Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért ennyire korlátoltak az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ennyire korlátoltak az emberek többsége?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok és most fogom belevetni magamat az életbe. Tanulni szeretnék, és az egyik nagy vágyam, hogy körbe utazzam a világot. Azonban az emberek teljesen korlátoltak. A szüleim és az emberek többsége is csak addig terjed, hogy legyen valamilyen munkája, tök mindegy milyen, csak pénzt keressen vele, közben mindig számol vissza a nyugdíjázásig. Este haza megy, levágja magát a Barátok Közt vagy egyéb rémes telenovella elé, közben rá se néz a családjára, mert csak azért alapította a , mert a társadalom és a család elvárta tőle, csak egy terv volt, ahogy a "Nagy Könyvben" meg van írva.

Az igazság szerint részben én is áldozata vagyok ennek, mert nem rég rá kellett döbbennem, hogy nincsenek valódi álmaim, csak úszok az árral és teszem, ami az alapvető életbe maradáshoz nélkülözhetetlen. Azonban én nem akarok ilyen munkás zombi lenni. Élvezni akarom az életet, el se tudok képzelni annál unalmasabb életet, mint amit a környezetemben élők többsége -és eddig sajnos én is- leélt. Nem lehetne belőle valami érdekes életrajzi filmet készíteni.


Rájöttem arra, hogy kicsit sem akarok családot vagy férjet, mert ezek csak hátráltatnának. Arról nem is beszélve, hogy én se tudnék semmiféle értéket átadni bárkinek. Ki akarok minél több dolgot próbálni, és tanulni. De bárkinek elmondom ezt, hülyének néz, hogy nem elégszem meg a szimpla családanya szereppel, mert annál nincs is csodálatosabb. Aztán két év házasság után mindegyik megy váni, a gyerek, meg lelkileg tönkre megy, mert rohadtul szükség volt rá a boldogsághoz. Miért gondolkodik mindenki így? Miért nem gondolkodnak egy kicsit sem arról, hogy az élet, amit követnek teljesen értelmetlen és a tetteiknek súlyosabb következményei is lehetnek? (Talán az, hogy tönkre vágják az egész életét a felnövő generációnak)



2013. máj. 5. 10:50
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
81%

" Azonban az emberek teljesen korlátoltak. A szüleim és az emberek többsége is csak addig terjed, hogy legyen valamilyen munkája, tök mindegy milyen, csak pénzt keressen vele,"

Haja. De hülyék. Meg akarnak élni. Te miből tervezed a tanulást es a vilagjarast?

2013. máj. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb fiatal hozzád hasonló álmokkal, vágyakkal vág neki a nagybetűs életnek.

Aztán ez a nagybetűs élet lassan megnyirbálja a fiatalok szárnyait.


Adja Isten, hogy te ne járj így. Nekem speciel valóra vált az álmom, de ahogy körbenézek, a barátaimat mind elkapta a monoton élet gépszíja. Nem élnek, csak túlélnek.


Van egy mondás, hogy "célozd meg a Holdat, ha el is véted, a csillagok közt landolsz."

Nos, ez szépen hangzik, de hatalmasat kell tudni ugrani ahhoz, hogy elérd a Holdat. Ha nem sikerül, akkor nem a csillagok közé esel, hanem visszaránt a Föld."

2013. máj. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
78%
Tipikus problémával küszködsz: unalmadban nem tudod, hogy mit csinálj. Kambodzsában, vagy afrikában az lenne a legnagyobb gondod, hogy legyen mit enni, és ne lépj aknára. Itt meg azon siránkozol, hogy mindenki a barátok köztöt nézi. Inkább tedd magad hasznossá és örülj annak is, amid van.
2013. máj. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem mindenki úgy él, ahogy akar. Senkinek nincs ebbe beleszólása, ha elmúltál 18, akkor a családodnak sem. Ha van lehetőséged, merszed utazni, világot látni, akkor tedd azt. Én sem szültem és mentem férjhez, mert enélkül is teljesnek érzem az életem.
2013. máj. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
87%

#2 vagyok

#1-nek totál igaza van. Szépen hangzik a tanulás és világjárás, de vagy robotolnod kell előtte/melletted, hogy legyen rá pénz, vagy anyuciékat kell megpumpolni. És hogy nekik honnan van pénzük? Onnan, hogy "korlátoltak" és dolgoznak... Szóval kicsit elrugaszkodtál a valóság talajától.

Szerintem mindenki úgy nőtt fel, hogy "ha nagy leszek, akkor nem űrhajós, vagy filmsztár akarok lenni, hanem 3 műszakban szalag mellett gyári melós" ?

2013. máj. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
93%
Nem mindenki gondolkodik Igy, sőt 19 évesen a többség úgy látja, ahogy te. Viszont aztán belecsöppenek a valódi életbe és nem tudják megvalósItani az álmaikat. Mi szerencsések vagyunk a párommal, 30 évesen szültem és amit nagy vonalakban akartunk elértük. De most például vegyünk téged, ha nem születtél gazdag családba és nem lesz olyan munkád, amivel rengeteget keresel sok szabival, akkor nagyon neked se fog összejönni az álmod, ha csak nem olyan munkád léesz, ami által utazhatsz.
2013. máj. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 A kérdező kommentje:
Elsőnek válasz! Megélnek és eltartanak, természetesen ezért hálás is vagyok. De ennek nagy ára volt! Az anyám felvételizett az orvosi egyetemre, amikor annyi idős volt, mint én. Az egyik vizsgára nem ment be, mert (akkor már apámmal járt) apám azt mondta neki, hogy felesleges, mert úgy sem fog sikerülni. Anyám lemondott az álmaiért egy biztos, de szörnyű életért. Látom rajta, hogy minden napja megbánja, hogy megszült minket (engem meg a bátyáimat) és apámmal él együtt. Apám meg szimplán sosem gondolkodott el, hogy a tetteinek milyen következménye lehet. A bátyáim közelednek a 30hoz és még nincs semmijük, csak itthon tespednek, és én ezt annak tudom be, hogy apánk nem tudta elviselni soha lázadtak ellene és módszeresen mindenkiből kiirtotta az önbizalmat lelki terrorral. Én viszont ebből nem kérek. Először biztosan a porban kell csúsznom, hogy valamit is elérjek, vagyis valami nyomorék munkákat kell vállalnom, hogy pénzt keresek, de még mindig izgalmasabbnak tűnik, mint itthon csücsülni és hallgatni, mennyire szar vagyok.... Szóval ez a válasz a másodiknak: inkább próbálkozok évekig valaminek az eléréséért, lehet, hogy a végén sikertelenül, minthogy sírjak, azért, hogy meg se próbáltam és gyűlöljem a gyerekeimet, hogy léteznek (mert biztos így lenne, gyerek gyilkos meg nem lennék)
2013. máj. 5. 11:06
 8/49 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert enni, inni mindenképpen kell. Ahhoz pedig pénz kell, főleg mióta az ember elpusztította a természet jelentős részét.


Persze van több oka is a dolognak, de szerintem mindenkinél egyéni, így ebbe kár is belemenni. Az biztos, hogy a társadalomnak és a környezetünkben élő embereknek nagy ráhatása van arra, hogy mit is gondolunk a jövőnkről, hogy akarjuk az leélni. Sajnos a fogyasztói társadalom világában a keleti blokk a munkászombik fő területe, így a többség elfogadja ezt a sorsot mert vagy annyira korlátolt, hogy nem lát tovább ennél vagy mert úgy gondolja ez a normális, de van akinek szükség.


Viszont vannak emberek akik nem, tegyél érte, hogy te is ilyen legyél. Gondolkozz, tervezz és érd el, hogy megéld amit megakarsz élni. Senki sem kényszerít, hogy gyereket szülj és családanya légy. Lehetsz bármi és bárki, csak tenned kell érte.

2013. máj. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
89%

Szóval anyád azért nem lett orvos, mert egy pasi azt mondta neki.

Jobb is, hogy egy ilyen butus nőn nem múlik emberek élete...

2013. máj. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem az apád hibája csak, hanem az anyádé, a bátyádé. Ha te ezt nem szeretnéd, akkor lépj, nem kell sIrni, hogy az apád ilyen, önálló emberek vagytok.
2013. máj. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!