Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Krízis helyzet, külföldön...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Krízis helyzet, külföldön gyerekekkel hazamennék, de. Tényleg nincs jó megoldás?

Figyelt kérdés

röviden:külföldön élek,itt született 2pici gyerekkel visszamennék Mo-ra,de az apa hallani sem akar róla.

hosszabban,4évvel ezelőtt kijöttem,itt ragadtam,mert beleszerettem egy szintén magyar srácba,nagy fellángolás,végső soron visszajöttem miatta,1hétre utaztam haza,lezárni a dolgaimat(ami persze nem sikerült 100%-osan,de erről majd később)szóval szép volt jó volt,terhes lettem,összeházasodtunk,megszültem,közben voltak rosszabb-jobb időszakok,mindvégig otthon voltam.aztán amikor a baba 4hónapos volt megint terehs lettem..nehéz időszak,megszültem, otthon 2picivel egyedül,semmi segítség nélkül.barátok nélkül,családom nélkül..ennek már közel 4éve.nincs senki körülöttem a magyar ismerőseimmel,barátaimmal,sőt a családommal sem tartom már a kapcsolatot,hogy ne fájjon annyira vagy nem tudom pontosan.belefáradtam.úgy érzem felzabált az élet és csak vegetálok.itthon próbáltam tanulni,tanuló csoportot hoztam létre fb-n idegen nyelv tanulás céljából,de abba is belefáradtam hogy nem tudok ugy leülni tanulni,hogy ne lenne vmi,ami miatt felkell hogy álljak,ezért inkább már ki se nyitom a könyvet.férjem napi 12-14órákat dolgozik,nem járunk szórakozni,nincsenek barátaink,csak a munka,a stressz.nem érzem jól magam ebben a közegben,nagyon sokat próbáltam küzdeni ellene és elfogadni az itteni kulturát,az embereket és teljesen elnyomni a honvágyamat,de nem megy.nem akarom hogy a gyerekeim itt nőljenek fel,próblémánk van a nyelvekkel,mivel a nagyobbik gyermek bölcsibe is járt egy fél évet,keveri a nyelveket,ill teljesen összevan zavarodva,3 éves és egyik nyelvből sincs megfelelő szinten,nem akart magyarul beszélni,mert a bölcsibe máshogy beszéltek a környezetében.persze én vagyok a szar,hogy nem foglalkoztam eleget a gyerekkel az anyósomék szerint.amikor mondtam neki,hogy jó lenne ha több felől hallaná a gyerek a magyart,talán könnyebben menne neki,na már eljutottunk odáig hogy néha ott alszik náluk.2hétben 1x.szóval káosz az egész.semmi nem kerek és semmi nem olyan,mint amilyennek kéne lenni,hiányzik a környezet,hiányzik a magyar ovoda a gyerekembnek,azt akarnám,hogy magyar oviba járjon,nem ide ahol még du.alvás sincs.a legjobbat akarom nekik,és ez nem az,nincsenek rendben és én sem.emiatt még jobban szarnak érzem magamat.mindenki azt mondta itt,hogy majd megtanulja a gyerek hipp-hopp a két nyelvet nem kell aggódni,utálom ezt az egész helyzetet.ezt a szégyen érzetet ezt a fájdalmat,hogy az én gyerekem nem beszél ugy ahogy kell.ez Mo-n nem történt volna meg.4év alatt 4x költöztünk,most állunk az 5.költözés előtt..hol nagyobb lakás kellett,hol a tulaj akart visszajönni,most pedig eladják azt a lakást ahol lakunk,pedig hosszú távra volt megbeszélve,fel is újítottuk a lakást,vadi új konyhát csináltattunk..szóval elegem lett és szeretnék változtatni,de megvagyok kötve.Mo-n maradt a cégnél ahol dolgoztam a kafetária tartozásom,ami már peres uton van,de behajtani nem tudják,a szüleim is elköltöztek ahová küldték a leveleket,remélem majd elévül.régebben szereztem kontaktot a cégnél,hogy mennyi az annyi,de a végén nem írtam neki.egyébként a munka papirjaimat nem adták ki a tartozás miatt.volt egy kisautóm is,amit egy darabig innen fizetgettünk,aztán mondta apám,hogy kell neki a kocsi,majd ő átveszi.lerobbantotta a kocsit teljesen,mert dolgozott vele és nem tudták fizetni,elvitte a bank.szóval van még egy jó millás tartozásom is.gondolom a tb-t is megfizettetnék velem visszamenőleg,ha dolgozni akarnék.ja a hivatali ügyintézésről még nem is ejtettem szót,anyakönyveztetés,illetékek.mondjuk azt,hogy ezt mind ki is tudnám fizetni,mert ha nagyon akarom ki tudom,de vagy lesz egy szétszakadt családom,1 gyerek itt 1-ott,amit nagyon nem akarok,elhagyni a gyerekeimet soha,vagy megy az egész család,ami a legjobb lenne,de viszont abba a férjem nem fog belemenni soha. szóval elb*sztam ez egészet,tömören.vagyis elég nehéz utat választottam.igazából nem is várok,mert szerintem sincs megoldás,de minden esetre jó volt kiírni magamból.


2013. szept. 27. 12:36
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Ajaj, bajban vagy. Nem tudnád mégis inkább rendezni a házasságotokat?

Inkább maradj kint, ha tudsz, mert a gyerekeknek szükségük van az apjukra is. És hátha még tudnátok rendezni a dolgokat.

2013. szept. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

Ne sirjon a szad gyereket bolcsibe es huzzal dolgozni.Fene a jo dolgodat. Nyelvsuli mindenhol van sotingyenes is van sokorszagban.

Kozosseg is van csak keresni kell.

Tudod onsajnalat es nemakaras csaknyoges a vege.

2013. szept. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!