Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért vallják manapság sokan,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vallják manapság sokan, hogy a házasság mára csak papír és nem jelent semmit?

Figyelt kérdés

Szerintem ez több okból sem igaz.

Pl.:

- a házasok kaphatnak különböző kedvezményeket;

- könnyebben vehetnek fel hitelt (most ne menjünk bele, hogy mennyire jó vagy rossz dolog a hitel);

- szorosabb kötelék, nem válnak szét olyan hamar, mint a nem házasok, "nem a barátom/barátnőm", hanem "a férjem/feleségem" stb.


2013. okt. 5. 22:27
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/74 anonim ***** válasza:
100%

Miért házasodnának a pénz miatt?

Az ismerőseim éppen a pénz miatt NEM házasodnak :))

2013. okt. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/74 anonim ***** válasza:
63%
A házasság, csak egy olyan papír, ami alapján a feleségek abszolút jogot élveznek váláskor kisemmizni a férjüket.
2013. okt. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/74 anonim ***** válasza:
79%

Mert ilyen a vilag sodrasa, most ez a "divat".

A kedvezmenyekrol pedig: sokkal tobb kedvezmeny jar, /Uram bocsa' segely..../ az egyedulallonak/elvaltnak, foleg, ha gyerek is van, mint a hazasnak. Nem beszelve arrol, hogy egyfajta vagyonvedelem a hazassag nelkuli kapcsolat is. Mert persze, lehet hazassagi szerzodest irni, amiba pozitiv vagyonra szol, de sokan nem gondolnakba negativ elojelu vagyonra. Sok feleseg megy sirva a NAV-hoz, "Miert arverezik a hazamat, ha a ferjem tartozott?" A hazastars nem fizetett tartozasa behajthajak a masik fel vagyonan........

Ebbol kovetkezik a masik kerdesem is: a valasok kozul mennyi lehet a csak a "papiron elvalas"? Gyereket felvegyek egyetemre, kollegiumba., egyedulalloknak jaro kedvezmenyek, vagy eppen a vagyonvedelem.

2013. okt. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/74 gyilokcica ***** válasza:
9%
Az is igaz, hogy nagyon sok nő takarózik ezzel a "csak egy papír" szöveggel, közben minden vágya, hogy megkérjék a kezét. Nekem kérték már meg, és nemet mondtam. De ezek a nők a párjuk nyakába u
2013. okt. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/74 gyilokcica ***** válasza:
18%
*ugranának az örömtől. Aki szerint csak egy papír, az mondjon nemet, mert különben elég nevetséges.
2013. okt. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/74 anonim ***** válasza:
32%

Én csak olyan nőtől hallottam ilyen hozzáállást, akit nem akarnak elvenni. Férfitól még nem hallottam.

Takarószöveg.

2013. okt. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/74 anonim ***** válasza:
50%

Akinek nincs tartasa onbecsulese azt nem veszik el ezert neki egy alom marad.Aztan vigasztalja magat a csak papir szoveggel.

Ha gyereket valal a no hazassag nelkul ezzel azt fejezi ki o ennyire becsuli magat nek igenyli a hazassagot.

A hazassag a tisztelet jele egymas irant nem eletars baratno vagyok hanem feleseg hivatalossan elso hozzatartozoja a ferjemnek.

2013. okt. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/74 anonim ***** válasza:
85%
Két gyerekünk van élettársak vagyunk megkérte a kezem igent mondtam, de akkor is tudta, hogy csak arra mondok igent, hogy vele éljem le az életemet. Tudta, hogy nem akarok házasodni. Ő elvenne bármelyik pillanatban, de én nem szeretem az ezzel járó felhajtást. Tudom van sima egyszerű szertartás is, de valahogy én viszolygok attól, hogy középpontban legyek. Ez az egyik érvem. A másik, hogy párom családjával nem tartjuk a kapcsolatot így neki nem olyan lenne, hogy felhőtlen boldogság, hisz mindenki úgy képzeli el az esküvőjét, hogy mindenki vele örül. Nem akarom azt éreztetni vele, hogy nem kíváncsi rá senki a családjából. Így nekem tényleg nem fontos a házasság. Sokkal többet jelent, hogy szültem neki két gyereket és tudom, hogy már Ő miattuk is mindent meg fogunk tenni annak érdekében, hogy ne menjünk szét és egy családként neveljük fel a gyerekeket.
2013. okt. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/74 anonim ***** válasza:
38%

8 éve élettársi viszonyban élünk a párommal.


1. miféle kedvezmények? eddig nem találkoztam olyannal, ami miatt jobb lett volna ha meg lennénk esküdve

2. mi is kaptunk volna hitelt, rögtön elsőre, végül mi visszakoztunk

3. nem szorosabb a kötelék. A válás pedig nyűg, azért vágnak bele nehezebben. Akiknél megromlott a kapcsolat, de lusták, kényelmesek, mindenféle kifogással a papírral mutogatnak, hogy miért nem mennek külön, azok meg is érdemlik egymást.

2013. okt. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/74 anonim ***** válasza:
56%
A segélynél, meg a hitelnél valóban segítség a házasság, sőt még állampolgárság igénylésénél is. Így én azt mondom, hogy majd max. akkor akarok házasodni, ha ezek miatt szükségem lesz a hivatalos okiratra. Szerintem a kapcsolat mélységét a két ember határozza meg. Hogy mennyire veszik komolyan magukat és egymást. Ha ez nincs, akkor igazából a hazassag egy "pótlék" lesz, ami mutatja, hogy ők aztán baromi komolyak, közben meg az ilyen kérdéseket olvashatsz, hogy "a férjem titokban szexchaten van, mit tegyek?"
2013. okt. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!