Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan lehet figyelmen kívül...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet figyelmen kívül hagyni a rosszindulatot, alaptalan pletykákat?

Figyelt kérdés

Férjem és köztem 10 év korkülönbség van. Mikor megismerkedtünk teljesen átlagos keresetünk volt mindkettőnknek, albérletben kezdtük a közös életünket. Már házasok voltunk, amikor gondoltunk egy nagyot, és belekezdtünk egy vállalkozásba,ami nagyon bejött, és most elég jól állunk anyagilag. Nem vagyunk kőgazdagok, de jól élünk. Közösen csináltunk mindent, de eljutottunk odáig, hogy gyerekeket szeretnénk. Így most két gyerek mellett (a nagy ovis, a pici 5 hónapos) én kevésbé veszem ki a részem a munkából, hiszen a gyerekekkel vagyok, míg a férjem nyakába ebből adódóan több munka szakad. Nem nagyzolunk (annyi pénzünk nincs is, hogy nagyzolhassunk), én úgy érzem normálisan élünk, vannak barátaink, akik akkor is a barátaink voltak, amikor még nem volt semmink, szóval úgy érzem teljesen normális család vagyunk.

Ám barátnőm mondta, hogy az oviban is többen kibeszéltek minket, hogy én biztos a pénzéért mentem hozzá a férjemhez, meg hogy csak meresztgetem a v.lagam, a férjem meg dolgozik, én meg csak költöm a pénzt amihez semmi közöm, stb.

Annyira rosszul esik ez. Miért feltételezik ezt egyből? Kezdjük ott, hogy szerintem egyáltalán nem ronda a férjem (jó, persze logikus, hogy én így gondolom), nem is értem miért gondolják, hogy csak a pénze miatt kellene bárkinek is.

Aztán azt sem értem, hogy miből gondolják, hogy én csak üldögélek a hátsómon, és nem csinálok semmit. Más is otthon van az 5 hónapos kisbabájával, nem? Előtte én is dolgoztam.Oké, hogy azt nem látják, hogy mennyit, de miért kell a legrosszabbra gondolni egyből? Olyan rosszul esik, hogy ilyeneket gondolnak. Tudom, hogy nem szabad az ilyen pletykákkal foglalkozni, nem is állok le bizonygatni az igazam, de attól még rosszul esik. Hogyan hagyjam figyelmen kívül az ilyen pletykákat?


2013. máj. 20. 13:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Mi kb ugyanigy vagyunk. Kulonosebben semmink nem volt, amikor osszejottunk, nem kerestunk rosszul, de fiatalok voltunk es elszorakoztuk. Kulfoldre koltoztunk hirtelen felindulasbol, az aljan kezdtuk, csorobbak voltunk, mint valaha. De teltek az evek, mi is vallalkoztunk, amikor mar kiismertuk az orszagot es a lehetosegeket, mar jol elunk. Nem kiemelkedoen jol, de nyugodtan es stabilan, nem nelkulozunk es par "luxus" is belefer. (Sok dolgon pedig meg most is ugy sporolunk ahogy regen.)

A barati korunk is stabil, gyermekeink is lettek es szinten ekkor friss ismerosok kezdtek osszesugni a hatunk mogott, hogy en belehazasodtam a joba.

Ezen en inkabb jot mosolyogtam.

Babak mellett is tettem a dolgom a vallalkozassal kapcsolatban, csinaltam a papirmunkat, szerveztem, inteztem, amit lehetett, de nyilvan kintrol az latszott h a ferjem van jelen fizikalisan mindenhol.

Bevallom, engem szorakoztatott a pletyka, igy ra is tettem az adott szemelyek elott neha egy lapattal (mintha nem tudnam, h mit beszelnek rolunk), kovetkezo alkalommal pedig konkretan megjegyeztem elottuk, hogy tudom am mit gondolnak es kozben mosolyogtam.

Nyilvan szimpatikus nem lettem nekik, de azota csend van.

2013. máj. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Én a barátnőd helyében hallgattam volna, sőt,ha annyira a barátnőd, helyre tehette volna a pletykálókat. Mindig mindenkinek a másik élete az izgalmas, éljék a magukét inkább! Különben meg...sz@rjál rájuk magasról, biztos irigyek rád!
2013. máj. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nem lehet az, hogy a barátnõdnek fáj, hogy te jól meg vagy? Csak a többiekre fogja? Ilyen eset is elõfordul sokszor.
2013. máj. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
én is cukkolnám őket. a barátnőmmel megállnék mellettük és mesélném hogy miket csinálok nap mint nap,milyen "méregdrága cuccokat" veszek stb... aztán nézném ahogy megfulladnak az irigységben :D
2013. máj. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

én anno ezeket a saját anyósomtól kaptam meg :) úgy h a férjem otthonról költözött hozzám! 2 bőrönddel. ketten együtt sokra vittük,mégis hallgattam évekig h jaj szegény fiacskája jól kiszipolyoztam :)


ne törődj velük. ha nincs alapja a pletykának ne fájjon :)

2013. máj. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Az az igazság, hogy ha egy veled egykorúval lennél együtt (aki szintén gazdag), az senkit nem zavar, mert népszerű a srác. Csakhát neked a jóság is fontos. Dehát nem lehet mit tenni, az emberek véleménye szent. Aztán majd két év múlva, ha csaj megcsalja a barátját, a pasi meg minden nap ordibál meg üti a feleségét, az még mindig jobb, mintha az emberek megszólnának.
2013. máj. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!