Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Kitartanál évek óta súlyos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kitartanál évek óta súlyos depressziós, munkaképtelen párod mellett a végtelenségig, ha folyton vitatkozik, nincs köztetek szexuális együttlét sem?

Figyelt kérdés
Jóban -rosszban?
2013. aug. 18. 18:49
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
65%
Igen. Ha egyszer huseget fogadtam, akkor azt tartom. En is depresszios lennek, ha nem tudnek dolgozni.... A szexhez se lenne kedvem, az biztos. Segiteni kell neki.
2013. aug. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
53%

Ácsi!

Ha valaki beteg és ezáltal tönkreteszi a családját, partnerét, mert nem akar kigyógyulni a betegségből, mert nem akar tenni semmit, hogy jobb legyen, akkor miért is kéne bárkinek helyette megoldani? Nem lehet. Viszont ez nem ok arra, hogy valaki élete végégig egy ilyen ember mellett legyen, sajnálatból.

2013. aug. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
19:04: a depressziónak pont az a lényege, hogy az illető nem akar tenni semmit. Ebből nem fog kigyógyulni úgy, hogy rájön, hogy tennie kell valamit magáért. Szóval ez nem így működik.
2013. aug. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
Hm. Jó kérdés. Nem tudom. Az a helyzet, hogy én is depressziós vagyok, nem dolgozom...de a párom mellettem áll. Az, hogy emiatt elhagyhat, még soha eszembe sem jutott.... Az meg aztán főleg nem, hogy fordított helyzetben én mit tennék.
2013. aug. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
Igen termeszetessen hiszen ferjem megigertem neki az eskuvon es naponta ujra megigerem neki szivemben.
2013. aug. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
85%
A valaszadok kozul volt valaki depressziós? Merthogy olyan könnyű dobálózni a kezeltesse magat dologgal...... Nos en voltam depressziós. Biokémiai depresszió volt, nem volt kiváltó ok, egyszerűen felborult a neurontranszmitterek egyensúlya. Nem volt egyszeru elfogadni, pláne, hogy a kornyezetem es en magam is hisztinek tartottuk mindig depressziót. Nekem tobb mint fel évbe telt, mire a haziorvosom es a barátaim meggyőztek róla, hogy fel kell keresnem egy pszichiátert. Elég megalázó érzés, amikor megfordul a fejedben, hogy hoppá,biztos őrült vagyok, azért kell az orvos.... Szerencsére az en esetemben 3 hónapos gyógyszeres kezelés kellett összevissza, semmi mas, igy relatíve gyorsan tul jutottam rajta. De az, akinél van kiváltó ok es meg ra is erősít a környezet, munkanelkuli, gondolom anyagilag is rossz helyzetben van, azt még az orvosho se nagyon lehet el rángatni. Azzal, ha a partnere elhagyja, csak mélyebbre süllyed.....
2013. aug. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
Sok mindentől függ. Egy kapcsolat nem arról szól nálam, hogy ha a másik éppen gyengébb, elesettebb, vagy problémája van, akkor elhúzok a ...csába, nehogy már valami folt essen a csúcsszuper életképemen. Én kitartanék, amíg lehet.
2013. aug. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
94%

Kitartanék, de nem a végtelenségig. Megtennék minden tőlem telhetőt, próbálnék segíteni. De ha nem tenne boldoggá, folyton vita/nincs szex/én tartom el, akkor én egy idő után elhagynám. Nem áldoznám fel az életem egy elmúlt szerelemért. Mert egy ilyen kapcsolatban a szerelem lássuk be, nem valószínű, hogy kitart.

Azért nem lépnék le szó nélkül, értesíteném a legközelebbi hozzátartozóit, mondjuk a szüleit, esetleg egy pár hónapra fizetnék mellé szociális gondozót, ha rászorul. Úgy látszik én ilyen önző vagyok. Pedig volt már tartósan beteg a férjem, én dolgoztam, láttam el mindent, de az más volt. Tett érte, hogy gyógyuljon, éreztem a szeretetét és nem mérgezte meg a kapcsolatunkat állandó vitákkal, lehangoltsággal, tehát tudtam a betegség ellenére ugyanúgy szeretni, mint korábban.

2013. aug. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
95%

16-os.


Oké. És akkor te mit javasolsz? Azt írod, orvoshoz sem lehet elrángatni. Akkor a nő fogadja el, hogy ez van, mondjon le a saját boldogságáról? Egész életére? Szerelemről, családról? Hisz orvos nélkül tuti nem oldódik meg, pláne ha, ahogy írja a kérdező, évek óta tart. Tényleg kíváncsi vagyok, mi a jó megoldás, ami nem jár az egyik fél részéről ekkora önfeláldozással.

2013. aug. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
0%
20:26 hát igen, önző vagy. Valószínűleg nem vagy képes feltétel nélkül szeretni, még a férjedet se.
2013. aug. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!