Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek korán van 18-20...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek korán van 18-20 éves korban házasodni?

Figyelt kérdés
Mindig az volt(most is) az álmom, hogy fiatalon házasodok és hamar lesz családom! De többen mondták, hogy szerintük felelőtlenség, meg ezt csak gyerekként gondolom igy és hogy még megváltozik a véleményem... ki mit gondol erről? tapasztalatok? 16/L

2013. jún. 2. 19:24
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
97%

"Mi az hogy hazassagot kotni jo anyagi hatter nelkul butasag? Ez akkora baromsag... Egy gyerek elvallalasahoz, na ahhoz kell az anyagi hatter. Szerintem semmi gond nincs a korai hazassaggal. Ha belegondoltok regen mar ez SZOKAS volt. "


1. Amennyiben nem kéttanús esküvőt tervez az ember, és miért is tenné, ha nem olyanok a családi/baráti körülményei, hogy nincs kit meghívnia, akkor többszázezres, milliós összeg egy lakodalom. Ezt szerinted ki teremti elő, ha nem a pár?


2. Mindezt az apró tényt félretéve: azért ha házasodik az ember már elvárható a biztos anyagi háttér, mert ilyenkor már együtt élnek a párok, lakást/házat akarnak vásárolni/építeni - az nem megy, hogy a semmire összeházasodnak, aztán kiderül, hogy nincs pénz és hazamennek a szülőkhöz. Igenis kell a biztos anyagi háttér egy fenntartható házassághoz és együttéléshez.


3. Régen az is szokás volt, hogy 14 évesen gyereket szültek. De ettől még nem lesz jó valami, ugye?


Nőj fel előbb, aztán gondold végig a dolgokat mégegyszer...

2013. jún. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
96%

"Mi az hogy hazassagot kotni jo anyagi hatter nelkul butasag"


Mert vannak olyan emberek aki nem várják el mástól, hogy eltartsák.

2013. jún. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
72%
Ha olyan mázlista vagy, hogy ennyi idősen már megtaláltad az igazit, akivel évek óta együtt vagytok és jól ismeritek egymást, komoly jövőkép van előttetek, akkor nem korai. Nem értem, miért akadályozná a házasság azt, hogy valaki tanuljon, a karrierjét építse stb. amiket itt felsoroltak. Férjként/feleségként mennyivel nehezebb karriert építeni, mint barátként/barátnőként? Arra se kötelez senkit a házasság, hogy összeköltözzön a párjával. És azt se igazán értem, miért azonosítják egyesek a házasságot a gyerekvállalással. Lehet engem világosítottak fel rosszul, de tudtommal gyereket nem úgy csinálsz, hogy felhúzod a gyűrűt a párod ujjára :D A házasság annyit jelent, hogy összetartoztok, se többet, se kevesebbet.
2013. jún. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:
Már szerelmes vagyok és nem divatból akarok majd hozzá menni... igazából nekem sokszor mondták, hogy érettebb vagyok a velem egyidőseknél...szóval majd meglátom, de azért köszi a válaszokat!
2013. jún. 2. 20:02
 15/39 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló! teljes mértékben egyet értek veled! köszi a válaszod!:)
2013. jún. 2. 20:04
 16/39 anonim ***** válasza:
100%

"Arra se kötelez senkit a házasság, hogy összeköltözzön a párjával"


Csak annyit tennék hozzá, hogy a házasság fogalma jogilag (!) is : gazdasági és ÉLETKÖZÖSSÉG egyben.

Tehát akkor...miről is beszélünk? :D

2013. jún. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező, nem akarlak megbántani, de 16 évesen egyrészt mindenki szerelmesnek hiszi magát (aztán 26 évesen rájön, hogy a tiniszerelem az kicsit messze esik a valóságtól), és azt mondja magáról, hogy érettebb a koránál. Csak közben nem az.
2013. jún. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:
a barátom 21! és mondom, hogy nem vagyok átlagos tini...
2013. jún. 2. 20:15
 19/39 anonim ***** válasza:
91%

Egyik távoli rokonom 19 évesen házasodott, rögtön, miután letette az érettségijét, a barátja - későbbi férje - 24 éves volt, akkor diplomázott vagy valami ilyesmi. Az esküvő előtt három évig együtt voltak, egy évet együtt is laktak, nagyon harmonikus kapcsoalatuk volt. Mégis azt mondta mindenki, szülők, barátok, rokonok - bevallom, én is -, hogy ez még korai, el sem akartuk hinni, hogy tényleg összeházasodnak. Mindenki balhézott, hogy minek, hova, fiatalok, elválnak, még csak most kezdik az életet, stb, ők mégis megtették. Máig is együtt vannak, már lassan hét éve, tényleg öröm rájuk nézni, hihetetlenül összeillenek, van egy kislányuk, a férj pedig nagyon jól keres, nagy ház, drága autók, utazások, drága ruhák, minden ami kell. Semmi nem lett igaz, amit mi, rokonok jósoltunk. A koruk nem befolyásolta a házasságukat.

Persze ez nagyban függ a személyektől, és való igaz, hogy a mai fiatalok többségének ez a lépés nem ajánlott, ez a példa elkerülendő. De ha a felek közt olyan viszony, szeretet van, ami ezt lehetővé teszi, és érettek is, akkor szerintem semmi akadálya a házasságnak, igaza van annak a néhány válaszolónak, akik azt írták, a házasság nem feltétlen egyenlő gyerekvállalással. Azt bőven lehet később is.

Abban egyet értek, hogy csak azért nem kell fiatalon házasodni, mert "menő" és mert "meg akarom mutatni a világnak, hogy én fiatalon találtam meg az igazit". Ez nagy balgaság. Érdemes tehát megfontoltan gondolkodni, és ebben az esetben nem az agyunkra, hanem a szívünkre hallgatni.

2013. jún. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
67%
A barátod nagyon felnőtt lehet 21 évesen, ha egy fiatalkorú, serdülő lánnyal érzi egyenlőnek az értelmi szintjét.
2013. jún. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!