Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek korán van 18-20...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek korán van 18-20 éves korban házasodni?

Figyelt kérdés
Mindig az volt(most is) az álmom, hogy fiatalon házasodok és hamar lesz családom! De többen mondták, hogy szerintük felelőtlenség, meg ezt csak gyerekként gondolom igy és hogy még megváltozik a véleményem... ki mit gondol erről? tapasztalatok? 16/L

2013. jún. 2. 19:24
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló! Hiszed, vagy nem hiszed, ez van és boldogok vagyunk! irigységeden nem tudok segiteni...
2013. jún. 2. 20:24
 22/39 anonim ***** válasza:
78%
Ez mind nagyon szép, de miből akartok majd megélni, gyerekeket eltartani? Egy érettségivel 18-20 évesen legfeljebb gyárba szalagmunkásnak kellenek az emberek.
2013. jún. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem már az sem normális, hogy egy felnőtt gyerekkel kezd, és még a szüleid hagyják is.

Attól mert idősebb barátod van még nem vagy érettebb a korodnál.

2013. jún. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
84%

úgy látom a környezetemben, hogy érdemes azért várni a házassággal. senki nem attól fog komolyan venni ha férjhez mentél, nem leszel tőle sokkal boldogabb se, az anyagi problémák nem oldódnak meg egy csapásra.


semmi baj nincs azzal, ha előtte együtt éltek pár évet, jobban megismeritek egymást, gyűjtötök egy kis pénzt a közös életre, babára.

nem is értem miért kell ezt annyira siettetni. ugyanúgy együtt lehettek, utazhattok, tanulhattok ha nincs papírotok a kapcsolatról.


mi 25 évesek vagyunk, már minden meglenne a házassághoz, mégsem kapkodjuk el.

2013. jún. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
50%

Igen. Korai.

Minek ennyire rohanni, sietni?

2013. jún. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
79%
lehet ,hogy érettebb vagy de ez nem azon múlik egy házassághoz nincs sok köze ahhoz ,hogy te érett vagy, hisz a házasságban nincs olyan ,hogy te hanem ti vagytok,együtt. Teljesen más egy házasság ,mint egy kapcsolat, költözzetek össze és megtudnátok milyen együtt élni. Felelőtlenség még ilyen korban hozzá menni az első emberhez ,akibe belezúgsz. Tényleg bocsánat de ha nem éled ki magad ,akkor honnan tudod ,hogy számodra ő az igazi,akivel együtt akarsz megöregedni ,akivel leakarod élni az életed,és akinek gyereket akarsz szülni.Azért is vállnak sokan mert meggondolatlanok. Egy házasságba nem lehet csak úgy beleugrani egyik napról a másikra ez egy komoly és felelősségteljes dolog na meg az esküvő és a mulatság sem olcsó. Na meg hol van az,hogy megvalósítod az álmaidat,hogy tovább tanulsz? A házasság a fő célod?Magadat eltudod látni?És mást? Felelősség teljesen és felnőttesen gondolkodsz?Nem akarok bunkó lenni csak ,amikor meglátom ,hogy fiatalon házasodnak és pár éven belül elválnak az a szomorúbb ,amikor már a gyerek is becsúszik persze van ellenpélda is akik együtt maradnak és nagyon jó a házasságuk.Végül úgyis a te döntésed lesz majd.
2013. jún. 4. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk 19\27 a felállás.

Én személy szerint,bár oda vagyok a páromért,még 19 évesen is nagyon korainak tartom a házasságot.

Volt olyan lány a környezetemben,akit 18 éves korában eljegyzett a barátja a születésnapján,rá pár hónapra összeköltöztek. Hiba volt. Ott rontották el,hogy először volt az eljegyzés. Szerintem ameddig nem derül ki,hogy tartósan együtt tudsz élni a pároddal,addig nem érdemes eljegyezni egymást. Ha ez oké,utána jöhet az eljegyzés. És ha ez is megvan,akkor jön a dolgok anyagi része. 19 évesen én bőven kevésnek érzem magam ehhez. Korai.

16 évesen én is azt hittem hogy érett vagyok (nekem is mondták,hogy sokkal érettebb vagyok a korombelieknél),aztán 3 év alatt rengeteget változott a gondolkodásmódom. MOSTMÁR érett vagyok. 16 évesen még bőven gyerek voltam.

Szóval ne siesd el,bőven van időd :)

2013. jún. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
Szerintem korai.. Jó, szép ha vkinek 18 évesen van egy jó komoly kapcsija (nekem ez nem adatott meg), de épphogy nagykorúként szerintem korai...
2013. jún. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
90%

Igen.

21/L

2013. jún. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
94%

Igen, nagyon korán. A lélektan úgy is hívja ezeket a gyerekeket, akik egy az egyben lemásolják, válogatás, kritika és változtatás nélkül a szüleik mintáját, hogy ún. "korai zárás-osak.


Valóban felelőtlenség, bármennyire is vágsz saját, szerető, normális családra (amid nem volt nyílván), mert ahhoz neked kell felnőttnek lenned. Előbb keresd meg önmagad, a céljaid; előbb tanulj, bulizz, éld ki a fiatalság minden örömét és bánatát, aztán ráérsz házasodni, érettebb fejjel.

2013. jún. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!