Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Krízis helyzet, külföldön...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Krízis helyzet, külföldön gyerekekkel hazamennék, de. Tényleg nincs jó megoldás?

Figyelt kérdés

röviden:külföldön élek,itt született 2pici gyerekkel visszamennék Mo-ra,de az apa hallani sem akar róla.

hosszabban,4évvel ezelőtt kijöttem,itt ragadtam,mert beleszerettem egy szintén magyar srácba,nagy fellángolás,végső soron visszajöttem miatta,1hétre utaztam haza,lezárni a dolgaimat(ami persze nem sikerült 100%-osan,de erről majd később)szóval szép volt jó volt,terhes lettem,összeházasodtunk,megszültem,közben voltak rosszabb-jobb időszakok,mindvégig otthon voltam.aztán amikor a baba 4hónapos volt megint terehs lettem..nehéz időszak,megszültem, otthon 2picivel egyedül,semmi segítség nélkül.barátok nélkül,családom nélkül..ennek már közel 4éve.nincs senki körülöttem a magyar ismerőseimmel,barátaimmal,sőt a családommal sem tartom már a kapcsolatot,hogy ne fájjon annyira vagy nem tudom pontosan.belefáradtam.úgy érzem felzabált az élet és csak vegetálok.itthon próbáltam tanulni,tanuló csoportot hoztam létre fb-n idegen nyelv tanulás céljából,de abba is belefáradtam hogy nem tudok ugy leülni tanulni,hogy ne lenne vmi,ami miatt felkell hogy álljak,ezért inkább már ki se nyitom a könyvet.férjem napi 12-14órákat dolgozik,nem járunk szórakozni,nincsenek barátaink,csak a munka,a stressz.nem érzem jól magam ebben a közegben,nagyon sokat próbáltam küzdeni ellene és elfogadni az itteni kulturát,az embereket és teljesen elnyomni a honvágyamat,de nem megy.nem akarom hogy a gyerekeim itt nőljenek fel,próblémánk van a nyelvekkel,mivel a nagyobbik gyermek bölcsibe is járt egy fél évet,keveri a nyelveket,ill teljesen összevan zavarodva,3 éves és egyik nyelvből sincs megfelelő szinten,nem akart magyarul beszélni,mert a bölcsibe máshogy beszéltek a környezetében.persze én vagyok a szar,hogy nem foglalkoztam eleget a gyerekkel az anyósomék szerint.amikor mondtam neki,hogy jó lenne ha több felől hallaná a gyerek a magyart,talán könnyebben menne neki,na már eljutottunk odáig hogy néha ott alszik náluk.2hétben 1x.szóval káosz az egész.semmi nem kerek és semmi nem olyan,mint amilyennek kéne lenni,hiányzik a környezet,hiányzik a magyar ovoda a gyerekembnek,azt akarnám,hogy magyar oviba járjon,nem ide ahol még du.alvás sincs.a legjobbat akarom nekik,és ez nem az,nincsenek rendben és én sem.emiatt még jobban szarnak érzem magamat.mindenki azt mondta itt,hogy majd megtanulja a gyerek hipp-hopp a két nyelvet nem kell aggódni,utálom ezt az egész helyzetet.ezt a szégyen érzetet ezt a fájdalmat,hogy az én gyerekem nem beszél ugy ahogy kell.ez Mo-n nem történt volna meg.4év alatt 4x költöztünk,most állunk az 5.költözés előtt..hol nagyobb lakás kellett,hol a tulaj akart visszajönni,most pedig eladják azt a lakást ahol lakunk,pedig hosszú távra volt megbeszélve,fel is újítottuk a lakást,vadi új konyhát csináltattunk..szóval elegem lett és szeretnék változtatni,de megvagyok kötve.Mo-n maradt a cégnél ahol dolgoztam a kafetária tartozásom,ami már peres uton van,de behajtani nem tudják,a szüleim is elköltöztek ahová küldték a leveleket,remélem majd elévül.régebben szereztem kontaktot a cégnél,hogy mennyi az annyi,de a végén nem írtam neki.egyébként a munka papirjaimat nem adták ki a tartozás miatt.volt egy kisautóm is,amit egy darabig innen fizetgettünk,aztán mondta apám,hogy kell neki a kocsi,majd ő átveszi.lerobbantotta a kocsit teljesen,mert dolgozott vele és nem tudták fizetni,elvitte a bank.szóval van még egy jó millás tartozásom is.gondolom a tb-t is megfizettetnék velem visszamenőleg,ha dolgozni akarnék.ja a hivatali ügyintézésről még nem is ejtettem szót,anyakönyveztetés,illetékek.mondjuk azt,hogy ezt mind ki is tudnám fizetni,mert ha nagyon akarom ki tudom,de vagy lesz egy szétszakadt családom,1 gyerek itt 1-ott,amit nagyon nem akarok,elhagyni a gyerekeimet soha,vagy megy az egész család,ami a legjobb lenne,de viszont abba a férjem nem fog belemenni soha. szóval elb*sztam ez egészet,tömören.vagyis elég nehéz utat választottam.igazából nem is várok,mert szerintem sincs megoldás,de minden esetre jó volt kiírni magamból.


2013. szept. 27. 12:36
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

12-es: Megtudnám tanulni az idegen nyelvet,csak az a bajom,hogy itthon vagyok,nem vagyok emberek között.nem használom a nyelvet.

elvégeztem egy fél éves nyelvtanfolyamot,kiváló vizsgát tettem. bárkivel beszélek,megdicsérnek,hogy milyen szépen beszélek ahhoz képest,hogy csak ennyi ideje vagyok itt.

14-es:rengeteg energiát adtál,nagyon igazad van.


ameddig ezeket a sorokat írtam,megszakításokkal.

elkezdtünk beszélgetni a férjemmel és döntés elé állitott:

Visszamehetek Mo-ra,kifizeti a tartozásokat,a kocsihitelt nem(mert azt apám sara),ad pénzt lakásra,vihetem a gyerekeket.vagy itt maradok és kibérel nekem a gyerekekkel egy lakást,elkezdek dolgozni és ő is kibérel magának egy kisebb lakást.. na ez most szíven ütött

2013. szept. 27. 17:36
 22/32 anonim ***** válasza:
Mi ütött ezen szíven? Se téged nem érdekel már a férjed, ahogy az az írásodból lejött, se te őt. Inkább örülnöd kellene, hogy ilyen lehetőségeket ajánl fel.
2013. szept. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
90%

Ugye tudod hogy ha haza jösz nem egy elvarázsolt földre kerülsz ahol eltünik a gyerek, a probléma, a stresz, az adósság.

Hol fogsz lakni

hol találsz 2 gyerekkel munkát?

Ha találsz hova teszed a gyereket semmi garancia hogy mind a 2 gyerek kap ovis bölcsis helyet,

ha melózol a fizudból azonal tiltják az összes tartozást odakint ezt nem tudják megtenni,

nem kapnál pénzt amiből éljetek.

Ami most neked kell hogy a neten az összes ingyenes programot, tanfolyamot keresd fel és mindan nap mozdulj ki hogy emberek között legyetek gyakoroljátok a nyelvet.

2013. szept. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
91%

Ebből is látszik, hogy eléggé életképtelen vagy, és azt hitted, ha gyereket szülsz valakinek, akkor majd életed végéig be leszel biztosítva. Csakhogy ez nem ilyen egyszerű.


Szegény gyerekek.

2013. szept. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

20 as

Nem lehet kijelentkezni az országból mert állampolgár maradsz és a TB is fizetni kell hiába élsz húsz évet külföldön, mert hogy ez a TB fizetgetés csak pénz lehúzás.

2013. szept. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
71%

"20 as

Nem lehet kijelentkezni az országból mert állampolgár maradsz és a TB is fizetni kell hiába élsz húsz évet külföldön, mert hogy ez a TB fizetgetés csak pénz lehúzás."


Jó tudni :)


Külföldön dolgozom, élek évek óta. A tb-t ki lehet jelenteni, mivel a német munkáltató fizeti a helyit. Így nem kell fizetni az otthonit. A tb nem állampolgárság függvénye, hanem azé, hogy az adott országban élsz-e.

2013. szept. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
66%

Időpont ma 19:06-nak

Nagyon rosszul tudod hogy nem lehet a Tb-t ideiglenesen vagy ha végleg hagyod el az országot véglegesen megszüntetni.

Sőt törvény is van, hogy aki hosszabb időre elhagyja az országot és máshol dolgozik annak egy formanyomtatványt kell kitölteni amiben megindokolja a TB ideiglenes megszüntetését, hivatkozva arra, hogy az adott országban ahol él, dolgozik fizet helyi TB-t..

Legközelebb ne ír j ilyen hülyeséget ha fogalmad sincs róla..

2013. szept. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Ha nem érzed magad jól,gyere haza.Én ezt tenném.
2013. szept. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

25: "Nem lehet kijelentkezni az országból mert állampolgár maradsz és a TB is fizetni kell hiába élsz húsz évet külföldön"


Baromság, én is külföldön élek, talán nézz előbb utána mi a helyzet mielőtt hülyeségeket írsz. Vagy hívd fel a TB-t, NAV-ot, majd elmagyarázzák (ahogy nekem is az ügyfélszolgálaton)

2013. szept. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Jó lenne, ha összeszednéd magad, de szerintem ha ennyire nem tudsz kint mit kezdeni magaddal, itt se fogsz tudni. Tipikusan az az ember vagy, akinek baja van a világgal, minden összeesküdött ellene, neki nagyon szar, de ahhoz meg már életképtelen, hogy valamit is tegyen a helyzet javulása érdekében. A nyelvet is csak azért nem tanultad meg, mert nem akartad. Itt az internet, nem hiszem el, hogy más anyukával aki szintén otthon van és mondjuk társaságra vágyik ne tudtál volna kapcsolatot kialakítani, lehetett volna egymáshoz menni, beszélgetni, gyerkőcök is szórakoztak volna.

3 éves gyereknél - főleg ha kétnyelvű - teljesen normális ha keveri a nyelveket, ezért felesleges orvoshoz hurcibálni, majd idővel magától helyrerázódnak a dolgok.

2013. szept. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!