Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nagyon nagyon fontos! Nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Adélka003 kérdése:

Nagyon nagyon fontos! Nem tudom mit tegyek. Hogyan mentsem meg a házasságomat? A baba születése tönkre tehet egy kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Férjemmel 5 éve vagyunk együtt, 2 éve vagyunk házasok, most 9 hónapos a kisfiunk. Egymás legjobb barátai voltunk mindig is, de mióta a Kisfiunk megszületett teljesen elhidegültünk egymástól...beszélgetni se nagyon van időnk, és az a baj, hogy a picivel sem annyit foglalkozik mint kellene.Sosem eteti, fürdeti, öltözteti, pelenkázza, mert neki jár a pihenés este, szerinte az én 'munkám' csak szellemi. Tegnap azt mondta mikor megkértem, hogy segítsen, hogy én akartam gyereket szülni, senki nem kért rá... ez azért durva nem?? a születésnapomat és a házassági évfordulókat mindig elfelejti, én meg mindig készülök.. Első Anyák Napjámra sem kaptam egy szál virágot sem... Hosszú lenne mindent leírni... de nem lehet vele ezekről a dolgokról beszélni!!! Mit tennétek? szerintetek menthető? Nem vagyok már boldog vele, szörnyű kimondani de így van...de ha belegondolok, hogy a Kicsikénk nem láthatná minden nap belehalnék! Hogyan menthetem meg a házasságunkat?
2013. okt. 11. 14:56
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
Én jobban akartam igen, pedig én vagyok 10 évvel fiatalabb... azt mondta, hogy ha lesz úgyis jó, de Ő meglenne gyerek nélkül. Egyébként meg látom, hogy nagyon szereti a fiát, csak türelme nincs hozzá. Fizikai munkát végez, erre fogja, hogy mindig fáradt. Az egyik kérdező kérdésére válaszolva,este mikor mi a Picivel már alszunk,Ő órákat netezik igen. Amúgy a Pici rossz alvó, születése óta sokszor kel éjszaka, de sosem kértem, hogy segítsen, és Neki nem kell miatta kelni.
2013. okt. 11. 16:17
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, komolyan. Sem téged, hiszen ezek szerint ráértél volna még szülni. Sem őt, hogy ha nem akart gyereket mégis minek csinált.


Beszéljetek. Van kire hagyni a gyereket? Foglalkozol a férjeddel is?

2013. okt. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzá tennék, hogy segítségem nincs elejétől fogva, csak néha Anya, ő messzebb lakik...és az a helyzet, hogyha szóba hozom ezeket a dolgokat, őszerinte minden rendben van, és semmi gond nincsen, ezért nem jutunk dűlőre!!! Azt mindig hozzá teszi, ha jobb pillanata van, hogy Ő nagyon szeret bennünket és nem tudna nélkülünk élni!
2013. okt. 11. 16:24
 14/33 A kérdező kommentje:
Nem, nincs kire hagyni! Nem nagyon tudok vele foglalkozni sajnos...nem is sokat van mondjuk itthon.
2013. okt. 11. 16:32
 15/33 anonim ***** válasza:
66%
Korán jött ez a baba, a párod nem volt még rá kész.
2013. okt. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
Nem jött korán, sőt...nagyon is jönni akart, hiszen évek teltek el mire megfogant, ráadásul betegségem miatt 25% esély volt egy spontán terhességre!! Egyébként közel 30 éves vagyok...
2013. okt. 11. 16:39
 17/33 anonim ***** válasza:
90%

Ha nincs senki, akkor kell havi 5e ft-ot szánni bébiszitterre. Bőven megéri.


Egy 9 hónapos mellett már el lehet végezni a házimunkát napközben, amikor a férjed otthon van foglalkozz vele.

2013. okt. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon egyszerű a helyzet. A párod igazából nem akart gyereket (gondolom a betegséged miatt nem is hitt benne hogy lesz, ezért nem védekezett), aztán mégis lett, most elhanyagolva érzi magát.
2013. okt. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
78%

1. Nem a gyerek teszi tönkre a kapcsolatot, hanem ti ketten, együttes erővel.

2. "mindig" - Mi a fenének mentél hozzá, ha elfelejti a szülinapodat ÉS neked fontos lenne, hogy ne felejtse el? Tudtad, milyen...

3. Anyák napja - megbocsáss, nem lettél az anyja. Majd ha a gyerek már akkora lesz, hogy képes átadni egy szál virágot, kapsz.

4. Szerintem nem kellene a nagy szavak, senki nem hal bele semmibe, legalábbis most még nem. Fel kéne nőni, nem túldrámázni a helyzetet. Kérj meg egy barátnőt vagy rokont, hogy vigyázzon pár órát a gyerekre, és hetente egyszer mozduljatok ki.

5. Ha nem akarta a gyereket, sajnos azzal semmit nem tudsz csinálni, viszont akkor megint csak azt mondom, hogy nem kellett volna hozzámenni. Az ember olyan pasihoz menjen, akivel egyeznek a céljai nagyjából. Neki pont akkora áldozat a gyerek, mint neked lett volna lemondani róla. Ennyi.

2013. okt. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
89%

19-es, azért merül fel, mert nem mindegy a kérdés szempontjából, hogy mindketten várták-e a babát, vagy az egyikük igazából nem akarta. Mivel ha az apuka igazából nem akart gyereket, akkor esetleg lehet ez az oka a mostani viselkedésének. Tehát nem mindegy az eset háttere.

Tudom, ez neked, megy egyeseknek túl magas, de nem mindig úgy történik, hogy valaki nem akar gyereket és amikor megszületik, hirtelen feltámadnak benne az apai érzések és boldogan repked a felhők felett.

Ha az apuka nem igazán akarta a babát, csak esetleg a kérdező kedvéért ment bele, mert ő meg nagyon akarta, akkor nagyon is lehet ez az oka annak, hogy most nem érzi így jól magát.


Kérdező, néha tényleg nem ártana néha kicsit egymással foglalkoznotok, addig fogadni egy bébiszittert. Nem, nem fogsz belehalni, ha egy kis ideig nem látod a kicsikédet.


Anyák napjára meg nem a férjednek kell virágot vinnie neked, nem vagy az anyja. Majd ha a gyerek akkora lesz, ő felköszönt. Nálunk sem volt szokás soha a családban, hogy anyák napján a férjek köszöntötték volna fel a feleségüket, lehet, a párodéknál sem.

2013. okt. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!