Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Valóban a jó és hosszú házassá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban a jó és hosszú házasság titka a szex?

Figyelt kérdés
A Férjem szerint mostanában, legalábbis ő úgy gondolja, hogy igen. Ha az nem működik jól, akkor semmi más sem jó. Szerintem meg nem így van. Ha visszautasítom akkor azzal vádol , hogy már nem szeretem őt annyira, pedig nem így van. Vannak időszakok amikor az ember csak szeretetre, kis megértésre vágyik. Nem arról van szó, hogy én nem akarok vele együtt lenni, de igen, csak amikor összegyűlnek kissé azok a bizonyos felhők, akkor nem olyan az együttlét sem. Hát, persze, az ő részéről más, meg is értem, mert férfi. De, ő is lehetne kicsit megértőbb velem. Mi a véleményetek? Párom szerint egy nő azért hisztizik, vagy feszült, mert hiányzik neki a szex. Én ezzel nagyon nem értek egyet. Már miért csak az tudna megnyugtatni?
2013. szept. 24. 00:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
40%

Azért a szex sok mindent elárul egy kapcsolatról, mert általában egy rosszabb kapcsolatban kevesebb együttlét van. Nálunk is vannak olyan időszakok, amikor meghalni sincs időnk és hulla fáradtak vagyunk már este 8kor, és csak alvásra vágyunk, de huzamosabb ideig sosem volt hiány, mert a vágy felülírja a fáradtságot 1-2 nap után.

Rendezzétek a problémáitokat, és akkor neked sem lesz nyűg az együttlét, és a férjed sem fogja elhanyagolva érezni magát. Egy kiegyensúlyozott kapcsolatban magától meg fog jönni a vágy a másik iránt.

2013. szept. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
66%

Én úgy vélem, hogy férfiak és nők között ilyen téren hatalmas különbség van (általában). A férfiaknak jóval fontosabb a szex, és igen, pl szerintem abban van valami, hogy ha ő akarja, a felesége meg mondjuk nem, akkor nagyobb eséllyel mennek félre, főleg, ha hosszabb ideig tart. Persze nem mindenki, csak nagyobb a kísértés, normális ember nem megy egyből félre ilyenkor. Tény viszont, amit írtam, hogy nekik mindig is fontos, és egyébként ahol én eddig hosszú, boldog házasságról hallottam, ott mindenhol jól működött a szex, nagyon sokáig:) Én még nem vagyok házas, csak kapcsolatban élek, majdnem 2 éve. Mi mindig azokat a bizonyos felhőket is igyekszünk így eltüntetni:) Csak akkor nem vadulunk, hanem lassan, érzelmesen, megadjuk a módját:)) Még annak idején megfogadtam magamban, hogy adott esetben, lehetek bármilyen gondterhelt, nem hagyom, hogy ez a szexuális életemet befolyásolja, a saját magam érdekében sem.

Mellesleg, a nő nem azért hisztizik/feszült, mert hiányzik neki a szex. Bezzeg a férfiak..:D Lehet, hogy csak magából indult ki.

2013. szept. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
A jo és hosszu házasság feltételeiröl sok-sok oldalt lehetne teleirni. Aki csak egy tényezöre szükiti az vagy manipulálni akar a saját önzösége miatt téged, vagy nagyon primitiv lélek.( Ezt erösiti a feszültség oldásárol vallott nézete is.) Te ismered a férjedet, döntsd el melyikröl van szo?
2013. szept. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
44%

Alappillére a szex a jó és hosszú párkapcsolatnak. Ezen kívűl alappillérek még az őszinteség, barátság, bizalom, tolerancia. Ezek mind egyformán fontosak, ha az egyik nincs vagy meginog, akkor könnyen összedőlhet a felépített kapcsolat.

De! Azt én is úgy látom, ahogy már előttem valaki írta, hogy a szex egész más szerepet tölt be egy férfi életében és mást egy nő életében. Ha vannak problémák, mélyponton van a kapcsolat, attól még a férfiak ugyanúgy kívánják a szexet, ha nem jobban, de a nők ilyenkor általában nem igénylik. Tényleg itt jön egy ördögi kör, a kevesebb szex még több feszültséget kelt, még több a probléma, a férfi még jobban odavan, hogy nem adja meg neki a nő a szükségletét, de a még több probléma miatt a nő még inkább távolabb kerül a szextől. Egyébként ezt oda lehetne visszavezetni, hogy a férfiak inkább puszta testiségként élik meg a szexet, míg a nők inkább érzelmi együttlétnek. Így érthető minkét nem viselkedése.

Hosszú és jó párkapcsolat pedig csak úgy alakul, ha fenti problémán sikerül az adott párnak túllépni. Ha ezzel mindkét fél tisztában van és tudatosan figyelnek a saját és a másik viselkedésére, és tudják tolerálni a különbözőségüket.

Közösen találjatok megoldást a gondjaitokra is meg a szexuális életben a megegyezésre is, mert igen, nagyon fontos a szex.

2013. szept. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
82%

"A jó házasság titka a lelki összecsiszolódásban, a megértésben, az elfogadásban, az együtt lenni-ben van."


Ez teljesen így van!!!!!!!!!!!Az a legfontosabb, hogy a házas felek kölcsönösen szeressék, elfogadják egymást a hibáikkal együtt.


Nem mondom, hogy a szex nem fontos, persze hogy az, de mi a férjemmel előbb szerettünk egymásba, mint hogy szeretkeztünk volna. Így a szex sosem fogja az első helyet elfoglalni a kapcsolatunkban. Persze őrületes, és képtelenség megunni:)elég gyakran is műveljük, de akkor is a szerelem, szeretet, és a kettőnk lelki kapcsolata a legfontosabb.:)


27/N

2013. szept. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát! Hát, eléggé eltérőek a vélemények. Annyira nem vészes a helyzet nálunk, csak a párom, most úgymond most éli a második kamaszkorát, pedig nemsokára 40 éves lesz. Nem vagyok frigid, sem olyan, hogy egyáltalán ne lenne fontos az együttlét, nem, nem erről van szó. Sőt, szeretnék vele még többet együtt lenni, de könyörgöm, miért mindig csak úgy kell lennie a dolgoknak, ahogyan ő szeretné!!! Én szeretnék sokminden mást is, úgy értem más közös programot is azon kívül. Nagyon tetszett hable válasza, azt hiszem ő írta, a csokoládés példát a megnyugtatásra. Hát, igen, sajnos elég baj, hogy a legtöbb férfi, úgy gondolja, ha egy nő másképp viselkedik, akkor biztosan a szex hiánya az oka. Pedig nagyon nem így van!! Miért baj az, hogy rengeteg olyan dolog van ami nekem örömet okoz ha éppen feszült vagyok, vagy ideges. Na, persze most sokan úgy gondolhatják, hogy akkor miért mentem férjhez? Nos, akkor most előre is megnyugtatok mindenkit aki így fogja fel, hogy nem erről van szó. Én csak azt szeretném ha a férjem mellettem állna, és velem együtt örülne az én örömömnek is! De, sajnos mostanság ezt nehéz nála elérni, mert ha megkérdezem tőle, hogy neki "azon" kívül mi okoz örömet, vagy mitől tud kikapcsolódni, nem sok választ kapok rá.. Hát, egyenlőre ez van, de remélem hamarosan változni fog!
2013. szept. 26. 12:52
 17/17 anonim ***** válasza:
Igen, fontos része annak.
2013. okt. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!