Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mennyire normális, ha egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire normális, ha egy házastárs mindent meg szab a párjának? Ez másnak is válóok lenne? Folyt. Lent

Figyelt kérdés

A férjem szinte mindenben gátat akar szabni Nekem, amiben nem arra meg húzza a száját, és folyton teszi a megjegyzéseket.

Pl:

Ha találkozom egy olyan barátnőmmel, akit Ő nem szeret, akkor morog, és húzza a száját. Legszívesebben eltiltott volna ettől a bnőmtől, de ezt már nem hagytam.

Ha elmegyek valahová, akkor húzza a száját, hogy miért annyit voltam ott, amennyit.

Anno leszoktam a cigiről, most a sok stressz miatt újra "rászoktam" (heti 2-3 alkamlommal szívok 4-5 szálat). Ezt kifejezetten megtiltotta, különben elválik.

Beleszól, hogy mennyit internetezzek, ha annál többet sikerül, mert olvasok valamit esetleg, akkor húzza a száját, és kiselőadást tart.

Ha egy konfliktust Én másképp intézek el, mint ahogy Ő tenné, az nem jó! Csak úgy jó, ahogy Ő intézi el a konfliktusait. Teljesen át akar "nevelni".

Hirtelen ennyi!

Nagyon-nagyon elegem van ebből! Lassan 30 leszek, és nem csinálhatom azt amit akarok, éppen amikor akarom! Boldogtalan vagyok! Már volt szó válásról, de az utsó pillanatban meggondoltam magam, mert van egy kislányunk is, és gondoltam miatta még próbálkozom, tűrök.. de, hogy meddig, azt nem tudom!

Mielőtt kérdeznétek: azért mentem hozzá, mert akkoriban nem volt ennyire gáz, ráadásul nagyon szerelmes voltam, nagyon meg akartam felelni Neki!


2013. szept. 16. 11:36
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
76%

kedves 10-es

Szép elmélet a gyereknek apa-anya kell,de ez akkor jó ha a kapcsolat felhőtlen és nincs semmi elhidegülés ne adj isten viszály! Én úgy nőttem fel,hogy apám hideg volt anyámmal és éreztem valami nem stimmel,volt apám és mégsem voltam boldog vele,mert ő sem volt boldog.Egy párt nem érdemes házasságba kényszeríteni,mert a gyereknek apa kell!! A rossz házasság is rosszul hat a gyerekre és rossz értékrendet tanul ez által.

2013. szept. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
80%

A kislányod érdekében tűrsz? Milyen női példát mutatsz ezzel? Eleve ilyen életre neveled!!!! Azt akarod, hogy ő is így éljen, ezt tartsa normálisnak, hogy férfiak megmondják neki, mit tehet és mennyit és mikor???? Sürgősen váljatok el!


"Lassan 30 leszek, és nem csinálhatom azt amit akarok, éppen amikor akarom."


Ez nem a férjed hibája, hanem a tiéd! Mert hagyod! Minden nap, amit ebben a "kapcsolatban" élsz, magadnak köszönhetsz! Lépj! Amíg még marad esélyed egy normális életre! N30

2013. szept. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
64%

Még egy pár dolog, mert lehet nem teljesen érthetően fogalmaztam:


Nálatok, mivel szerelem volt az elején, simán menthető a kapcsolat, és lehettek még ugyanolyan szerelmesek! Csak be kell látnotok a hibáitokat, és beszélgetni kell tudni egymással, nem pedig rögtön menekülni és meg sem próbálni megoldani a bajt. Egy csomó szép közös élményt éveket veszthettek így, és szomorúvá tehetitek a gyereket, ha nem oldjátok meg a dolgot!


Abból a kevés infóból amit leírtál, ez látszik:

-A te hibád az, hogy másnak mutattad magad az elején.

-Az ő hibája az, hogy ahelyett, hogy elmondaná mi a baja, mi hiányzik neki (egyébként TE hiányzol neki), morog minden olyan miatt, ami látszólag a hiányodat okozza, vagy kicsit is zavarja.


Neki olyasmit kellene mondania, hogy legyél már vele több időt, és ne nélkülözd mindig a barátaid és a net miatt, és légyszi ne cigizz, mert tényleg zavar...

Neked pedig észre kellene venned, hogy ezt nem kötözködésből mondja, hanem mert ő is büszke, és azért sem mondja ki, hogy te hiányzol neki. Fél talán, hogy nem érted meg, hogy megalázódik ezzel, vagy a fene tudja, és gyerekes módon inkább morog, hátha ebből rájössz, mi a baj. Csakhogy néma gyereknek anyja se ért a szavát...

Te meg a másik fele. Nem jössz rá, hogy másnak mutattad magad az elején. Most pedig te is oly büszke vagy, hogy inkább követelnéd, hogy így megváltozva elfogadjon, és a kapcsolatotok megromlásának okául nem a saját kifordulásodat tartod, hanem ezeket a mondva csinált problémákat, amiket felsoroltál....


Egy kicsit le kéne adni abból a büszkeségből, és beszélnetek... Kár lenne ha válnátok, hidd el, ha szerelmesek voltatok, az jó alap! A nehézségek és az ALKALMAZKODÁS pedig hozzá tartozik az élethez!

2013. szept. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
36%
Igaza van az előttem szólóknak! Nem szabad ezt a példát mutatni a lányodnak! Mert ha Ő is kifog egy ilyet akkor szenvedjen még felnőtt korában is?
2013. szept. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
30%
Na már megint a sok példa-(akarom mondani kép-)mutató házasfél, aki szerint egyetlen megoldás létezik: "A férjed ilyen meg olyan rossz. Válj el!"
2013. szept. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
37%

Igen, ha képtelen lenne változtatni, akkor válóok lenne. Ezt érzelmi zsarolásnak, érzelmi bántalmazásnak hívják.

Mi az, hogy nem enged ezt vagy azt? Ilyen nincs egy párkapcsolaton belül. És ha legközelebb válással fenyeget, akkor egyezz bele nyugodtan. Ezzel sem zsaroljuk a másikat.

2013. szept. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
38%

Kérdező!

Vedd figyelembe a válaszoknál, hogy itt többségében a szingli nők, még inkább a szingli anyukák szoktak válaszolni,

nem pedig azok, akik boldog kapcsolatban élnek, akik kompromisszummal lépik túl a felmerülő problémákat...


Ha a büszke szingli mamik sorsára akarsz jutni, akkor persze válj el! Amint szisszen egyet a férjed, add be a válópert, az se baj, ha meg sem beszélitek!


Amúgy a 10-esnek igaza van! Hasonlókat javasolnék magam is!

2013. szept. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
43%

Én nem vagyok szingli mami!! Boldog párkapcsolatban élek ahol elfogadtuk a másik szokásait amint összeköltöztünk,pedig mindketten a szép arcunkat mutattuk a másiknak az összeköltözés előtt.Aztán kiderült kinek milyen szokásai vannak és ezt elfogadtuk.

Amúgy anyámék házassága boldogtalan volt és apám is zsarolta anyámat azzal mit tegyen aztán mi lett a vége?

Én is lelki sérült lettem meg az öcsém is,hajrá mindenki maradjon együtt hisz egyszer szerelmesek voltak akkor kit érdekel ha most már nem az?!

Szép kis tanács kínlódjanak még pár évig próbálják meg helyre hozni aztán a nő rájön ezzel csak elpocsékolta a drága éveit, mindegy mit csinál a férjnek semmi nem lesz jó,de tegyük fel oké a nő változott meg ő is hibás ám azt hogy meddig netezik meg kéne a férjnek szabni? vagy hogy hogyan kezeljen egy szituációt? ne álljon már meg a menet:P

2013. szept. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
57%
Én is azt mondtam, hogy lépj. Nem vagyok szingli. Elvált vagyok, akinek betelt a pohara az első férjével és mert változtatni. Most tiszteletteljes, boldog házasságban élek a második férjemmel. Van, aki szeret mártír lenni egy életen át, majd 50 évesen sírdogálni, amikor a gyerek elment otthonról, hogy neki már csak ez maradt, meg az idióta, aki minden lépéséről elszámotlatja még akkor is. Mindenki azt az életet éli, amit megérdemel és amit kialakít magának. Én nem vagyok képmutató, tudom, hogy jól döntöttem. Hogy te mit nézel el a másiknak és mit nem, te tudod. Én az életben nem fogadnám el, hogy megmondják, mikor-kivel találkozhatok, mennyi ideig maradhatok, mit csinálhatok és mit nem. Ez akárhonnan is ered, elfogadhatatlan. Ha pedig egy felnőtt férifról beszélünk, nyissa ki a száját és mondja azt, hogy "keveset vagyunk együtt, csináljunk közös programot", ha ez a baja, és ne manipuláljon!
2013. szept. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
26%

"Én úgy nőttem fel,hogy apám hideg volt anyámmal és éreztem valami nem stimmel,volt apám és mégsem voltam boldog vele,mert ő sem volt boldog.Egy párt nem érdemes házasságba kényszeríteni,mert a gyereknek apa kell!! A rossz házasság is rosszul hat a gyerekre és rossz értékrendet tanul ez által.


Az milyen értékrend, hogy anyuka neveli egyedül, és az apját csak néha-néha látja, ha láthatja egyáltalán?

Rossz házasságot nem kell létrehozni! Egy házasság nem indulhat úgy, hogy rossz. Akkor mi a fenéért házasodtak össze? Talán valami érdekből, anyagi okok, társadalmi megfelelés, félelem az egyedülléttől, vagy mégis miért??? Ha ezért, akkor váljanak el még mielőtt gyerekük lesz, vazze!

Tehát egy házasság legyen már jó! És ha valamiért rosszabbodik, akkor dolgozzanak azon, hogy újra jó legyen, mert az, ha hagyják, hogy rossz maradjon, mint a kedves 11-es válaszoló szülei, akkor az nagyjából egyenlő azzal, mintha elválnának és csonka családban szingli anyukával kellene felnőnie.

(Nem ide tartozik, de egy szingli anyuka igen kibírhatatlan tud lenni, ha akarod 11-es, akkor mesélek róla! Semmivel sem jobb egy elhidegült együttélő szülőpárnál.)


Jó lenne, ha már rájönnétek, hogy ilyen esetben nem két megoldás van! Nem a rossz házasság vagy a csonka család az opció! Ott van még a megjavított házasság is! Erre persze csak kellően érett gondolkodású, agyilag is felnőtt emberek képesek.

2013. szept. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!