Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mennyire normális, ha egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire normális, ha egy házastárs mindent meg szab a párjának? Ez másnak is válóok lenne? Folyt. Lent

Figyelt kérdés

A férjem szinte mindenben gátat akar szabni Nekem, amiben nem arra meg húzza a száját, és folyton teszi a megjegyzéseket.

Pl:

Ha találkozom egy olyan barátnőmmel, akit Ő nem szeret, akkor morog, és húzza a száját. Legszívesebben eltiltott volna ettől a bnőmtől, de ezt már nem hagytam.

Ha elmegyek valahová, akkor húzza a száját, hogy miért annyit voltam ott, amennyit.

Anno leszoktam a cigiről, most a sok stressz miatt újra "rászoktam" (heti 2-3 alkamlommal szívok 4-5 szálat). Ezt kifejezetten megtiltotta, különben elválik.

Beleszól, hogy mennyit internetezzek, ha annál többet sikerül, mert olvasok valamit esetleg, akkor húzza a száját, és kiselőadást tart.

Ha egy konfliktust Én másképp intézek el, mint ahogy Ő tenné, az nem jó! Csak úgy jó, ahogy Ő intézi el a konfliktusait. Teljesen át akar "nevelni".

Hirtelen ennyi!

Nagyon-nagyon elegem van ebből! Lassan 30 leszek, és nem csinálhatom azt amit akarok, éppen amikor akarom! Boldogtalan vagyok! Már volt szó válásról, de az utsó pillanatban meggondoltam magam, mert van egy kislányunk is, és gondoltam miatta még próbálkozom, tűrök.. de, hogy meddig, azt nem tudom!

Mielőtt kérdeznétek: azért mentem hozzá, mert akkoriban nem volt ennyire gáz, ráadásul nagyon szerelmes voltam, nagyon meg akartam felelni Neki!


2013. szept. 16. 11:36
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
76%
Én sem vagyok szingli anyuka! Boldog házasságban élek. És nekem is volt dolgom olyan férfivel, aki irányítani akart, és a maga kedve szerint formálni. Szerencsére időben rájöttem, és véget vetettem a dolognak. A férjemmel pedig 10 év után házasodtunk és vállaltunk gyereket. Ennyi idő szerintem elég egymás megismerésére. Hidd el, nem véletlenül tanácsoljuk, hogy ne maradj vele. Sokkal boldogabb leszel, ha megtalálod azt az embert, aki mellett önmagad lehetsz.
2013. szept. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
64%

kedves utolsó!

Anyám igyekezett helyrehozni állandóan próbált róla beszélni,igyekezett mindenben kiszolgálni vagy programokra járni, amikor apám depis lett orvoshoz vitte MINDENBEN támogatta.Mire ő csak hozzávágta a tányérokat és megalázta.Évekig megpróbált mindent a jó házasság érdekében,de apám fütyült rá.És házasság elején egyáltalán nem volt ilyen csak kirúgták,zugivó lett és szétitta az agyát ennyi.Egy házasság megromolhat,mert bármi közbejöhet és valaki teljesen kifordulhat önmagából,ha pedig nem akar változni illetve változtatni akkor házastárs akár fejen is állhat az nem fog megjavulni.

Üzenem a túl optimistának miszerint mindenki szép és jó:P

2013. szept. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
76%

És én sem vagyok szingli anyuka, boldog, kiegyensúlyozott házasságban élek, a férjem sosem utasít, legfeljebb megkér, nem zsarol és nem fenyeget.

Ha ilyen lenne, nem lenne a férjem, de még a haverom se.

2013. szept. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
37%
mármint kedves 20-as utolsó
2013. szept. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
29%
Mióta ismeritek egymást? Ebből ennyit éltetek "csak úgy" együtt és mennyit házasságban?
2013. szept. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, Kérdező, én férfi vagyok, és általában a kapcsolatok helyrehozásának pártján állok. De amit leírtál a kérdésben, az szerintem pont az az 1-2%, ahol egy lehetőséget érdemes adni, hogy a másik változtasson, aztán ha nem, akkor marad a válás. Ha bárhol, bármiért előáll az "Ezt kifejezetten megtiltotta, különben elválik." szitu, arra az a nyilvánvaló válasz, hogy "drágám, ahogy gondolod.... akkor tedd azt, ne csak a szád legyen nagy."


Azt meg már magad is felismerted, Kérdező, hogy a megfelelési kényszer az egy rossz, önpusztító dolog.

2013. szept. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
43%

#10 "Gondolkodj, és ha már megfeleléssel indítottad a kapcsolatot, akkor tartsd is fenn ezt, próbálj neki újra megfelelni, és nem lesz gond!"

- ja, azon túl, hogy a Kérdező tönkreteszi a saját életét, tényleg nem...

"mást nem tehetsz, ha így házasodtál."

Dehogynem. Pl. leszoktatja a párját az elvárásairól, vagy ha az nem megy elválik...

2013. szept. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:
34%

#27!

" ja, azon túl, hogy a Kérdező tönkreteszi a saját életét, tényleg nem...

"mást nem tehetsz, ha így házasodtál."

Dehogynem. Pl. leszoktatja a párját az elvárásairól, vagy ha az nem megy elválik..."


Úgy házasodott, hogy akkor "megfelelgetett". Tehát önként és dalolva választotta, hogy tönkre teszi saját életét. De erről elfelejtette tájékoztatni a párját! A párja valószínűleg nem tudta, hogy majd x idő múlva előszedi a kis felesége a régi és eltitkolt énjét, tönkretéve ezzel mindkettejük életét. A férj valószínűleg hitt neki, bízott benne, azt gondolta, hogy igazán megismerte, és egy életre egy pár lesznek.


27-es, nem figyeltél rendesen! A Kérdező MÁR AZ ELEJÉN ISMERTE A FÉRFI ELVÁRÁSAIT, hiszen éppen ezeknek megfelelvén cselekedett. Azaz titkolta igazi énjét. A férfinek nem most adódtak ezek az elvárásai! Tehát elég ciki dolog lenne leszoktatni ezekről, vagy amennyiben nem megy, akkor elválni. Kérdezőnek nem kellett volna a pasival összeházasodnia, vagy csak azután, hogy azzal kezdi a kapcsolatukat a megfelelés helyett, hogy megváltoztatja a pasit...

Persze nyilván maga is tudta, hogy a másikat nem megváltoztatni kell, hanem elfogadni, vagy pedig nem kikezdeni vele.

A Kérdező ezáltal saját csapdájába esett. Ami esetében még mindig nem biztos, hogy csapda kell legyen, ha végre felnőne és a megoldáson gondolkodna, nem pedig a váláson.

Ti meg itt adjátok neki a hülye tanácsokat, mert ha már nektek sem sikerült a megoldás, ti elváltatok, akkor váljon el más is, legyen még több csonka család, hisz úgy sincs még elég... Ennyit erről.

2013. szept. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:
58%
pff én gyerekként azt kívántam bárcsak csonka család lennénk. Ami nem megy az nem megy,oké beszélje meg a férjével mondja meg,hogy ő csak meg akart felelni de mostantól olyan lesz amilyen valójában és ha ez nem tetszik neki akkor keresse meg a számára igazit,de ez a régi elképzelés "házasodtál vele is maradsz örökre"elképzelés elég elavult.
2013. szept. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
67%

#28, már bocsi, de totális tévedésben vagy az életről, ha azt rovod fel valakinek hibául, hogy változik... az élet LÉNYEGE ugyanis a változás, a fejlődés, senki nem ugyanolyan, mint volt 15 éve, és 15 év múlva sem lesz ugyanolyan, mint amilyen ma. Amikor mi összejöttünk a párommal, Ő volt 17 én meg 33 és a naptár 1997-et mutatott... Most ugye Ő a 33, én letten 49, a naptáron meg 2013 áll... és egyikünk sem ugyanolyan, sem külsőleg, sem belsőleg mint voltunk 16 éve, sőt a világ sem ugyanolyan körülöttünk.

A stabil párkapcsolat létéhez nem az kell, hogy valaki az élet lényegét, a változást kezdje tagadni, és én mondjuk elkezdjem számon kérni este a zasszonyon, hogy hogy mégis képzeli, hogy 33 évesen sok mindenben más, mint anno 17 évesen volt, amikor összejöttünk... ha ezt tenném, azt úgy hívnák kérlek, hogy elmebaj, és nem stabilizálná, hanem robbantaná a kapcsolatot. A stabil kapcsolat meg pont attól stabil, hogy a másikat nem múmiaként konzerválni akarja egy adott állapotban, nem megszabni akarja a változásának az irányát, hanem egyszerűen elfogadja és befogadja a változást, mint a világ legtermészetesebb dolgát - pro és kontra, természetesen.

Mi valszeg azért vagyunk együtt - minden előzetes jóslat ellenére:) - 16 éve, mert soha, egyikünk se akarta direktben nevelni a másikat, nem csinál egyikünk sem sportot az elvárások gyártásából a másik fele.

Na, ez a hosszú, stabil párkapcsolat titka...

2013. szept. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!