Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mennyire normális, ha egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire normális, ha egy házastárs mindent meg szab a párjának? Ez másnak is válóok lenne? Folyt. Lent

Figyelt kérdés

A férjem szinte mindenben gátat akar szabni Nekem, amiben nem arra meg húzza a száját, és folyton teszi a megjegyzéseket.

Pl:

Ha találkozom egy olyan barátnőmmel, akit Ő nem szeret, akkor morog, és húzza a száját. Legszívesebben eltiltott volna ettől a bnőmtől, de ezt már nem hagytam.

Ha elmegyek valahová, akkor húzza a száját, hogy miért annyit voltam ott, amennyit.

Anno leszoktam a cigiről, most a sok stressz miatt újra "rászoktam" (heti 2-3 alkamlommal szívok 4-5 szálat). Ezt kifejezetten megtiltotta, különben elválik.

Beleszól, hogy mennyit internetezzek, ha annál többet sikerül, mert olvasok valamit esetleg, akkor húzza a száját, és kiselőadást tart.

Ha egy konfliktust Én másképp intézek el, mint ahogy Ő tenné, az nem jó! Csak úgy jó, ahogy Ő intézi el a konfliktusait. Teljesen át akar "nevelni".

Hirtelen ennyi!

Nagyon-nagyon elegem van ebből! Lassan 30 leszek, és nem csinálhatom azt amit akarok, éppen amikor akarom! Boldogtalan vagyok! Már volt szó válásról, de az utsó pillanatban meggondoltam magam, mert van egy kislányunk is, és gondoltam miatta még próbálkozom, tűrök.. de, hogy meddig, azt nem tudom!

Mielőtt kérdeznétek: azért mentem hozzá, mert akkoriban nem volt ennyire gáz, ráadásul nagyon szerelmes voltam, nagyon meg akartam felelni Neki!


2013. szept. 16. 11:36
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
Már ha a nőnek jelent egyáltalán valamit a házasság, és szereti a férjét.
2013. szept. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
Vadszeder (#39) azért szerencsére van olyan nő, aki nem csinál efféle rangsorokat, jól kell párt választani, ennyi. Viszont másfelől Kérdező esetében nem csodálkozom a dolgon, egy zsarnokhoz képest nyilván mindenki fontosabbá válik, elég hamar. Ez a "lemondási verseny bizonyítási célból" ez meg valami totál elmebaj, ha én valakit szeretek, akkor miért várnám el, hogy lemondjon valamiről ami jó neki különös, komoly ok nélkül? Hacsak nem látens szadista az ember, nem az fog örömet okozni neki, hogy a társa szenved...
2013. szept. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 A kérdező kommentje:

Mindig is fontos volt a férjem, kifejezetten figyeltem, hogy Őt is belevonjam a baba körüli teendőkbe, mert sokat olvastam ezzel kapcsolatos cikkeket..stb., hogy tudja megrontani a kapcsolatot, ha a férj háttérbe szorul..

Mondjuk erre is csak egy darabig volt igénye, aztán megunta a gyerekkel való foglalatoskodást.. :/

Nekem igenis a gyerekem a legfontosabb! Akár normális egyesek szerint, akár nem..

Sokat bántott lelkileg az elmúlt 2,5 évben, kezdve azzal, hogy szülés után nyilván megváltozott a testem, nem voltam a helyzet magaslatán úgy 9-10 hónapig. Kezdtek ritkulni a szeretkezések, és amikor rákérdeztem terelt.. aztán 1x addig nyúztam, amíg elmondta, hogy nem talál vonzónak, mert nem olyan a testem, mint amikor megismert.. ezzel úgy megbántott, hogy megbocsájtottam ugyan, de sosem felejtem el.. Eltelt 3év, és sikerült kemény melóval leadnom a felesleget, újra versenysúlyomnál vagyok, természetesen akkor már lett volna kedve a szexhez.. csak sajnos már Nekem nem volt, ugyanis a Drága férjem időközben felszedett pár kilót, lóg a hasa, nem kicsi úszógumija van.. egyszerűen nem kívánom.. ja, és akkoriban úgy hozzászoktam a folytonos visszautasításokhoz, hogy teljesen elment a kedvem a szextől, pedig sosem volt bajom vele.

Na, innen kezdett lefelé csúszni a házasságunk.. úgyhogy nem Én vagyok a probléma okozója, hanem Ő!

2013. szept. 19. 11:49
 44/61 anonim ***** válasza:

Már bocs Kérdező (#43), de amíg a kérdésed alapján úgy tűnt, hogy abszolút neked van igazad, ennek a folyamatnak az ismeretében meg már azt kell mondanom, hogy nagyon is kettőn állt a vásár, egy eltérő értékrendet, pro-kontra elhibázott párválasztást és annak evidens következményeit látjuk, te azt nem tudod elviselni a párodban, hogy mi az, hogy neki nem az anyaság a világ legfontosabb dolga, ő meg azt nem tudja elviselni benned, hogy mi az, hogy neked viszont az. Ennyi. A baj az, hogy a helyzet meg az évek alatt már valszeg jobban elmérgesedett annál, mint hogy kompromisszumot tudjatok találni, már mindketten neheztelések tonnáit hordozzátok a másik fele.


És hogy ez kinek a hibája: mindkettőtöké. Alapban feltételezhető ugyanis, hogy a kapcsolatotok kezdetén, meg a gyerekvállalás kapcsán egyikőtök sem volt őszinte a másikkal, Te nem mondtad meg magyarul neki, hogy nálad a gyerek ki fogja őt szorítani a helyéről, Ő meg nem mondta meg magyarul neked, hogy számára a gyerekvállalás nem annyira fontos, hogy az ezzel járó dolgokat gond nélkül viselje. Ennyi. Ha ezt időben tisztáztátok volna, mindez nincs, ami most van.

2013. szept. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
Utolsó, Te abból amit a Kérdező leírt hogyan vontad le ezt a következtetést? Szerencsétlen pont azt írta, hogy bevonta a férjét mindenbe, de az megunta. Az, hogy egy nő teste a szüléssel változik nem ok arra, hogy a férje elforduljon tőle. Ez sem a Kérdező hibája, ahogy az sem, hogy ezek után már Ő sincs úgy oda a férjéért. Az pedig, hogy neki a gyerek a legfontosabb, normális. A legtöbb anyánál így van. Nagyon szeretem a férjemet, de ha például egy adott helyzetben választanom kellene, hogy őt vagy a fiamat mentsem meg, bizony a fiamat választanám és fordított helyzetben a férjemtől is ezt várnám el.
2013. szept. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:

"nem Én vagyok a probléma okozója, hanem Ő!"

O wazze!!!


Szerencsétlen kapcsolat: "Én, Ő"

Szerencsés kapcsolat: "Mi"

2013. szept. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:

#45, a férjed meg 99%, hogy téged mentene - evidensen:)

Persze lehet úgy is szemlélni a világot kétségtelenül, hogy a saját nemünk jellemző gondolkodását kikiáltjuk "A normális"-nak, és a másiktól várjuk el az ehhez való alkalmazkodást - ami nagy szerencsével még be is jöhet, de átlagban a rövid kapcsolatok záloga... a hosszú kapcsolat abból várható, ha a férfi férfi, a nő meg nő, és őszintén kommunikálnak egymással... rólam pl. pontosan tudja a zasszony az első perctől, hogy nekem bizony a társam az első, és ezt is várom el, hisz az szüleimet 100%-ban a sors dobta, a gyerekeimet 50%-ban a sors dobta és 50%-ban a párválasztásomból eredő tudatos döntés eredményei, de a párom az, akivel 100%-ban egymást választottuk... menteni meg mindketten azt mentenénk, akit előbb érünk el, mindenféle pátosz meg előre elhatározottság nélkül ...


És nem, nem itélem el azokat a nőket sem, akiknek az anyaság van az univerzum tömegközéppontjában, csak tudom, hogy egy ilyen nővel kizárt lenne a hosszútávú, jól működő párkapcsolat mert én nem ilyen vagyok, tehát ezt a kapcsolat elején igyekszem tisztázni, és nem mutatkozom másnak, mint aki vagyok.


Kérdező meg egyszerűen egy függő személyiség, aki mindig valakinek megfelelni próbál, ezt leírta magáról szépen... eleinte ugye a párjának (ez benne van a kérdésben) aztán talált magának új idolt, az anyaságot, most meg annak, a benne élő ideális anya képének. Pedig hát első sorban önmagának kellene:)

2013. szept. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:

Nem, a férjem is a gyereket mentené, ő pont úgy szereti, mint én. Mellesleg 8 éve vagyunk együtt, jó házasságban élünk és nekem sem az anyaság van az univerzum tömegközéppontjában. Nem pátoszból írtam, amit írtam, sajnos nem értetted a lényeget.

"rólam pl. pontosan tudja a zasszony az első perctől, hogy nekem bizony a társam az első, és ezt is várom el, hisz az szüleimet 100%-ban a sors dobta, a gyerekeimet 50%-ban a sors dobta és 50%-ban a párválasztásomból eredő tudatos döntés eredményei, de a párom az, akivel 100%-ban egymást választottuk..."

Ez számomra döbbenetes hozzáállás, ne haragudj. Én ilyen emberrel nem tudnék hosszú kapcsolatot fenntartani, de szerencsére nem is nekem kell.

2013. szept. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:

#48, "Ez számomra döbbenetes hozzáállás, ne haragudj. Én ilyen emberrel nem tudnék hosszú kapcsolatot fenntartani, de szerencsére nem is nekem kell." - ugyan, miért haragudnék egy percig is azért, mert meg tetszettél válaszolni a saját kérdésedet, miszerint miért látom én most már úgy, hogy mindketten hibásak... tedd az idézett mondatot a kérdés utolsó mondata mellé... ez a két ember egyszerűen becsapta egymást, és megfosztotta egymást a döntés szabadságától, másnak mutatva magát, mint amilyenek valójában, így egy jó ideje mindkettőnek olyannal kellett, kell élni, akivel valójában nemigen tud.

ps: (Mellesleg mi meg 16 éve vagyunk együtt:))

2013. szept. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
Valóban igazad van abban, hogy most már értem, ilyen felfogással miért látod úgy a dolgokat, ahogy. Ettől még számomra ez szomorú. Mindegy, nem vagyunk egyformák.
2013. szept. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!