja hogy többször igénylem, de olyan mintha ő ellene enélkül simán 2 hétig, ha pedig hozzábújok és puszikat adok neki, tudja hogy nem lenne ellenemre ha bepróbálkozna, mégis mintha nem tudná minek kéne jönnie. Nagyon sokszor így beszél rólam ahogy Te a barátnőmmel, hogy benne azt találta meg akire szüksége van, mégsem értem akkor hogyhogy nem akar velem sűrűbben ágybabújni...

Nekem is megfordult a fejemben a megunás ...

Bocsi hogy a Te kérdésednél panaszkodom, de valahogy a történeted kicsalogatta belőlem...hogy nálunk miért van ez csak fordítva .

2023. nov. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

#16 Nagyon meg lennék lepve, talpig jó embernek ismertem meg. Aztán ki tudja.


#17 Konkrétan nem tudom, de 2020-ban már nem stimmelt minden. Akkor jöttek az első gyerkőc-projektes kudarcok.


Köszi, hogy megosztottad! Beszéltetek róla? Mik a valós okok? Biztosan ő is kutat a fejében megoldások után, csak nehezebben nyílik meg :)

2023. nov. 7. 19:10
 19/32 anonim ***** válasza:
54%

10,11-es válaszoló vagyok. Kérdező, nagy felelősség kívülről beleszólni más házasságába, utólag most korrigálnám, nem szeretném, hogy így jöjjön le.

Az a lényeg, hogy szeretitek egymást. Másoknál van szex, de nem őszinte a szeretet.


Azt lehet tudni, hogy van-e a feleségednek valamilyen vallásos háttere? Nem esetleg valami ilyen ok áll a háttérben, hogy ilyen miatt szorong?

2023. nov. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
87%

"Ha esetleg azt mondanád neki, hogy csak bújjatok össze, simogassátok egymást, esetleg elégítsen ki ő téged."


Nekem mindenféle trauma nélkül alacsony a libidóm, és pont ezt tartom visszataszítónak. Összebújnánk, és jönne az "azé szopjá má le/verd ki".


A szex legkevésbé vonzó aspektusával próbálják mindig rávenni a nőket a szexre.

2023. nov. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!