Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért ennyire korlátoltak az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ennyire korlátoltak az emberek többsége?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok és most fogom belevetni magamat az életbe. Tanulni szeretnék, és az egyik nagy vágyam, hogy körbe utazzam a világot. Azonban az emberek teljesen korlátoltak. A szüleim és az emberek többsége is csak addig terjed, hogy legyen valamilyen munkája, tök mindegy milyen, csak pénzt keressen vele, közben mindig számol vissza a nyugdíjázásig. Este haza megy, levágja magát a Barátok Közt vagy egyéb rémes telenovella elé, közben rá se néz a családjára, mert csak azért alapította a , mert a társadalom és a család elvárta tőle, csak egy terv volt, ahogy a "Nagy Könyvben" meg van írva.

Az igazság szerint részben én is áldozata vagyok ennek, mert nem rég rá kellett döbbennem, hogy nincsenek valódi álmaim, csak úszok az árral és teszem, ami az alapvető életbe maradáshoz nélkülözhetetlen. Azonban én nem akarok ilyen munkás zombi lenni. Élvezni akarom az életet, el se tudok képzelni annál unalmasabb életet, mint amit a környezetemben élők többsége -és eddig sajnos én is- leélt. Nem lehetne belőle valami érdekes életrajzi filmet készíteni.


Rájöttem arra, hogy kicsit sem akarok családot vagy férjet, mert ezek csak hátráltatnának. Arról nem is beszélve, hogy én se tudnék semmiféle értéket átadni bárkinek. Ki akarok minél több dolgot próbálni, és tanulni. De bárkinek elmondom ezt, hülyének néz, hogy nem elégszem meg a szimpla családanya szereppel, mert annál nincs is csodálatosabb. Aztán két év házasság után mindegyik megy váni, a gyerek, meg lelkileg tönkre megy, mert rohadtul szükség volt rá a boldogsághoz. Miért gondolkodik mindenki így? Miért nem gondolkodnak egy kicsit sem arról, hogy az élet, amit követnek teljesen értelmetlen és a tetteiknek súlyosabb következményei is lehetnek? (Talán az, hogy tönkre vágják az egész életét a felnövő generációnak)



2013. máj. 5. 10:50
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
88%

Nem csak mások korlátoltak, hanem te magad is.

Miből gondolod, hogy egy szerető férjjel, később gyerekkel ne tudnád bejárni a világot? Ez az "én nem akarok se férjet, se gyereket felfogás" most nagyon divatos és te pont ezt a divatot követed. Korlátolt vagy? Hát nem kicsit. Az meg, hogy sokan elválnak nem a világ hibája, hanem az övék, amiért nem válogattak kicsit jobban.

Az, hogy nem akarsz munkás zombi lenni, teljesen megértem. Én sem akartam, mégis az lettem. De ez kell ahhoz, hogy legyen némi kezdőtőke egy későbbi vállalkozáshoz, ami ha meglesz, járhatjuk a világot és élhetünk a magunk törvényei szerint (párommal közös vállalkozást akarunk). A semmiből nem lesz pénz többszázezres repülőjegyre, kicsilány. Majd egyszer megtanulod. Vagy elmész prostinak.


22L

2013. máj. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 A kérdező kommentje:

Egy: anyám nem buta, csak szerelmes volt és a rózsaszín felhőktől nem látott, és akkoriban neki is az volt a meggyőződése, hogy biztos sokkal jobb lesz élete szerelmével, mint a könyvek felett görnyedni. Csak hát tévedett.

Kettő: ha nem lennének messze menő álmaim, akkor ennyi erővel magamra is húzhatnám a koporsó fedőt. Nem a munkáért élünk, az csak egy része az életünknek, egy eszköz. Teljes mértékben egyetértek azokkal, akik azt mondják, hogy azért nem hibáztathatok senkit, aki csak meg akar élni. De ha közben semmilyen előnyét nem élvezi annak, hogy van egy munkája vagy egy családja vagy csak elmondhatja, hogy végre megvette az a kocsit, amit akart és megérte a fáradozása, annak aztán végképp semmi értelme

2013. máj. 5. 11:18
 13/49 anonim ***** válasza:
100%

Én komolyan kívánom neked, hogy sikerüljön elérned, amit szeretnél. De, én 26 évesen, diplomával, férjjel, bőven megelégszem egy olyan állással, amit utálok, semmi köze sincs a végzettségemhez, de jól fizet. Mert nekem is vannak terveim (és a férjemnek is, sőt, vannak közös terveink is), amihez bizony kell a pénz. Igaz, nekem este TV-zni sincs lelki erőm, csak eszek, beszélgetek a férjemmel és lefekszem aludni. Reggel meg 5-kor kelek.


Szóval "munkás zombi"-ság nélkül nehéz lesz utazgatni a világot, mert bizony az utazás, a szállás, az étel pénzbe kerül. Persze ösztöndíjjal mehetsz külföldre az egyetemről (én is voltam), de ahhoz kell, hogy legyen minimum középfokú nyelvvizsgád, és a költségeidnek csak egy részét állja az egyetem, a többit neked kell előteremtened.


Ha ilyen terveid vannak, tanulj nyelveket, olyan suliba jelentkezz, ahol jók a lehetőségek és olyan szakot végezz, amivel esélyesebb a külföldi élet. Az meg, hogy mindehhez mit szólnak mások, ne érdekeljen. Aztán vagy bejön, amit szeretnél, vagy rá kell jönnöd, hogy nekik volt igazuk. Ez csak rajtad áll. 26N

2013. máj. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 Swissboy válasza:
60%
Igen hát így már érthetőbb a saját hozzászolásából kiderült hogy egy elkényeztett kis csajról van szó akki nem értékeli az életet és azt hiszi neki milyen rossz. De általábba az ilyen kategoriába soroltak kapják a legnagyobb pofonokat az életől Mély részvétem *_*
2013. máj. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen családdal nehéz, de sikerülhet, ha igazán törekvő és céltudatos vagy. Nekem könnyű dolgom volt, és ezért nagyon hálás vagyok a családomnak. Szüleim orvosok, mindig az ő példájukat láttam a szemem előtt, hogy ha teszel érte, igenis elérheted a céljaidat. Nem kellenek a kifogások, a "nem volt szerencsém", "nem így hozta az élet".
2013. máj. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
100%
Én szerintem meg az ilyen wannabe kis hülyék a korlátoltak,mint a kérdező, akik mindenkit lenéznek zéró élettapasztalattal.
2013. máj. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 A kérdező kommentje:
11:17: abban egyet értek veled, hogy dolgozni kell azért, hogy valamit elérj, de azt is, hozzá kell tennem, hogy te szerencsés vagy, ha találtál egy olyan társat, aki tényleg szeret és megbecsül, azonban egy olyan országban, ahol legalább fél millió embert bántalmaz a házastársa, ott nem hiszem, hogy általános példa lennél. Ráadásul teljes mértékben biztos vagyok, hogy nem tudnék kiteljesedni egy család tagjaként.
2013. máj. 5. 11:26
 18/49 anonim ***** válasza:
100%
És te azt szeretnéd, ha most anyukádra rájönne az önmegvalósítás, elhagyna titeket és elmenne az orvosira? Ne foglalkozz azzal, hogy más milyen életet akar élni, foglalkozz a sajátoddal. Teremtsd elő a pénzt az álmaidra és kész. Milyen szakra jelentkeztél?
2013. máj. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 A kérdező kommentje:
Igazán kulturált dolog lebutázni édesanyámat. Biztos kedves ember lehetsz!
2013. máj. 5. 11:29
 20/49 anonim ***** válasza:
85%
Hat, ha nem is buta, nem épp okos emberre vall egy ferfi -vagy nő -miatt otthagyni az orvosi egyetemet. Befolyásolható, gyenge, egyáltalán nem elhivatott ember tesz csak ilyet.
2013. máj. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!