Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Krízis helyzet, külföldön...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Krízis helyzet, külföldön gyerekekkel hazamennék, de. Tényleg nincs jó megoldás?

Figyelt kérdés

röviden:külföldön élek,itt született 2pici gyerekkel visszamennék Mo-ra,de az apa hallani sem akar róla.

hosszabban,4évvel ezelőtt kijöttem,itt ragadtam,mert beleszerettem egy szintén magyar srácba,nagy fellángolás,végső soron visszajöttem miatta,1hétre utaztam haza,lezárni a dolgaimat(ami persze nem sikerült 100%-osan,de erről majd később)szóval szép volt jó volt,terhes lettem,összeházasodtunk,megszültem,közben voltak rosszabb-jobb időszakok,mindvégig otthon voltam.aztán amikor a baba 4hónapos volt megint terehs lettem..nehéz időszak,megszültem, otthon 2picivel egyedül,semmi segítség nélkül.barátok nélkül,családom nélkül..ennek már közel 4éve.nincs senki körülöttem a magyar ismerőseimmel,barátaimmal,sőt a családommal sem tartom már a kapcsolatot,hogy ne fájjon annyira vagy nem tudom pontosan.belefáradtam.úgy érzem felzabált az élet és csak vegetálok.itthon próbáltam tanulni,tanuló csoportot hoztam létre fb-n idegen nyelv tanulás céljából,de abba is belefáradtam hogy nem tudok ugy leülni tanulni,hogy ne lenne vmi,ami miatt felkell hogy álljak,ezért inkább már ki se nyitom a könyvet.férjem napi 12-14órákat dolgozik,nem járunk szórakozni,nincsenek barátaink,csak a munka,a stressz.nem érzem jól magam ebben a közegben,nagyon sokat próbáltam küzdeni ellene és elfogadni az itteni kulturát,az embereket és teljesen elnyomni a honvágyamat,de nem megy.nem akarom hogy a gyerekeim itt nőljenek fel,próblémánk van a nyelvekkel,mivel a nagyobbik gyermek bölcsibe is járt egy fél évet,keveri a nyelveket,ill teljesen összevan zavarodva,3 éves és egyik nyelvből sincs megfelelő szinten,nem akart magyarul beszélni,mert a bölcsibe máshogy beszéltek a környezetében.persze én vagyok a szar,hogy nem foglalkoztam eleget a gyerekkel az anyósomék szerint.amikor mondtam neki,hogy jó lenne ha több felől hallaná a gyerek a magyart,talán könnyebben menne neki,na már eljutottunk odáig hogy néha ott alszik náluk.2hétben 1x.szóval káosz az egész.semmi nem kerek és semmi nem olyan,mint amilyennek kéne lenni,hiányzik a környezet,hiányzik a magyar ovoda a gyerekembnek,azt akarnám,hogy magyar oviba járjon,nem ide ahol még du.alvás sincs.a legjobbat akarom nekik,és ez nem az,nincsenek rendben és én sem.emiatt még jobban szarnak érzem magamat.mindenki azt mondta itt,hogy majd megtanulja a gyerek hipp-hopp a két nyelvet nem kell aggódni,utálom ezt az egész helyzetet.ezt a szégyen érzetet ezt a fájdalmat,hogy az én gyerekem nem beszél ugy ahogy kell.ez Mo-n nem történt volna meg.4év alatt 4x költöztünk,most állunk az 5.költözés előtt..hol nagyobb lakás kellett,hol a tulaj akart visszajönni,most pedig eladják azt a lakást ahol lakunk,pedig hosszú távra volt megbeszélve,fel is újítottuk a lakást,vadi új konyhát csináltattunk..szóval elegem lett és szeretnék változtatni,de megvagyok kötve.Mo-n maradt a cégnél ahol dolgoztam a kafetária tartozásom,ami már peres uton van,de behajtani nem tudják,a szüleim is elköltöztek ahová küldték a leveleket,remélem majd elévül.régebben szereztem kontaktot a cégnél,hogy mennyi az annyi,de a végén nem írtam neki.egyébként a munka papirjaimat nem adták ki a tartozás miatt.volt egy kisautóm is,amit egy darabig innen fizetgettünk,aztán mondta apám,hogy kell neki a kocsi,majd ő átveszi.lerobbantotta a kocsit teljesen,mert dolgozott vele és nem tudták fizetni,elvitte a bank.szóval van még egy jó millás tartozásom is.gondolom a tb-t is megfizettetnék velem visszamenőleg,ha dolgozni akarnék.ja a hivatali ügyintézésről még nem is ejtettem szót,anyakönyveztetés,illetékek.mondjuk azt,hogy ezt mind ki is tudnám fizetni,mert ha nagyon akarom ki tudom,de vagy lesz egy szétszakadt családom,1 gyerek itt 1-ott,amit nagyon nem akarok,elhagyni a gyerekeimet soha,vagy megy az egész család,ami a legjobb lenne,de viszont abba a férjem nem fog belemenni soha. szóval elb*sztam ez egészet,tömören.vagyis elég nehéz utat választottam.igazából nem is várok,mert szerintem sincs megoldás,de minden esetre jó volt kiírni magamból.


2013. szept. 27. 12:36
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem neked a legnagyobb bajod az, hogy depressziós vagy és magányos. Próbálj meg a picurokkal sokat foglalkozni, és összejárni más kisgyermekes anyákkal.

Törődj magaddal is. Moss hajat, szárítsd be szépen, főzz valami finomat, csábítsd el a férjed. Foglalkozzatok magatokkal is.

2013. szept. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
31%

Na, én nem látom annyira rossznak a helyzetedet.

Megpróbáltad külföldet nem ment. Rengeteg ember jár így.

Ha nem tudsz megtanulni x nyelven akkor inkább érdemes haza jönni. Itt legalább a gyerekek is megtanulják az anyanyelvüket, neked meg nem kell szenvedni egy új nyelvvel.

Külföldön is nyelv és szaktudás nélkül nincs élet és jövő sem. A párod is leléphet, meghalhat, ha egyedül magadat és a 2 gyereket nem tudod eltartani, nincs munkád jó ami sokat fizet érdemesebb visszajönni.


Ha Magyarországon nincs lakásod akkor majd, ha itthon dolgozol akkor a jövedelmed egy részére rászállnak azok, akiknek tartozol, de a megélhetésedet a részletek nem veszélyeztethetik. Szóval akkor baj nincs, mint amit gondolsz.


A kétnyelvűség pedig úgy alakul, hogy az egyik v. a másik nyelv mindig erősebb. A gyerekem kétnyelvű, de itthon Magyarországon. Mivel itt élünk és a hivatalos nyelv magyar, mindenképpen azt erősítem, hogy jól tudja, hatalmas szókincse van a másik nyelvből, nagy passzív tudása, de gyengén beszéli. Mindent ért, feladatot old meg a másik nyelven, de magyarul megy minden jobban.

A környezet nyelve ahol éltek elnyomja a magyar nyelvet, ez teljesen normális. Magyarul rosszabbul fog tudni a gyereked! Ennyi, alkalmazkodott a környezetéhez.


Szóval én sem látok perspektívát kint, egyedül 2 gyerekkel már megbocsáss férj nélkül életképtelen lennél. Ez így nem jó, gyere vissza.

2013. szept. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem túl sokat hisztizel felesleges dolgokon. Naív voltál, és nem életed párját választottad meg
2013. szept. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
61%
Most vagy a legnehezebb időszakban, én is emlékszem, mikor ekkorák voltak a gyerekeim, majdnem öngyilkos is lettem. Aztán pár év múlva, mikor nagyobbak lettek és elmentem dolgozni, már semmi bajom nem volt. Szerintem nem döntenél jól, ha visszajönnél, főleg a gyerekek miatt nem érdemes. Itt nem lehet boldogulni, ha megszakad az ember a munkába, tanulásba, akkor sem. Mi irigykedve olvassuk itt a gondjaidat és szívesen lennénk a helyedben. A kicsi miatt, hogy nem beszél rendesen, ne izgasd magad, mert itthon is van olyan, hogy 4 évesen szólal meg először, addig egy kukkot nem beszélt, pedig mindenki magyarul szólt hozzá. Ez majd kialakul, elég baj, ha tényleg ezt éreztetik veled a nevelők, hogy ez ciki, mert nem az. Kb. még 4-5 évet kellene kibírnod, utána a gyerekek nagyobbak lesznek, jóval szabadabbnak fogod érezni magadat. Én azt mondom tarts ki a férjed mellett és később sokkal jobb lesz, most a sírás ideje van, hogy később nevethess. Erőltesd meg magad, próbáld a gyerekeidet is úgy nevelni, hogy ne kelljen miattuk ugrálnod folyton, ne legyél a csicskásuk. Nekem is 1 év volt a két gyerek között, de már ovis korukban úgy szoktattam őket, hogy reggel kapcsolják be maguknak a tévét, és nézzék a másik szobában, amíg mi alszunk és ne zavarjanak. 6 évesen már elő tudták venni a kenyeret és kenni maguknak késsel(!) vajas kenyeret ha éhesek voltak. Szóval szoktasd őket önállóságra, hogy neked könyebb legyen, és időnként menjetek el kirándulni, akár apuka nélkül, hogy érezd a szabadságot. Az élet mindig küzdelem, de ha teszünk érte, örömöket is tartogat. Hidd el, ha itt lennél M-o-n, ez sem lenne jobb.
2013. szept. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim válasza:
Beszűkültél agyilag. Nagyon fontos lenne találnod valami kis elfoglaltságot, munkát, hogy hetente legalább néhány napra közösségbe kerüljél, mert így bezárva meg fogsz bolondulni.
2013. szept. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
5%

szerintem te is csak azért szültél két gyereket, hogy ne kelljen dolgznod.


felháborító!


valahol sajnállak, de akkor kellett volna gondolkodnod, amikor még lehetett volna.


áh.

2013. szept. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

Én ugyanazt fogom mondani mint már 200 másik kérdésre is:


Kellett neked 1 éves kapcsolatba gyereket szülni, aztán mégegyet? MINEK?! Még egymást sem ismeritek annyi idősen, nemhogy egy gyerekre érett lenne a kapcsolatotok!


A problémádra: ha a kicsi nem beszélni jól a magyart 3 évesen, ott tényleg veled és a férjeddel van a baj. Az ország nyelvét természetes, hogy először nehezen tanulja meg az oviban/bölcsiben, de a legtöbb gyerek 1 év után már problémamentes, folyékony benne. Ha nálatok ez nem így van, vigyétek szakértőhöz, mert ott valami nagyon nem stimmel.


A többit nem bírom elolvasni, egy összefolyó értelmetlen maszlag az egész. Esetleg ha központozva vagy pontokba, bekezdésekbe szedve le tudnád írni, hogy mik a gondjaid, úgy áttekinthetőbb lenne.

2013. szept. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
90%

A nagyobbik gyerek csak 3 éves??? Azt hittem jóval több, hogy szerinted gond hogy két nyelven nem kommunikál rendesen.

Na akkor kapaszkodj meg.

A fiam 3,5 éves koráig alig beszélt. Talán az apa szót tudta rendesen kimondani. Nem kellett 2 nyelven beszélnie csak magyarul, de az sem ment. Amikor óvodába került, akkor szépen mentek rá a szavak. Ma a fiam felnőtt ember 4 nyelven beszél anyanyelvi szinten. (nem tudom ezt így lehet-e mondani, de 4 nyelven ugyanolyan jól beszél mint magyarul) emellett oroszul, és lengyelül beszél középszinten...

Ha a gyermeked még 3 éves, akkor miért aggódsz???


Még valamit. Írod, hogy kitudnád fizetni az otthoni tartozásodat, de nem akarod. Végül is ez a te döntésed, bár butaságnak tartom, mert elévülni sosem fog, viszont akár megduplázódhat a jelenlegi tartozásod összege. Lehet hogy amit most kitudnál fizetni, és utána a fejed sem fájna, azt 1-2 év múlva már nem fogod, bármennyire is szeretnéd, és egyre mélyebben süllyedsz az adósságba..

Nem akarsz néha ésszerűen gondolkodni???Már csak a gyerekeid miatt is??

2013. szept. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Röviden: külföldön élek, itt született 2pici gyerekkel visszamennék Mo-ra, de az apa hallani sem akar róla.


Hosszabban, 4évvel ezelőtt kijöttem, itt ragadtam, mert beleszerettem egy szintén magyar srácba, nagy fellángolás, végső soron visszajöttem miatta, 1hétre utaztam haza, lezárni a dolgaimat(ami persze nem sikerült 100%-osan,de erről majd később)


Szóval szép volt jó volt, terhes lettem, összeházasodtunk, megszültem, közben voltak rosszabb-jobb időszakok, mindvégig otthon voltam.


Aztán amikor a baba 4hónapos volt megint terhes lettem..nehéz időszak, megszültem, otthon 2picivel egyedül, semmi segítség nélkül.

Barátok nélkül, családom nélkül..ennek már közel 4éve.

Nincs senki körülöttem a magyar ismerőseimmel, barátaimmal, sőt a családommal sem tartom már a kapcsolatot, hogy ne fájjon annyira vagy nem tudom pontosan.

Belefáradtam.

Úgy érzem felzabált az élet és csak vegetálok.

Itthon próbáltam tanulni, tanuló csoportot hoztam létre fb-n idegen nyelv tanulás céljából, de abba is belefáradtam hogy nem tudok úgy leülni tanulni, hogy ne lenne vmi,ami miatt fel kell hogy álljak, ezért inkább már ki se nyitom a könyvet.

Férjem napi 12-14órákat dolgozik, nem járunk szórakozni, nincsenek barátaink, csak a munka, a stressz.

Nem érzem jól magam ebben a közegben, nagyon sokat próbáltam küzdeni ellene és elfogadni az itteni kultúrát, az embereket és teljesen elnyomni a honvágyamat,de nem megy.nem akarom hogy a gyerekeim itt nőjenek fel, problémánk van a nyelvekkel,mivel a nagyobbik gyermek bölcsibe is járt egy fél évet,keveri a nyelveket,ill. teljesen össze van zavarodva, 3 éves és egyik nyelvből sincs megfelelő szinten, nem akart magyarul beszélni, mert a bölcsibe máshogy beszéltek a környezetében.

Persze én vagyok a szar, hogy nem foglalkoztam eleget a gyerekkel az anyósomék szerint.

Amikor mondtam neki, hogy jó lenne ha több felől hallaná a gyerek a magyart,talán könnyebben menne neki, na már eljutottunk odáig hogy néha ott alszik náluk.2hétben 1x.


Szóval káosz az egész. Semmi nem kerek és semmi nem olyan, mint amilyennek kéne lenni, hiányzik a környezet, hiányzik a magyar óvoda a gyerekemnek, azt akarnám,hogy magyar oviba járjon,nem ide ahol még du.alvás sincs.a legjobbat akarom nekik,és ez nem az,nincsenek rendben és én sem.emiatt még jobban szarnak érzem magamat.mindenki azt mondta itt,hogy majd megtanulja a gyerek hipp-hopp a két nyelvet nem kell aggódni,utálom ezt az egész helyzetet.ezt a szégyen érzetet ezt a fájdalmat, hogy az én gyerekem nem beszél úgy ahogy kell. ez Mo-n nem történt volna meg.


4év alatt 4x költöztünk,most állunk az 5.költözés előtt..hol nagyobb lakás kellett, hol a tulaj akart visszajönni, most pedig eladják azt a lakást ahol lakunk, pedig hosszú távra volt megbeszélve, fel is újítottuk a lakást, vadi új konyhát csináltattunk..


Szóval elegem lett és szeretnék változtatni, de megvagyok kötve.

Mo-n maradt a cégnél ahol dolgoztam a kafetária tartozásom, ami már peres úton van, de behajtani nem tudják, a szüleim is elköltöztek ahová küldték a leveleket, remélem majd elévül.régebben szereztem kontaktot a cégnél,hogy mennyi az annyi,de a végén nem írtam neki.

egyébként a munka papirjaimat nem adták ki a tartozás miatt.

Volt egy kisautóm is,amit egy darabig innen fizetgettünk, aztán mondta apám, hogy kell neki a kocsi,majd ő átveszi.lerobbantotta a kocsit teljesen, mert dolgozott vele és nem tudták fizetni,elvitte a bank.szóval van még egy jó millás tartozásom is.gondolom a tb-t is megfizettetnék velem visszamenőleg,ha dolgozni akarnék.ja a hivatali ügyintézésről még nem is ejtettem szót,anyakönyveztetés, illetékek.

Mondjuk azt, hogy ezt mind ki is tudnám fizetni, mert ha nagyon akarom ki tudom, de vagy lesz egy szétszakadt családom, 1 gyerek itt 1-ott, amit nagyon nem akarok,elhagyni a gyerekeimet soha,vagy megy az egész család,ami a legjobb lenne, de viszont abba a férjem nem fog belemenni soha.


Szóval elb*sztam ez egészet,tömören.

vagyis elég nehéz utat választottam.

igazából nem is várok, mert szerintem sincs megoldás, de minden esetre jó volt kiírni magamból.

2013. szept. 27. 17:13
 20/32 anonim ***** válasza:
76%

".szóval van még egy jó millás tartozásom is.gondolom a tb-t is megfizettetnék velem visszamenőleg,ha dolgozni akarnék.ja a hivatali ügyintézésről még nem is ejtettem szót,anyakönyveztetés, illetékek. "


Most komolyan kimentél külföldre dolgozni úgy, hogy mo.-ról nem jelentetted ki magadat? Komolyan? 4 év alatt csak maga a TB 240.000 ft, hát még a kamatai és egyebek. Komolyan, de komolyan ennyi eszed nincs? De 2 gyereket szülni azt volt, mi?


Őszintén szólva az a véleményem, hogy te a saját életeddel nem tudod már mit kezdjél. Hol ez a baj, hol az, csak azt nem veszed észre, hogy te kevered a sz*rt magadnak és továbbra is, és egyre mélyebbre süllyedsz benne.


Nem gondolod, hogy tiszta lappal kellene kezdeni?


A férjed hagyd el, ha nem szereted. Fizesd ki a tartozásodat, gyere haza, ha azt akarsz, és keress munkát. ENNYI!


U.i.: kíváncsi vagyok hol éltek külföldön, ahol neked nem felel meg az ovi, mert a magyar aztán biztos jobb...

2013. szept. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!