Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért nézik le olyan sokan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nézik le olyan sokan (főként a házasok) még manapság is azokat, akik élettársi kapcsolatban élnek?

Figyelt kérdés
Főként az olyanok válaszát várnám, akik itt is kardoskodnak a házasság mellett és porig lepontozzák azokat, akik élettársi viszonyban élnek vagy a kommentjük amellé teszi le a voksát. Fogalmazzák meg nekem ezek az emberek, hogy miért nézik le ezt a kapcsolati státuszt. Tessék, szólaljanak meg, ne csak a piros kezeket nyomkodják a kérdéseknél!
2013. jún. 8. 21:56
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
52%

amúgy kérdező te most veszekedni akarsz?

minden kommenthez van valami negatív hozzászólásod.

2013. jún. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
56%
Elég baj az, hogy ez egyáltalán kérdés! No ez nem a te hibád, hanem a világé és a társadalomé, ami a házasságot nem emeli a társkapcsolatok fölé. Az emberek csak egy papírnak tartják... én senki nem akarok meggyőzni, de egy igazi család alapja a házassággal kezdődik, ami egy bizalmi és szeretetteljes kapcsolatra épül.
2013. jún. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:
Indokokat és érveket várok. Amit nem látok objektívan helytállónak, csak arra reagálok. Így a kedves 68%-os válaszoló hozzászólására is, ami csak offolja a témát. Remélem örülsz! :)
2013. jún. 8. 22:33
 14/37 A kérdező kommentje:

a 22:29-re gondoltam, mielőtt újabb kötözködés jönne ;)

A kérdésre a konkrét válaszokat továbbra is várom, köszönöm az eddigi hasznosakat! :)

2013. jún. 8. 22:38
 15/37 anonim ***** válasza:
71%
Nekem az a velemenyem, hogy aki nem akar hazasodni, az nem biztos a parkapcsolataban. Tovabba a csalad legjobb formaja a hazassag, ennel az evezredek alatt nem talaltak ki meg jobbat. En nem szolom le azokat, akik csak elettarsak, szerencsere engem nem koteleznek arra, hogy igy eljek. Azon jot mosolygok, amikor az az indok, hogy egy papir csak a kulonbseg, hat nem csak egy papir. A hazassag szamomra a legmagasabb szintu kotelek, elkotelezettseg, es az, hogy jogilag is vallaljuk egymast. Es szivesebben mutatom be a ferfit mellettem ugy, hogy "ferjem", mint "pasim" vagy "elettarsam" => ettol a szotok konkretan a viz kiraz.
2013. jún. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
39%
"En nem szolom le azokat, akik csak elettarsak," - dehogynem, lásd "CSAK" élettársak... én tényleg nem nézem le a házasságban élőket, ezért eszembe sem jut úgy fogalmazni, hogy "csak" házasok...
2013. jún. 9. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
62%
Nem tudsz ertelmezni, kedves elottem levo. Nem szolom le, nem nyitok ezert topicot, stb. De ha megkerdezik, elmondom a velemenyem: szamomra nem ugyanolyan a ket kapcsolat, ennyi.
2013. jún. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem túlreagálják, nem nézi le senki az élettársakat.

Kit és milyen választ nem pontoznak le ezen az oldalon?

2013. jún. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem a sok megkeseredett ember miatt, akik mindig azt hangoztatják, hogy csak egy papír, és más döntésébe beleszólnak de ha őket szólják meg vérig vannak sértve.


Összeköltözik egy pár élettársaknak mondják magukat, aztán életükben lesz még vagy 20 élettársuk. Ma már boldog boldogtalan két hét után élettársnak számít. Valahogy nem vágyok arra, hogy valakinek a huszadik élettársa legyek.

2013. jún. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
40%

#17, nem hiszem, hogy félreérteném... inkább te keversz éppen két helyzetet... nálam a "számomra ez a jobb" azt jelenti, hogy én a saját életemben ezt követem, de mindenki másnál a saját döntését egyenértékűnek veszem. Na, ezzel szemben nálad meg a jelek szerint az van, hogy a házastársi kapcsolatokat alapvetően magasabb rendűnek tartod az élettársi kapcsolatoknál, max nem agitálsz az utóbbi ellen.

Szóval én a magam részére az élettársi kapcsolatot tartom jobbnak, de nem tekintem más kapcsolatát alacsonyabb rendűnek pusztán azért, mert ők összeházasodtak, ellenkezőleg, azt gondolom, hogy az ő kapcsolatuk hasonló a miénkhez, csak ők más szokásokat követnek.

2013. jún. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!