Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért vallják manapság sokan,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vallják manapság sokan, hogy a házasság mára csak papír és nem jelent semmit?

Figyelt kérdés

Szerintem ez több okból sem igaz.

Pl.:

- a házasok kaphatnak különböző kedvezményeket;

- könnyebben vehetnek fel hitelt (most ne menjünk bele, hogy mennyire jó vagy rossz dolog a hitel);

- szorosabb kötelék, nem válnak szét olyan hamar, mint a nem házasok, "nem a barátom/barátnőm", hanem "a férjem/feleségem" stb.


2013. okt. 5. 22:27
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/74 anonim ***** válasza:
94%

Én már elváltam, és azt látom magam körül, hogy a házasságok egy fikarcnyival sem jobbak mint az élettársi kapcsolatok. Hivatalosan lehet, hogy sokat segít pl. hitelfelvételkor, de mint kapcsolat, a házasságot tényleg csak egy cetlinek tartom. Annak idején sem én akartam nagyon házasodni amúgy.


Akikkel ismerősi körben beszéltem, azok közül is sokan azért tartják csak egy cetlinek, mert tényleg nem látjuk, hogy a kapcsolat maga több, mélyebb vagy tartósabb lenne.

2013. okt. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/74 anonim ***** válasza:
94%
Mi például nem azért házasodtunk, mert azt gondoltuk, hogy a házasságtól jobb lesz a kapcsolatunk, mint az élettársi kapcsolatok, vagy a szimpla együttélések többsége, hanem azért, mert jobb a kapcsolatunk, mint az általunk ismert élettársi kapcsolatok és együttélések többsége. Mi hivatalosan is egymás hozzátartozói akartunk lenni és mindenben közösséget akartunk vállalni. Tehát nekünk több, mint papír. De akinek csak papír, annak tényleg semmi értelme a házasságnak. Mindenki úgy boldog a párjával, ahogy neki jó.
2013. okt. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/74 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, feltűnt, hogy csupa velejéig opportunista okot soroltál fel a házasság mellett a kérdésednél? "mert a hitel, mert a kedvezmények..."


Tudod, én meg azt gondolom, hogy az elveim többet érnek, mint a hitel meg a kedvezmények, azok pedig azt mondják, hogy sem egyházat, sem államot nem ismerek el a saját kapcsolatom felett, elsőt, mert nem vagyok hívő, másodikat, mert az államot szolgának tartom és nem úrnak... nehogy már politikusok szavazgatása szabja meg azt, hogy mi milyen szabályok szerint éljük a saját párkapcsolati életünket...


Az utolsó okod, a kapcsolat hossza, na az végre nem opportunista, de az meg téves... amikor azt hasonlították össze, hogy milyen a tartóssága azon házasságoknak illetve azon élettársi kapcsolatoknak, ahol van legalább 1 közös gyerek (arról van adat, az összevethető) az jött ki, hogy nagyjából azonos. (az élettársié pár hónappal több, a statisztikai hibahatáron belül, szóval mindkettő várható hossza olyan 13 év ma Magyarországon). Ami kicsit gondolkodva teljesen természetes, az embernek sem az önismerete, sem a konfliktus-kezelő képessége, sem a toleranciája, sem a kitartása nem nő meg attól, mert részt vesz egy állami vagy egyházi szertartáson, és kap erről egy papírt. Márpedig a kapcsolat tartóssága ezeken múlik.


Tudod, mi lenne az egyetlen releváns ok, ami miatt mégis megnősülnék adott esetben? Ha a párom megkérne rá, hogy vegyem el... Az Ő szava számít a dologban, szemben a politikus-handabandával meg erkölcsi predikációkkal... (de most őszintén, szerinted, ha így történne, ettől bármiben is másabb lenne a 17. közös évünk, mint az eddigi 16?)

2013. okt. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/74 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát!


13-as.

Szerintem a házasság intézménye a hagyományból fakadóan szorosabb köteléket képez a felek (és a családok) között, mint a sok esetben szabados felfogással és életstílussal rendelkező párkapcsolatban.

2013. okt. 6. 00:01
 15/74 anonim ***** válasza:
85%

"a hagyományból fakadóan szorosabb köteléket képez a felek (és a családok"

Kérdező, tudod, ezzel egy a baj, az, hogy a gyakorlat ezt az elméletet nem igazolja vissza. Egy dologban van különbség a házasság javára, a többedik gyerek vállalásában, úgy tűnik, hogy házasságban több gyereket vállalnak. Csak hát ezzel az egy dologgal is az van, hogy a 2000-es népszámlálásnál még szemberűnő volt ez a különbség, a 2011-esben meg már ez is 10% alá csökkent, azt a néhány százalékot meg bőven megmagyarázza a vallásukat komolyan gyakorló hívek csoportja, akiknél a házasodási meg a gyermekvállalási kedv is átlag feletti. Szóval valójában ma már abban sincs különbség, ha leszámítod ezt a csoportot.


Mert át amit említesz, a "szabados felfogással és életstílussal" - az néha lazítja a kapcsolatot, néha meg pont ez stabilizálja, embere válogatja. Aki nem bírná elviselni egy kőkonzervatív családban létezést hosszú távon, annak pont a "szabados felfogás és életstílus" adja meg a lehetőséget arra, hogy mégis stabil, tartós párkapcsolatban élhessen - annak hagyományos szerepei és elvárásai nélkül.

2013. okt. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/74 anonim ***** válasza:
22%
Majd egyszer ha lesz kedvem összeírok néhány érvet, amit a barátom kitalált a házasság intézménye ellen. Arra az egyre emlékszem, hogy azt mondta örök hűséget esküsznek, ami már alapvetően hazugság, mert nem tudhatják előre mit fognak csinálni később. Elválni pedig problémás a bürokrácia miatt, ha úgy hozza a sors. A többire nem emlékszem, mert egyik fülemen be, a másikon ki.
2013. okt. 6. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/74 anonim ***** válasza:
87%
Látva hogyan ugranak ki nők 2-3 évek után kapcsolatokból amelyekben figyelnek rájuk (saját és barátok példái) azonnal egy másikba ugorva (általában félrelépés) nem bízom meg az emberi érzelmek tartósságában és mélységében. Kisemmizhet, nem biztos hogy a közös jövőt fogja szem előtt tartani hiába ígéri meg.
2013. okt. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/74 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért mert manapság bizony sokan válnak és akiknek van ilyen a környezetében látja, hogy milyen hercehurcával jár az egész és inkább megkímélik magukat egy ilyen procedúrától.

Én 26, párom 31 éves 2 éve vagyunk házasok, sosem gondoltuk úgy, hogy a kedvezmények miatt akarunk házasodni, nekünk fontos a házasság és házasságban akarunk csak babát. Nem ítélem el akik élettársi kapcsolatba szülnek, de számunkra fontos, hogy egy teljes értékű családban nőjön fel a gyerek.

2013. okt. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/74 anonim ***** válasza:
90%
A "teljes értéket" nem tudod papírral megteremteni. Nem érzékelhető, nem bizonyítható.
2013. okt. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/74 anonim ***** válasza:
35%
A házasság valóban csak egy papír, de a papíron van a hangsúly, hisz az emberek csak a pénz miatt házasodnak. A házasságot is általában a szegényebb fél szokta forszírozni, hiszen szeretné magát anyagilag biztonságban érezni, legyen hol lakni, könnyebb legyen kifizetni a számlát stb.
2013. okt. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!