Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek korán van 18-20...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek korán van 18-20 éves korban házasodni?

Figyelt kérdés
Mindig az volt(most is) az álmom, hogy fiatalon házasodok és hamar lesz családom! De többen mondták, hogy szerintük felelőtlenség, meg ezt csak gyerekként gondolom igy és hogy még megváltozik a véleményem... ki mit gondol erről? tapasztalatok? 16/L

2013. jún. 2. 19:24
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
90%
Igen. Bármilyen szempontból is nézzük.
2013. jún. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim válasza:
77%
Én 21 évesen mentem férjhez. Tudtam, hogy ő az igazi. Semmi anyagi hátterünk nem volt. Ez 10 éve volt. Azóta is szerelmes vagyok, van már házunk, 3 gyerekünk. Tényleg egyén és helyzetfüggő. De szerintem érzi az ember. Bennem sose merült fel, hogy talán túl korán lehet. Ha benned felmerül, az már egy jel.
2013. jún. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
91%

Korai....


16 évesen olyan de olyan szerelmes voltam a19 éves fiúba....aztán ugyanilyen gyorsan nem lettem szerelmes...aztán rájöttem, hogy az nem is az volt.

Aztán 18- 19 évesen is szerelmes lettem(ez már az volt:))

1,5 év...szerettem, de tudtam nem leszünk mi jók együtt, pedig a házassgról gyerekről is beszéltünk alig vártuk, hogy a sulit befejezzük.

Szakítottam.

21 évesen megismertem a jelenlegi ( remélem örökké tartó:)) páromat

Nem voltam 23 amikor költöztünk...annyira gyerekek voltunk amikor megismerkedtünk....pedig már érettek voltunk, szülőktől félig meddig, vagy párom esetében teljesen függetlenül...

Amikor összeköltöztünk, akkor apu kiakadt, hogy papír nélkül költözünk...én meg, hogy megis ezt hogy gondolja? Miből, minek még?

3 év együttélés után úgy döntöttünk jöhet az esküvő (itt nem siettük el, párom nem volt még erre készen...mert legyen még ez..meg az meg...stb)

1,5 M lesz, úgy,hogy spórolunk is, nem szórjuk rá a pénzt....

Persze ha 2en mennénk plusz a 2 tanu, akkor nem lenne ennyi, max a gyűrű (2 féle arany 5mm széles, 210e szerencsére az üzletben tudtam érvényesíteni a 30% kedvezményemet, amin meglepődtem ekkora összegnél, így csak kb 140e lett)



Kinek mi a fiatal?:D

18-20 az még gyerek, ha jogilag nem is...egyetemet elvégzes 23-24... Akkor is fiatal leszel, szerintem ha addigra valaki megtalálja a párját, es tudnak együtt élni, stb...akkor ez a 24 ideális, nem is a gyerekvállalásra, hanem a házasságra...persze minden egyén, és egyéni kapcsolatoktól függ...

A lényeg Kérdező, hogy semmit ne siess el, csak azért mert most ilyen vágyat érzel magadban. Valószínűleg 5 év múlva jót mosolyogsz a kérdésen, mert láztni fogod, hogy akkor kezdesz igazán eretté válni.

Mert az, hogy érettebb vagy a korodnál, nem ugyanaz, hogy érett vagy egy házasságra. Természetesen a korai házasságok is sülhetnek el jól, mint itt is volt pár példa, de gyakorib hogy nem.


(A 21 évs barátod sem érett még:) sok 21-23 évessel dolgoztam együtt...csak2-4 évvel vagyok idősebb, de nagyon más...ők is ezt mondják,hogy látják rajtam, hogy én felnőtt vagyok (nem mindig érzem annak magam), ők meg még csak "kisfelnőttek":)


26/n (idén lesz az esküvőnk)

2013. jún. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%
Én is 16 évesen ismertem meg a (volt) barátomat. Rá két évre már együtt laktunk (egyetemre jöttem, ő meg velem tartott, azóta is itt lakik és dolgozik), Még több, mint 2 évet együtt laktunk, de 4 és fél év után elhidegültünk. Nagyon szerelmesek voltunk, ő is kb. annyi volt, mint a te párod, semmi gond nem volt, nem csaltuk meg egymást és semmi, azóta is beszélünk, csak kiszerettünk egymásból. Már el is jegyzett, és most nagyon örülök, hogy nem vele vagyok, azóta már a másik párommal lakom, és egészen más, érettebb. Persze én is azt gondoltam magamról, hogy milyen érett vagyok...:) A környezetemben lévő összes lány azt hitte magáról, hogy milyen érett, és örökké tartó párkapcsolata van.
2013. jún. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%

Nem bántásból,de ha van egy kis önkritikád,pár év múlva úgy képenröhögnéd magad,mint a huzat. Én dettó így gondolkoztam,mint te és bár csak 22 éves vagyok,de kinevetem 16 éves önmagam. Nekem is sokkal idősebb barátom volt,komoly kapcsolat,házasságról beszélgettünk... Ám kívánom,neked bejöjjön,mert szép az,ha az álmok valóra válnak. A lényeg,hogy ismerjétek ki egymást,éljetek együtt egy darabig és csak olyan emberhez menj hozzá,akár 18,akár 38 évesen,akinek láttad a legrosszabb napjait,tisztán látod minden hibáját és még így se rettentél el tőle:) Nem tudom mennyi ideje vagytok együtt,de erre 1-2 év nem elég.

Én is csak most 2 év után merem mondani,hogy nagyjából kiismertem a páromat,de ránk még vár az összeköltözés,mert anélkül nem mennék hozzá...

22L

2013. jún. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
17%
Ha arra érettnek tartják magukat sokan, hogy 16 évesen ágyba bújjanak, nem értem, hogy miért lenne túl korai a házasság?
2013. jún. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
100%

Jó utolsó, menjünk tovább: aki 12 évesen maszturbál, akkor már miért ne szexelne is, sőt költözne külön és tartaná el magát, hiszen annyira felnőtt?


Ne beszélj már gyökérségeket, a házasság egy polgári vagyonjogi szerződés, amit ép ésszel fel sem fognak a tizenévesek.

2013. jún. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim válasza:
18 Évesen ja
2013. jún. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
100%

"

Házasság fiatalon

46 százaléka a megkérdezettek szerint, az életkor meghatározó tényező volt a válás során. A kutatások szerint, mintegy fele a tinédzser házasságoknak válással végződik még az első 15 évben.Ez az arány kb. 35%-ra csökken, ha a pár a 20-as évei közepén házasodik. Tulajdonképpen az okot egyetlen mondatban meg lehet fogalmazni. Aki csupán az érzelmekre hagyatkozva hirtelen köz házasságot, az nem szemléli azzal a felelősséggel a kapcsolatot, és a közös jövőt, amit az megérdemel.

"

2013. aug. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!