Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért ennyire korlátoltak az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ennyire korlátoltak az emberek többsége?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok és most fogom belevetni magamat az életbe. Tanulni szeretnék, és az egyik nagy vágyam, hogy körbe utazzam a világot. Azonban az emberek teljesen korlátoltak. A szüleim és az emberek többsége is csak addig terjed, hogy legyen valamilyen munkája, tök mindegy milyen, csak pénzt keressen vele, közben mindig számol vissza a nyugdíjázásig. Este haza megy, levágja magát a Barátok Közt vagy egyéb rémes telenovella elé, közben rá se néz a családjára, mert csak azért alapította a , mert a társadalom és a család elvárta tőle, csak egy terv volt, ahogy a "Nagy Könyvben" meg van írva.

Az igazság szerint részben én is áldozata vagyok ennek, mert nem rég rá kellett döbbennem, hogy nincsenek valódi álmaim, csak úszok az árral és teszem, ami az alapvető életbe maradáshoz nélkülözhetetlen. Azonban én nem akarok ilyen munkás zombi lenni. Élvezni akarom az életet, el se tudok képzelni annál unalmasabb életet, mint amit a környezetemben élők többsége -és eddig sajnos én is- leélt. Nem lehetne belőle valami érdekes életrajzi filmet készíteni.


Rájöttem arra, hogy kicsit sem akarok családot vagy férjet, mert ezek csak hátráltatnának. Arról nem is beszélve, hogy én se tudnék semmiféle értéket átadni bárkinek. Ki akarok minél több dolgot próbálni, és tanulni. De bárkinek elmondom ezt, hülyének néz, hogy nem elégszem meg a szimpla családanya szereppel, mert annál nincs is csodálatosabb. Aztán két év házasság után mindegyik megy váni, a gyerek, meg lelkileg tönkre megy, mert rohadtul szükség volt rá a boldogsághoz. Miért gondolkodik mindenki így? Miért nem gondolkodnak egy kicsit sem arról, hogy az élet, amit követnek teljesen értelmetlen és a tetteiknek súlyosabb következményei is lehetnek? (Talán az, hogy tönkre vágják az egész életét a felnövő generációnak)



2013. máj. 5. 10:50
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
100%

Azért gondolod így mert nincsnek álmaid. Így persze hogy üres az életed. Nem mindenkinek az az álma hogy családja meg gyerekei legyenek. Attól még hogy a környezetetben így élnek, neked nem muszáj.

Nekem vannak álmaim, és azt tanulom az egyetemen, és utána dolgozni fogok, és azt fogom csinálni amit szeretek, mert azt tanulom amit szeretek és örömömet lelem benne. (persz más kérdés, hogy kapok-e munkát mert hát tudjuk most milyen a világ, de tegyük fel hogy kapok). Én akkor én is "munkás zombi" leszek, mert pénzre szükségem lesz. Szívesen utazgatnék, eljárnék színházba, de ugye ezek nem ingyen vannak. Még a tanulás sem.

(egyébént helyesen: életbeN maradáshoz)

2013. máj. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
100%

húúú..nagyon kemény vizekre eveztél, és úgy látom szavakon, banális hangsúlyokon csúsznak el dolgok.

Nézd Kedves Kéredző, átérzem a fájdalmad tehetetlennek tűnő dühét- aminek a háttere valóban ismeretlen számunka, én is csak sejteni tudom. Nincs annál rosszabb mikor az ember nehéz sorsokat, nyomorúságot lát, -de talán mind közül a lelki megnyomorítás a legszörnyűbb ,és ezt a bűnt a társadalom jóváhagyásával elköveti a legtöbb ember magával szemben, majd később a környezetével szemben. Nehéz akkor felállni ha megtörtek, ha érzékeled hogy az addigi sémák nem működnek, az idő megy fiatalabb senki nem lesz, de még "jól" tapasztalt lehet. Tehát aki itt támad valószínű őt is bántották már, ahogy Téged is, engem is PONT akkor és olyanban ami annyira fontos lett volna. Ekkor jön a B terv mert hiszen élni kell. Hát a lélektana részben valami ilyesmi ennek, és pl nem tudhatod h annak a "prolinak" mi van a hátterében, lehet hogy neki a gyári munka,+ család árvaházi lét után fényűzés, uh óvatosan kell szemlélődni. Aztán a másik a Reális Célok. Az egyik legnehezebb dolog ..-én ugy érzékelem Te kitörnél valami csőbe szorultál érzelmileg és legyen bármi csak innen el csak mást csak neee ezt. Tudom milyen ez. De Grönlandtól a Bahamákig mehetsz ha belül nem tudod miért mész,uu csak lézengsz. Tehát belső motivált cél kell amit viszel ..azon a nagyon keskeny, sokszor nehéz rögös középúton. De talán amit az okos guruk és írások is tartanak, nem megy áldozatok nélkül, de akkor békélsz meg magaddal ha a saját reális! belső célodat megvalósítottad. Kívánom hogy így legyen ,és Drága Emberek kívánok Nektek sok ölelést és Figyelmet egymás felé mert ez hiányzik leginkább az élet színteréről.

2013. máj. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
88%

Mit kell ezt így túlragozni? Ez is olyan, mint az ezotéria rovatban az ufó kérdések. Akarom, hogy legyenek ufók! NINCSENEK! Akarom, hogy különleges legyek! NEM VAGYOK!

Ennyi. A logikája meg az, hogy ha tényleg az lennél, akkor nem ide írogatnád a baromságaidat, meg nem anyádat szidnád, hanem segítenél a többieknek, hogy elérjék, amit akarnak persze csak az után, hogy te már nagyon gyorsan elérted azt.

2013. máj. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
100%

37:


Hát azért mert ő sztár, és egy különleges személyiség, aki utazgatni akar, a társadalom, meg az összes többi korlátolt visszafogja őt ebben, és ez kibírhatatlan. Igazán nem érted???

2013. máj. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
76%

36

szívemből szóltál,sok ilyen ember kellene aki nem traktálja másikat meg kioktatja ,hanem együtt érez vele és megérti!! Neked is nagy ölelést!! és mindenkinek ölelést! Emberek megértés és együttérzés nélkül részvét nélkül nem lehettek boldogok,mindenki erre vágyik a másiktól és ha nem kapjátok meg támadtok!! Titeket is megértenek ha ti is megértőek vagytok!Kérlek mindenkit hogy szeressétek egymást legyetek egymással tekintettel,jó érzés ha együtt érezhetsz valakivel nektek is ne legyetek indulatosak ,haragosak,kiábrándultak,a fájdalmat jobban enyhíti az együttérzés,együttműködés! Mindenkinek ezt kívánom!

2013. máj. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
94%
mindenki különleges mindenki érték becsüljétek meg magatokat és egymást is!!ha ezért le leszek pontozva nem érdekel! Szeretet és béke!!
2013. máj. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
75%

39:


Szép részedről ez a pátoszos együttérzés, de én valahogy ezt nem tudom érezni valaki iránt, aki "lekorlátolt"-oz, bocs...

2013. máj. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
69%

Megértelek. Szerintem sokan nem is vágynak átlagos életre, csak valahogy betörik őket.


Mikor a híradóban leadják az egyetemre jelentkezőket, annyira kész vagyok, hogy komolyan a közgazdaság volt ezeknek az embereknek az álmuk? A közgáz???


Aztán meg mindenki kap valami tök hangzatos címet, hogy helyi koordinációs almarketing menedzserasszisztens, és mindenkinek mondogatja, hogy ő milyen boldog, pedig semmit nem csinál, csak megkapja a fizetést, és időben tud menni a gyerekért. Juhé!

2013. máj. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
67%
Majd felnősz;) remélhetőleg:)
2013. máj. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
92%
Teljesen igazad van. A rabszolgaéletnek nincs semmi értelme. Engem is kiábrándít az, ahogy az emberek napról napra élnek és a megélhetésért küzdenek, vagyis vegetálnak. A fizetések alacsonyak, túl sokat kell dolgozni és még így sem jut mindenre, csak az alapvető dolgokra, hogy épp hogy ne dögöljenek éhen. Én is ezt látom a környezetemben és szerintem szörnyű, borzalmas, katasztrófa, lélekgyilkos ez a társadalom. Én is belekóstoltam már a melós életbe, elmentem kereskedelembe dolgozni, de ott is hagytam kis idő után és most tanulok. Semmi értelme. Szóval én megértelek téged és örülök, hogy végre valaki belátja, hogy milyen nyomorult világban élünk. Remélem, sikerül megvalósítani az álmaidat. Bár én szeretnék családot, mert az ember társas lény. Már várom a lepontozásokat az éretlen gondolkodásomért. 23L
2013. máj. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!