Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért ennyire korlátoltak az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ennyire korlátoltak az emberek többsége?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok és most fogom belevetni magamat az életbe. Tanulni szeretnék, és az egyik nagy vágyam, hogy körbe utazzam a világot. Azonban az emberek teljesen korlátoltak. A szüleim és az emberek többsége is csak addig terjed, hogy legyen valamilyen munkája, tök mindegy milyen, csak pénzt keressen vele, közben mindig számol vissza a nyugdíjázásig. Este haza megy, levágja magát a Barátok Közt vagy egyéb rémes telenovella elé, közben rá se néz a családjára, mert csak azért alapította a , mert a társadalom és a család elvárta tőle, csak egy terv volt, ahogy a "Nagy Könyvben" meg van írva.

Az igazság szerint részben én is áldozata vagyok ennek, mert nem rég rá kellett döbbennem, hogy nincsenek valódi álmaim, csak úszok az árral és teszem, ami az alapvető életbe maradáshoz nélkülözhetetlen. Azonban én nem akarok ilyen munkás zombi lenni. Élvezni akarom az életet, el se tudok képzelni annál unalmasabb életet, mint amit a környezetemben élők többsége -és eddig sajnos én is- leélt. Nem lehetne belőle valami érdekes életrajzi filmet készíteni.


Rájöttem arra, hogy kicsit sem akarok családot vagy férjet, mert ezek csak hátráltatnának. Arról nem is beszélve, hogy én se tudnék semmiféle értéket átadni bárkinek. Ki akarok minél több dolgot próbálni, és tanulni. De bárkinek elmondom ezt, hülyének néz, hogy nem elégszem meg a szimpla családanya szereppel, mert annál nincs is csodálatosabb. Aztán két év házasság után mindegyik megy váni, a gyerek, meg lelkileg tönkre megy, mert rohadtul szükség volt rá a boldogsághoz. Miért gondolkodik mindenki így? Miért nem gondolkodnak egy kicsit sem arról, hogy az élet, amit követnek teljesen értelmetlen és a tetteiknek súlyosabb következményei is lehetnek? (Talán az, hogy tönkre vágják az egész életét a felnövő generációnak)



2013. máj. 5. 10:50
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
77%

És mi van akkor, hogyha ezeknek a "korlátolt" embereknek más álmai vannak, mint neked? Én pl. a monológod alapján téged tartanálak sokkal inkább korlátoltnak, mint magamat.

Az egyik életcélom a diploma volt, majd az, hogy a szakmámban találjak munkát. Imádom, csinálom, nem tartom zombulásnak, amit ott csinálok, mert a HIVATÁSOM, nem csak a munkám. Emellett célom a házasság és a gyerekvállalás. ÉS ha ez mind nem lenne elég célom az is, hogy boldog családot alkossunk, illetve hogy minden évben elmehessünk CSALÁDOSTÓL valahova nyaralni, amihez viszont elő kell teremteni a javakat. Ergo, ha nem "zombulok" a munkahelyemen, nem lesz pénzem utazgatni és javarészt enni sem fogok tudni mit. Rengetegen vannak így ezzel és inkább tiszteletre méltó, hogy próbálnak akármiből is megélni, olyan munkát elvállalni, amihez közük nincs, minthogy otthon tespedjenek és várják mikor érkezik a postás a havi segéllyel.

Attól, hogy a te családod ilyen, az miért jelenti azt, hogy mindenki más is, aki dolgozik, az ilyen nyomorult életre képes csak? Aki dolgozik és akinek családja van, az már csak is nyomorult befásult köcsög lehet, akit sajnálni kell, hogy semmi célja nincs ezeken felül... Szerintem baromira rosszul látod ezt!


Én pl. imádok munka után elmenni bevásárolni a vacsihoz, találkozni otthon a párommal, együtt elkészíteni a vacsorát, közben megbeszélni a napi történéseket, vacsizni, majd együtt leheveredni a kanapéra és megnézni azt a "szánalmas" Barátok köztöt. Ha valakinek csípi a szemét, hogy így élünk mi BOLDOGAN a hétköznapjainkon, azt csak sajnálni tudom! :) Attól, hogy neked nem ez a boldogság, nekem még lehet!

2013. máj. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 A kérdező kommentje:
Most komolyan erről kell szólnia a vitának? Nem tudom milyen jogon mondasz ilyen sértő dolgot. Mert én is elkezdhetnék cifra szövegeket írni, de avval nem érnék el semmit. És mivel én is -ahogy gondolom te is- csak a szövegek alapján tudlak megítélni, azt gondolom nem érek ezzel semmit se el, de már csak dacból írok. Egy rohadt szót se váltottál vele, ahogy nem is ismered a családomat se. Órákig tartana és oldalakat kellene teleírnom, hogy a helyzetet teljes egészében bemutathassam és minden árnyalatát fel lehessen fedezni. Ilyen kijelentésekhez nincs jogod. Azt hiszem ennek az oldalnak az lenne a célja, hogy a segítség kérőknek megadja azt vagy értelmes vitát folytasson megadott témákkal kapcsolatban, és azt hiszem, hogy ez a kiírásom is ebbe a kategóriába tartozik. És kaptam is olyan válaszokat, amiket hasznosnak találtam, vagy elgondolkodtatott magammal és a jelenleg fennálló társadalmi helyzettel kapcsolatban. Újra értékeltem magamban az egészet és rávilágított ez az egész saját hibáimra, de azért nem vagyok hajlandó ilyen sértéseket elviselni.
2013. máj. 5. 11:43
 23/49 A kérdező kommentje:
11:39: Nem értettél meg. Ha boldog vagy és elégedett, ha álmod a család és nem csak egy projekt, ha nem csak azért dolgozol, mert nincs más választásod, akkor egyértelmű, hogy nem vagy zombi. Én azokat nézem le, akik csak lézengenek és az előre meghatározott normák szerint léteznek, és elfogadják, hogy nincs ebből menekülés. Ezeket hívják azt hiszem prolinak!
2013. máj. 5. 11:46
 24/49 anonim ***** válasza:
50%

Azért azt se felejtsük el megkérdezni, hogy értesz-e egyáltalán valamihez amiből pénzt lehet keresni, illetve hogy a keresett pénzt képes vagy-e megtartani, vagy azonnal piros tűsarkút veszel belőle?

Szóval milyen anyagi terveid vannak a hiperszuper önmegvalósításra, ami a többi, szegény, korlátolt embernek nincs? Mert eddig csak azt olvasgattuk, hogy te nem akarsz olyan lenni, mint a többiek, mivel ők hülyék, te meg nem. Szóval, hogy kezdesz hozzá? Mondjuk kitanulsz valamit, ami jó zsíros pénzt hoz, de szokásos 3-4 éves szakmai tapasztalat hiánya miatt nem vesznek fel sehova 5 évig? Akkor mi lesz? Mész a gyártósorra a többi korlátolthoz?

2013. máj. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
76%

17. vagyok.


Nos, eredetileg csak azzal az egy mondatot akartam írni, amit a 17. válaszomban, erre a kérdésre még ez is sok. De lássuk egy kicsit árnyaltabban: Kérdező frusztrált, mert hatalmas, elrugaszkodó vágyai, fantáziái vannak, azonban az ezek eléréshez való eszközöket ő korlátoltnak és alantasnak minősíti. No meg az összes többi embert is, családját is beleértve. Én meg személy szerint rosszul vagyok az ilyen mindenkit lenézőektől, hallod, és teszed azt úgy, hogy még a valagadon a tojáshéj, életedben nem dolgoztál egy percet sem, soraidból kitűnően KIZÁRÓLAG saját magaddal vagy elfoglalva, a saját családodat is lenézed, beleértve az anyádat is, hát így Anyák Napján ez kifejezetten szép gesztus, szégyellhetnéd magad. De nem fogod, mert az egoizmusod csak rád terjed ki.


Ő utazni akar, ő élni akar, ő érdekes életet akar élni, értsétek már meg!!! Komolyan mondom egy 2 éves dacos kölyök képe jelenik meg előttem ilyenkor, ahogy veri az asztalt, hogy ő meg tújó judit akar.... Szánalmas...

Drága szívem ha anyád nem rakná eléd esténként a rántott párizsit főzelékkel, kb éhenhalnál, mert ezzel a te mentalitásoddal nem sokra fogsz jutni. Elmondanám, akinek tervei vannak, nem nézi le a másikat, hanem tesz is értük, de a legkevésbé sem nézi le a többi embert (mert mire fel??), pláne nem írja ki GYK-ra.

Még egy rossz hírem van, ha nem adsz le ebből a mentalitásból még annyira sem fogod vinni mint az általad korlátoltnak tartott emberek


Sok sikert az életben, rád fér, mert lesz még néhány kellemetlen perced az életfelfogásod miatt!

2013. máj. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
100%
Majd, amikor elkezdesz munkát keresni, akkor megérted, hogy miért olyan korlátoltak az emberek. Sajnos nem mindenkinek kopogtat be az álomállás, hanem kénytelen megelégedni mással. És örülhet, hogy dolgozhat. Én diplomával, 2 nyelvvizsgával 1,5 évig voltam munkanélküli. Jelenleg ügyintéző vagyok egy bankban, amihez csak érettségi kellett és nyelvvizsga. Jutalékos rendszer, reggel 7-től este 6-7-ig bent vagyok (túlórát persze nem fizetnek, papíron 6 órára vagyok bejelentve), szívják a véremet, ordibál velem a főnök, az emberek bunkók, mert mindenről csak a bank tehet, meg én, mert én képviselem a bankot, velem tudnak csak mocskolódni, mert én ülök ott. Persze, felmondhatnék. De akkor ki fogja fizetni a kiadásaimat? Szeretnék kimenni külföldre dolgozni. De pénz nélkül hogyan? Ott sincs kolbászból a kerítés. Szóval klassz, hogy vannak terveid, de amíg csak álmodozol és semmit sem teszel a megvalósításért, ne csodálkozz, hogy lekezelnek az emberek.
2013. máj. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésedet se értem, vagy fogalmazni nem tudsz. Mi hátráltat téged a többi ember életvitelével az álmaid beteljesItéséhez. Szerintem 19 éves fejjel ne mást szapulj, hanem vágj bele, aztán mutasd meg.
2013. máj. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
100%

"Rájöttem arra, hogy kicsit sem akarok családot vagy férjet,"


És egy olyan pasit, aki pont ilyen nőt keres? :)

Kötetlen, laza kapcsolat, a lazaságot nem hűtlen összeviszakefélésre értem, hanem arra, hogy megvan mindegyikük kváziszingli élete, de a szabadidőt együtt töltik, kirándulás, nyaralás, stb stb.

2013. máj. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
83%

A 31-es vagyok. Én totál megértelek. Én férfi vagyok, idősebb is Nálad, de mér fiatalon és most is valahogy hasonlóan érzek, mint Te.

Nagyon utálom a mainstream gondolkodásmódot, nagyon utálom a konvenciókat és azt, hogy aki mer különbözni, azt megszólják. Szerintem a Te életed, Te rendelkezel vele. A megfelelési vágyból elkövetett önmagunkkal szembemenés mindig megbosszulja magát idővel.


Én is így vagyok, hogy gyakorlatilag sok hobbim, érdeklődési köröm van, vágyak, kielégített és kielégítésre várók is, és nekem sem a legfőbb ez a jóllakott kényszeres megállapodottság.

2013. máj. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
80%

"Arról nem is beszélve, hogy én se tudnék semmiféle értéket átadni bárkinek." tehát akkor neked ezek szerint nincsenek értékeid?

süt az írásodból a dac, a tinikori lázadás. nyugi, majd neked is letörik a szarvaidat :)


attól még ki lehet próbálni egy csomó dolgot ha van párod, netán gyereked. nem kell 20 évesen szülni, sem férjhez menni, és akkor lesz időd élni.


pont attól lesz valaki értékes, ha dolgozik, hozzátesz a társadalomhoz, viszont az ezzel megkeresett pénzt arra fordítod, amire neked jól esik. utazásra, bungee jumpingra, afrikai éhezők támogatására. pénz nélkül viszont max otthon ülhetsz a tv-t nézve :P


rengeteg családos embert ismerek, akiknek izgalmas, mozgalmas az életük, tele van humorral, kalanddal utazásokkal, érdekes dolgokkal.


azért mert anyukádnak a családalapítás egyenlő volt az önfeladással, neked még nem kell ezt a példát követni, csupán jól kell megválasztani a sorrendet.

2013. máj. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!