Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Feleségek, akiknek a férje...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feleségek, akiknek a férje jóval többet keres, nektek nem rossz az "ő pénzét" költeni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy házasságban vagyonközösség van, de akkor is olyan rosszul érzem magam emiatt.


Ráadásul a lányunkat nem vették fel bölcsibe, így most 110 gyed helyett kapom a 25 gyes-t, ami semmire nem elég.


Velem van a gond? Hogyan tudnék túllépni ezen?


2013. okt. 21. 13:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
A férjed elég sokat segíthet benne, sokat számít, hogy ő hogy viszonyul a dologhoz.
2013. okt. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
75%
Nekem nem rossz érzés, hogy a férjem többet keres. Inkább büszke vagyok rá, hogy ő a családfenntartó, igaz közös gyerek még nincs. Ez nálunk sose téma, nem úgy kezeljük hogy az ő pénze meg az én pénzem és akkor közösen költjük, hanem eleve mindenünk közös. Nyáron pl. kevesebb munkája van, olyankor ahhoz a pénzhez nyúlunk amit még akkor gyűjtöttem össze amikor egyedülálló voltam. Engem jobban zavarna ha én keresnék többet. Egyszer kérdeztem tőle, hogy zavarná-e a én keresnék többet, és azt mondta őt az sem zavarná. Szerintem a te férjed sem csinál ebből gondot, ne foglalkozz ilyen gondolatokkal te sem :)
2013. okt. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
16%
A gyed hgoyan 110, amikor 101 a max nettója...?
2013. okt. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
89%
Abban az esetben nincs semmi gond, ha a férjed hozzáállása nem az, hogy "kuss a neved, én tartalak el". Nekem rossz, mert nap mint nap érezteti, hogy szerinte az én hibám az hogy csak részmunkaidőben vettek fel a munkahelyemre. Szerinte élősködök rajta, mert nekem ez teljesen megfelel, hogy ő adja a pénzt, én meg állítólag nem csinálok semmit.
2013. okt. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
89%
Nekünk is volt egy ilyen korszakunk, amikor én is csak azt a kis gyest kaptam egy évig, ugyanúgy mint te. Engem nem zavart, közösen beszéltük meg, hogy maradjak még egy évig otthon a kisfiunkkal. Alapból is többet keres, de ez sosem volt gond. A gond az lenne, ha mindketten kevesebbet vinnénk haza :)
2013. okt. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Én veszem igénybe a családi adókedvezményt, így jön ki a 110; vagyis 108e valamennyi.


Ő nem teszi szóvá. Ha ételt veszünk vagy bármit a lányunknak, az nem zavar. Csak amikor magamra költök, akkor van rossz érzésem.

2013. okt. 21. 13:46
 7/22 anonim ***** válasza:
92%

Nem zavar.

Közös életünk első 2 évében én már dolgoztam,ő egyetemista volt még,gyakorltilag a diákmunkája semmire nem volt elég,mindent én fizettem.Aztán lediplomázott,szakmából adódóan többet keres.Aztán gyedet kaptam,az harmada az ő fizujának,de ez van.

Én inkább örülök neki,hogy sikerült olyan munkét találnia,amit nem csak szeret,de jól is fizet.

2013. okt. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak te érzed így. Én is nehezen léptem túl rajta. Rengeteg kiadásunk volt a ház miatt, és én folyamatosan úgy éreztem, hogy nem tudod hozzátenni semmit. Persze céljaim meg voltak/vannak, tanulni szeretnék, hogy gyerek után ismét jó munkahelyem legyen,de az meg pénzbe kerül.


Az egyetlen dolog, amivel túl tudod tenni magad az egészen, ha arra koncentrálsz, hogy amit most csinálsz, azt soha senki nem fogja megfizetni, de később nagyon meg fognak látszódni a gyereken. Ezt nem tudja megadni neki senki más, csak te.

Az én gyerkőcömet felvették a bölcsibe, vissza is mentem dolgozni, de annyit túlóráztam, hogy nem én vittem és nem én hoztam a bölcsiből. A munka is stresszes volt, és is, és a gyerekre is átragadt. Nekem maradt az esti etetés, meg fürdetés, és mikor valaki megkérdezte, hogy hányan vannak egy csoportban, nem tudtam válaszolni, mert fogalmam sem volt. Szóval ez volt az a pont, amikor úgy döntöttünk, hogy inkább a 25000 Ft. Pillanatnyilag csak családi pótlék van, mert már lejárt a gyes, és eljöttem a munkahelyről. Közös döntés volt, nem bántuk meg, néha rám tör a rossz érzés, de ez másképp nem ment volna. A jövőre nézve meg vannak tervek...


Ha a párodat nem zavarja a helyzet, nem teszi szóvá, akkor próbáld meg rendezni a lelki világodat, és örülj, hogy van időd a gyerekre.

2013. okt. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
92%

Ezen túl kell lépni. Nekem az első ilyen "megrázkódtatásom" az volt, amikor a férjem már évek óta dolgozott, én pedig végzős egyetemista voltam. Örököltem egy lakást, de egy fillérem se volt rá (1968-ban épült, olyan volt, mint egy időkapszula, eredeti tapéta, csempe, konyha, konvektor, csőtörés, lyukas szennyvízcső, stb.) Megbeszéltünk, hogy beköltözünk. Miután egyeztettünk a szakikkal, és hogy kb. mi mennyibe került, a párom adott 1 m Ft-ot kp-ben, hogy akkor intézzem el a felújítást, mert ő úgyse tud ott lenni, se irányítani, se fizetni, hisz dolgozik. És mi ekkor még nem voltunk se házasok, se jegyesek. Szóval érted, adott nem kis pénzt a saját lakásomra. Igaz, most együtt élünk ebben a lakásban, és van már egy gyerekünk, de azért megrázó volt. Az én férjem tipikusan az az ember, akinek a pénz egy eszköz arra, hogy ő jól érezze magát, arra, hogy segítse a szeretteit, arra, hogy ha kell, legyen. Nem szórja két kézzel, mindig mindent megfontol, de szívesen ad a keresetéből annak, akit szeret. Nálunk én kezelem a pénzt, bár külön számlánk van, de a férjem sokat dolgozik, nem szeret vásárolni, és a számlákkal sincs ideje foglalkozni. De mindig megbeszéljük, hogy mennyi pénz mire megy el, ez nekem fontos. Egyébként én már dolgozom, de azért ő 3-szor annyit keres, mint én... Az én fizetésemet egy az egyben félretesszük a gyereknek egy megtakarítási számlára, valamint neki is van egy kisebb megtakarítása. De nálunk nincs enyém meg tied, csak a miénk.


Annyi, hogy ha venni akar valamit, ami nagyobb összeg, megbeszéli velem. Én racionálisabb vagyok, és ilyenkor felteszem neki a kérdéseket, hogy mennyit használná, tényleg szüksége van-e rá, stb. Pl. akart venni egy gyepszellőztetőt (a nagyszülei kertjét mi gondozzuk), de kiszámoltuk, hogy sokkal egyszerűbb bérelni egy jobb teljesítményűt, hisz éves szinten max 2-szer használnánk, de így nem kellene költeni a karbantartására se.

2013. okt. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem rossz volt, nem is működött. De én rossz példa vagyok. KEvesebb volt jóval a fizetésem, ami a rezsi töredékére volt elég. Ha pénz kellett bevásárlásra lapvető dolgokra, könyörögnöm kellett. Gyes-en voltam, mindig a fejemhez vágte, hogy nincs pénzem. De azt nem akarta, hogy dolgozzam, mert akkor otthon ki végzi el a munkát...most, hogy már rég nem vagyunk együtt, még mindig azzal jön, hogy nem fizet gyerektertást, mert amíg GYES-en voltam ő tartott el.....
2013. okt. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!