Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nagyon zavar a férjemnek ez a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon zavar a férjemnek ez a szokása. Miként tudnék hatni rá?

Figyelt kérdés

Rendszerint sok készpénz van nála. Vagy saját, vagy céges, de ha vásárol, akkor zsebből néha kifejezetten nagy köteg pénzt vesz elő és abból húzza ki az adott bankjegyet.

Ezzel két gondom van: egyrészt ezt rosszul kereső embernek látni nagyon kellemetlen lehet, emiatt egyszerűen bunkóságnak, tapintatlanságnak tartom.

Másrészt, ha én zsebes lennék és ilyen látnék, biztosan elindulnék utána.


Én is hordok zsebben pénzt, de az jellemzően max egy-két ezer forint, hogy azért ne kelljen turkálnom a táskám mélyén.


Volt már olyan, hogy egy bolti eladó szomorú szemmel megjegyezte, hogy "de sok pénze van magának..." - utána jeleztem is a férjemnek, hogy látod, erről beszéltem, képzeld el, milyen rossz érzés lehet ez a hölgynek. Hümmög, bólogat - aztán megint ismétel.


Azért sem értem, mert egy kifejezetten visszafogott természetű, gondoskodó, másokra rettentően odafigyelő típus a férjem. Nem szokása kivagyiskodni, ez mégis annak tűnik.


Pénztárcát nem hajlandó hordani. A "tegyél át a jobb zsebedbe egy kisebb összeget és azt vedd elő akkor" típusú tanácsra bólint, aztán megint látom, hogy borítékból, másik zsebből, stb kötegben veszi elő a pénzt (ezek rendszerint átmenetileg nála levő céges pénzek).


De el tudjátok képzelni, nekem hogy ég a fejem, amikor egy pékségben 500 Ft értékben vásárolunk és fél marok bankjegy között keresget kisebb címletet.


2013. dec. 29. 08:30
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
15%
Örülj inkább, hogy ez a legnagyobb gondod.
2013. dec. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
75%
A pénz nem szégyen, csak annak a helytelen használata az. A legtöbb férfi, köztük én is, szeretjük, ha ott van a zsebünkbe amiért megdolgoztunk. Engem kifejezetten megnyugtat, ha benyúlok a zsebembe és ott van egy nagyobb összeg. Jobb érzés, mintha bankba lenne. A férjed esetében pedig nincs más, minthogy szereti a világnak megmutatni, hogy van pénze, ám lehet ez kompenzáció is.
2013. dec. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
86%

Első: ne irigykedj, ronda dolog és a kérdezőnek ez tényleg probléma.


Kérdező: sajnos fogalmam sincs, miként hathatnál rá, talán, ha a zsebes dologgal érvelnél, lehet, észhez térne.

2013. dec. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Részéről inkább figyelmetlenségnek érzem. Nem hinném, hogy egyéb motiváció van mögötte.

Feltűnősködés sem jellemző rá, kifejezetten szakadt kocsival jár és nem csinál belőle problémát.


Régebben pénzzel dolgoztam, fizikai eszköznek tekintem, érzelmeket nem igazán vált ki belőlem több millió forint sem. De tudom, hogy akinek mindennapos filléres gondjai vannak, annak k9ifejezetten rossz érzés lehet pénzt látni. Azt pedig nem tudhatja, hogy épp céges pénzt lát, vagy saját pénzt. Amúgy sem vagyok készpénz párti, de leginkább a mutogatása zavar - egyszerűem tapintatlan, bunkó dolognak tartom.

2013. dec. 29. 08:48
 5/24 anonim ***** válasza:
56%

Nem irigykedés lett volna a részemről.

Én itt ücsörgök egy éjjel-nappaliban éppen és elképzeltem egy ilyen helyzetet, hogy valaki egy csokiért elő venné a köteg pénzt a zsebéből. Engem nem izgatna a dolog.. kivéve, ha a kis 170 forintos tételt 10ezressel fizetné, mert nem tudok visszaadni ;)

2013. dec. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
42%

Ez tipikusan a kisebbségi komplexusban szenvedők kompenzációja a világ fele, hogy ő most jól megmutatja, hogy 1500 ft-ot úgy fizet ki, hogy elővesz 50,000-et a zsebéből és még végig is nyálazza, mielőtt kihúzza belőle az összeget. Külön szánalmas, hogy ezt nem a saját pénzével csinálja, hanem "átmenetileg nála lévő céges pénzzel".


Ez amúgy azért gáz a valóságban, mert valóban gazdag ember soha nem csinál ilyet. Pláne, mert a KP már évek óta nem dívik, mindenki, aki kicsit is ad magára bankkártyával fizet.


Szóval csak mondd meg neki, hogy leragadt a 90-es évek elején, amikor a seftelők között dívott az ilyesmi, de 2013-ban gáz.

2013. dec. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
25%

Na az irigykedés a 6-os válaszból süvít nem az éjjel-nappalisból,akinek osztom a véleményét!:) Mármint az 1-es 5-ös Válaszolónak.

Nem értem miért lenne baj,vagy szánalmasnak nevezendő,ha a mai világban is képes volt megmaradni akárki akármilyen 90-es évekbeli szokásnál!?:) Hogy a példánál maradjak: Mindenki ma se használ bankkártyát. Nálunk pl. vásárolni sem tudnál egyik boltban sem bankkártyával.

Kérdező! Magadon kell változtatnod ez ügyben. Mint láthatod görcsösen ragaszkodsz egy olyan dologhoz,ami maximum tényleg csak az irigyeknek okoz problémát. Senki másnak. Férjednek ezzel a szokásával azonosulnod kell,ha nem akarsz állandóan ezen idegeskedni.

Párom is ilyen egyébként.Egyszer így Karácsony környékén el is hagyott 100 ezret a zsebéből,még beszéltük is,hogy annak aki megtalálta milyen jó kis ajándék volt.:) Sík ideg volt amúgy....de ez évekkel ezelőtt történt és ez sem változtatta meg ezt a szokását.Tehát ebből kiindulva amondó vagyok,hogy erre nincsen "gyógyír",de nem is kell,mert nincs ezzel baj.

2013. dec. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Ezzel csak az a baj, hogy bunozok figyelmet felhivja. Ismeros gyereke meg par eve 500 ftot vett ki automatabol, ugy ment hogy kozben pakolta el, fenyes nappal forgalmas utcan kest szoritottak a bordai koze feltunes nelkul, hogy a penzt adja oda. A ferjed oruljon, ha csak kiraboljak es nem bantalmazzak. Nem az a baj, h ezzel irrital mast mert azok irigyek, hanem mert lesz aki el is akarja tole venni, es mivel remenytelen a helyzete, barmi aron....
2013. dec. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
14%

# 7


Mivan? Mégis, mire lennék irígy? Egy szerencsétlenre, aki annyit tud, hogy a zsebében hordja a céges pénzt és vagizik egy közértes előtt?


Ember, minden bizonnyal csak a likvid folyószámálmon több pénz van, mint a kérdező "kedves" párjának az éves fizetése, hol nem sz**rom le szerinted, ha kivesz mondjuk 100 rongyot a zsebéből, hogy kifizessen 2 péksütit a sarki kis koszosba?


Arra meg nem igazán szeretnék most kitérni, hogy ha valaki olyan helyen vásárol, ahol csak KP-val lehet fizetni... Már az utolsó sarki szupermarketben is van kártyaolvasó. De aki nem napról napra él, az még élelmiszerben is a minőséget keresi, nem a Tesco gazdaságos száraztésztát, vagyis olyan helyen vásárol, ahol minőséget kap. Ilyen helyen meg a legalapabb elvárás, hogy legyen egy nyomorult kártyaterminál.

2013. dec. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
65%

Ilyet én csak mercis kopasz bűnözőknél, arab pénzváltóknál és norvég uzyorásoknál láttam, ahogy fizetésnél előveszik a pénzköteget.

Irtó ellenszenves, primitív szokás. Legyen nála egy zsáknyi pénz, ha ez megnyugtatja (?), de nem kell minden rágóvásárlásnál előrángatni.


Még mielőtt... nem vagyok irígy (mindenünk megvan), sem a pénzetekre, a férjedre meg végképp nem. Brrrr.

2013. dec. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!