Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért vallják manapság sokan,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vallják manapság sokan, hogy a házasság mára csak papír és nem jelent semmit?

Figyelt kérdés

Szerintem ez több okból sem igaz.

Pl.:

- a házasok kaphatnak különböző kedvezményeket;

- könnyebben vehetnek fel hitelt (most ne menjünk bele, hogy mennyire jó vagy rossz dolog a hitel);

- szorosabb kötelék, nem válnak szét olyan hamar, mint a nem házasok, "nem a barátom/barátnőm", hanem "a férjem/feleségem" stb.


2013. okt. 5. 22:27
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/74 anonim ***** válasza:
75%

A kisemmizést pedig anyukám nevében kikérem!

Ő váláskor 4 milliót kapott, ami mellé ugyanúgy hitelt kellett felvennie, hogy tudjon lakást szerezni. (21 év után és a tesóm is vele maradt) Az "apám"-nak pedig maradt a csúcs kategóriás lakás, az készpénzre vett több millás kocsi, a garázs és még mindig maradt utána új cuccokat vásárolni.

2013. okt. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/74 anonim ***** válasza:
100%

A mi esküvőnkön azt mondta az anyakönyv vezető a beszédében,hogy sok pár erre-arra(nem fontos,csak egy papír,stb) hivatkozva halogatja az egybekelést,holott a kapcsolatuk nem ért meg arra a szintre,hogy együtt legyenek és tartsák magukat a fogadalmukhoz.

Akkor ez nagyon elgondolkodtatott.Viszont a barátaink imádják egymást,szeretnének összeházasodni,de nincs rá annyi pénzük,hogy tisztességgel megvendégeljék a családjukat és a barátaikat,összecsapni meg nem akarják.

2013. okt. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/74 anonim ***** válasza:
86%
Mert tényleg csak egy papír.Barátnőmék 8 év együtt járás,élés után most házasodtak össze.És mi változott? Semmi. Eddig is szerették egymást,tisztelték,becsülték csak most van egy papír a fiókba
2013. okt. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/74 anonim ***** válasza:
32%

Azért mert nem találták meg az igazit.

Azért mert nem képesek feltápászkodni egy csalódásból.

Azért, mert a jelenlegi partnerük nem akar velük házasodni.

Azért, mert a jelenlegi partnerükkel nem akarnak házasodni.

Azért mert maga a kapcsolt nincsen olyan minőségben, hogy megérjen a házasságra.


A többi csak kifogás. Ahol nem akarják átélni, hogy az Igazival összefűzi minden szálon az Életét, ott valami nem stimmel.


25N

2013. okt. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/74 anonim ***** válasza:
70%

Szia!

A kerdesedben irt 3 felvetesre 3 valasz:

Kutya nem kerdezte hazasok vagyunk-e vagy sem! Bememtunk 3* a bankba kb.3 het alatt megvolt a lakashitel!

Az anyagi helyzetunk erdekelte oket csak gyesen voltam de igy is boven eleg jovedelemmel es onerovel rendelkeztunk ahhoz hogy hitelhez jussunk! Nem kertek papirt...


A kedvezmenyeket Parom utan boven kibirom hasznalni (es o is utanam!)


Szorosabb kotelek nem valnak szet...

Haaaat nem igaz! Aki menni akar az ugyis megy!

Nem a papir az ami miatt szorosabb lesz! Hanem a vagyoni es csaladi helyzet(gyerekek) felrugasarol es a kenyelem feladasarol szol... Nehez a megszokott jot felmondani...

Es ha kettenn eltek egy fullos tizenmillios kecoban valas eseten ki fizet ki kit? Vagy mikorra adod el hogy a maradek hitelt kifizesd es mi az ami megmarad hogy esetleg egy albit fizetgess...


Gaz de ahol nem mukodik is szetmennek... Elobb vagy utobb... Az adott fel elhatarozasan mulik hogy mikor!

Es ez nem a meggondolasrol szol hanem arrol hogy egy nyomorult papir miatt 2 evnyi huza-vonanak vagy kiteve! Hiaba dontottel vegervenyesen... Van meg 1-2 evnyi valasod...



Az en kezem megkerte Parom igent mondtam a gyuru jelkepesse teszi a dolgokat de az eskuvore nemet mondtam!

Inkabb nyaralok egyet azon a penzen, vagy veszek egy ujabb autot stb stb stb...

Nem a papir teszi jova a kapcsolatot! Ez a ket fel szereteten belatasan es problema megoldo kepessegen mulik nem a papiron!

2013. okt. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/74 anonim ***** válasza:
54%

Es gyermeket is ugy vallaltam hogy nem akartam feleseg lenni!


Apasagi nyilatkozat tetelnel felajanlottak az osszeadast es elutasitottam...


Igazsag szerint amig van a vilagon valas nem latom ertelmet a hazassagnak! Ha nem valhatnal tobbe es nem lehetne "reset-elni" akkor lenne ertelme... De igy csak felesleges bohockodas nem mas! Es az ifju par draga penzert szervezi a cirkuszt hogy aztan nehany ev mulva kigyot bekat kopkpdjenek a masikra!


Ami megfogott unokatesomek lagzijan az volt mikor mondtak az ifju parnak hogy nagyobb boldogsag csak az lesz mikor kimondjak a valast!

Es igaz! A mi korosztalyunk mar nem tart ki mert a papir osszekot es isten...

2013. okt. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/74 anonim ***** válasza:
80%
Aki azt gondolja, a házasság csak egy papír, az valószínűleg nem gondolt még bele a jogi részébe, vagy legalábbis hárítja ezeket a dolgokat. Nincs tisztában azzal, hogy a jog különbséget tesz házasok és élettársak között. Érzelmi oldalról nincs semmi különbség. A házasság nem az esküvői ceremóniáról szól és elsősorban nem ezt a részét kellene kiemelni. A házasság egy jogi szerződés (is). Kb ahhoz lehetne ezt hasonlítani - erős túlzással - mint amikor feketén dolgozol valahol, vagy van róla "papírod" is. Egészen addig nincs gond a feketén dolgozással, amíg nincs baj, amíg egészséges vagy, amíg aktív vagy és nem szeretnél pl nyugdíjba menni... A házasság ad egyfajta jogi védettséget, igaz kötelezettségekkel is jár mindkét fél számára még akkor is, ha erről szeretnek sokan megfeledkezni. Azt tapasztalom, azok a leginkább házasság ellenesek, akik félnek a jogi elköteleződéstől, azoknál nem működik a vagyonközösség, idegenkednek a közös kasszától is. Egy házasságban jogilag nincs olyan, hogy "én pénzem, te pénzed, én kerestem, te kerested, saját keresetemből vettem, én gyűjtöttem össze, stb", pedig elég csak beleolvasni akár itt is a válási rovatba, hányan nincsenek tisztában a jogaikkal, de a kötelességeikkel se házasságon belül és azon kívül. Egy megromlott kapcsolatban, ha nem házasságról van szó, megfordul a bizonyítási kötelezettség. Pl amíg egy házasság megromlása után a feleknek azt kell bebizonyítani, mi volt a külön vagyonuk, addig az élettársi kapcsolatban azt, hogy mi volt a közös. Egy házasságban az utódok esetében automatikusan a férj jogilag az apa, élettársaknál ezt el kell ismertetni, kérvényezni kell az apaság elismerését. Aki nem érzi a különbségeket, az valószínűleg még sosem volt bajban. Más öröklési jogok vannak házasságban, másként működik pl az özvegyi jog, stb. Ok, értem én, hogy sokan azt gondolják, ez anyagiasság, önzőség, érdekkapcsolat, ha ilyesmire is gondolnak az emberek egy intim kapcsolatban, pedig mélyen, legbelül mindenki vágyik a biztonságra, amibe bele tartozik szerintem a jogbiztonság is.
2013. okt. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/74 anonim ***** válasza:
37%
Én iszonyatosan szégyellném, ha a párommal már x éve együtt lennénk és még mindig csak az élettársa vagyok. Ez olyan...proli dolog... Elvagyok melletted mint a befőtt a polcon, de komoly elköteleződést nem vállalok, nem is igénylem, hogy bármerre is fejlődjünk együtt. Ez az üzenete számomra az ilyen "kapcsolatoknak".
2013. okt. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/74 anonim ***** válasza:
89%

Annyira szomorú, hogy sok nő azt hiszi, MINDEN nőnek az álma az, hogy megkérjék a kezét. Csak el kell fogadni, hogy nem mindenki akarja ezt. Milyen intoleráns, ingerszegény környezetben nőtt fel az, aki azt hiszi, mindenkinek az az életcélja, ami neki.


Számomra a házasság akkor jelentene valamit, ha nem lehetne elválni. Törvényileg tiltott lenne. És tudjátok mit? Akkor hozzá is mennék a páromhoz. De így, hogy egy házasságból ugyanúgy ki lehet szállni, mint egy kapcsolatból, se romantikája, se értelme az egésznek.

2013. okt. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/74 anonim ***** válasza:
57%

A jog MAR nem tesz kulonbseget! Bejegyzett elettarsi kapcsolatnak ugyanolyan jogai vannak mint a hazastarsinak! Itt ezen ment 1-2 eve a felhaborodas...


Az meg, hogy mi kozos mi nem csak azon mulik hogy vesszuk... A haz kettonkneven van az auto ugyszint...


Nem tudom kinek miert mi a szegyen... A hazassagnak 50-60 eve funkcioja volt... Mostmar az emberek megismerkednek dugnak hazasodnak gyerekuk szuletik vagy gyerek szuletik hazasodnak...

Nem vagyunk rakenyszeritve erkolcsileg... Es az amit meg irt valaki, hogy minden szalon osszekotik az eletuket es nem erzi ha valaki szeret valakit miert nem teszi meg...

Azert mert en ezt roghoz kotesnek veszem... Semmit nem jelent (foleg egy kieroszakolt ) eskuvo!

A te szavad mikor megfogadod, hogy eleted vegeig joban rosszban egeszsegben betegsegben vele leszel, semmivel sem er tobbet mint az mikor en ezt Parom szemebe mondom!

Ne felejtsuk, hogy ott a valas a nem hazasoknak a "szakitas" 0 a kulonbseg azon kivul hogy engem nem nyustolhetnek bekitessel es en hamarabb kiugorhatok! Paromnak 3* at kell gondolni mit tesz mert pl egy megcsalasnal ugy repulne hogy a laba nem erne a foldet, neked meg lehet birosagra maszkalni van ido konyorogni ahol a legtobb felsseg meg is torik es megbocsajt...


Allaspontom szerint az eskuvo egy cirkusz es az ifjupar a bohoc benne...

2013. okt. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!