Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nagyon zavar a férjemnek ez a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon zavar a férjemnek ez a szokása. Miként tudnék hatni rá?

Figyelt kérdés

Rendszerint sok készpénz van nála. Vagy saját, vagy céges, de ha vásárol, akkor zsebből néha kifejezetten nagy köteg pénzt vesz elő és abból húzza ki az adott bankjegyet.

Ezzel két gondom van: egyrészt ezt rosszul kereső embernek látni nagyon kellemetlen lehet, emiatt egyszerűen bunkóságnak, tapintatlanságnak tartom.

Másrészt, ha én zsebes lennék és ilyen látnék, biztosan elindulnék utána.


Én is hordok zsebben pénzt, de az jellemzően max egy-két ezer forint, hogy azért ne kelljen turkálnom a táskám mélyén.


Volt már olyan, hogy egy bolti eladó szomorú szemmel megjegyezte, hogy "de sok pénze van magának..." - utána jeleztem is a férjemnek, hogy látod, erről beszéltem, képzeld el, milyen rossz érzés lehet ez a hölgynek. Hümmög, bólogat - aztán megint ismétel.


Azért sem értem, mert egy kifejezetten visszafogott természetű, gondoskodó, másokra rettentően odafigyelő típus a férjem. Nem szokása kivagyiskodni, ez mégis annak tűnik.


Pénztárcát nem hajlandó hordani. A "tegyél át a jobb zsebedbe egy kisebb összeget és azt vedd elő akkor" típusú tanácsra bólint, aztán megint látom, hogy borítékból, másik zsebből, stb kötegben veszi elő a pénzt (ezek rendszerint átmenetileg nála levő céges pénzek).


De el tudjátok képzelni, nekem hogy ég a fejem, amikor egy pékségben 500 Ft értékben vásárolunk és fél marok bankjegy között keresget kisebb címletet.


2013. dec. 29. 08:30
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
30%

9-re: Az első két bekezdésedre nem is reagálnék. Magadat minősítetted újra vele.

De azt a tévedést had tegyem már rendbe amit a 3.bekezdésedben írsz!:) "Nálunk pl. vásárolni sem tudnál egyik boltban sem bankkártyával." Ezt a mondatot tényleg nem érted? Sehogy nem jön össze a minőség és az,hogy adott üzletben van-e kártyaolvasó!:) Pont hogy a Tesco-kban meg ilyen helyeken pedig tuti,hogy van.:)

2013. dec. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
0%

De, pontosan ott jön össze, hogy a sarki kis koszos közérten kívül kb. mindenhol van kártyaolvasó. Mi felénk még a sarki kis közértben is...


A tescot, mint példát a te értelmi szintednek megfelelő példaként akartam felhozni, de látom kár volt.

2013. dec. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
66%
Felénk nem koszosak sem a közértek,sem a pékségek,mint ahogy korábban ezt is írtad. De kártyaolvasó,mégegyszer mondom,ezen a településen SEHOL nincs.Ezt harmadjára írom le,de jössz itt az értelmi szinttel. Érdekes.:)
2013. dec. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
0%

A "kis koszos" egy kifejezés...


Arról meg, hogy Pusztaapátin vagy valami hasonlóan kihalt tanyán sikerült letelepedni csak te tehetsz.

2013. dec. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

:D Nem tanyán élünk,akkor nem is nagyon kardoskodnék szerintem. De még csak nem is falu. Hanem község. Közvetlen város mellett. Szóval nagyon el vagy varázsolva!:D

Bár akkor sem szégyenkeznék,akárhol is élnénk,sőt.Nem tudom,hogy lehet ilyen felfogásod,de ez borzalmas!:) Szép napot!

2013. dec. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Megköszönöm, ha valakinek esetleg a KÉRDÉSRE is lenne válasza...
2013. dec. 29. 15:51
 17/24 anonim ***** válasza:
Úgy tudnál hatni rá a legjobban, ha megmutatnád neki a #10-es választ.
2013. dec. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Én a 7-esben válaszoltam a saját tapasztalataim alapján. Merthogy éppen azért írtam,mert ismerős a szitu.Szívesen!:)
2013. dec. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
32%

De a 7-esben baromságot írsz...


Tekintsünk el attól az alapvető ténytől, hogy iszonyú nagy bunkóság, amit emberek így művelnek. Kb. az a kategória, mint mikor valaki a zsír új 30 milliós autóval beáll a rokkant parkolóba... De mondom, ettől tekintsünk el, aki ezt magától nem érzi társadalmilag elfogadhatatlannak, azon már úgysem lehet segíteni...


Azt írod ez az "irigyeken" kívül senki másnak nem okoz problémát. Nos, ha egy ici picit tudnál gondolkodni, akkor belátnád, hogy az "irigyek" a legkisebb probléma. Mert mondjuk meglátja egy kevésbé erkölcsös egyén, ahogy a kedves úriember előkap a zsebéből egy köteg pénzt - mondjuk, hogy meglátja ezt egy Norvég vendégmunkás... - és kifele menet a boltból már jobb esetben zsebelnek is ki, rosszabb esetben félholtra vernek rongyos pár ezer forintért. Ne csinálj úgy, mintha ez nem így volna, mert teljesen szokványos eset bármelyik magyar községben, hogy pár ezer forintokért vernek halálra nap mint nap embereket. (bár felétek, ahol közel s távol a határba még kártyaolvasó sincs gondolom ez elképzelhetetlen....) Akkor érdemes még ezt tetézni azzal, hogy az ember mutogatja, hogy "ide üss Norvég barátom, van nálam pénz dögivel!"? Szerintem nem. És nagyon is jól érzi a kérdező, hogy nincs rendjén már erkölcsileg sem, amit a férje művel. Logikusan átgondolva meg még veszélyes is.

2013. dec. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Frigg ***** válasza:
35%

Kérdező, szerintem már próbáltál a férjedre hatni, észérvekkel is, úgymond "erkölcsi" vonatkozásban is, de nem használ.. Szerintem addig, amíg nem hagyja el, vagy nem rabolják ki, nem hiszem hogy át fogja érezni a dolog súlyát.


Előttem válaszoló: nos, van amiben egyet is értünk, sőt, nem írsz hülyeségeket... de ez a stílus, amiben megnyilvánulsz az azért nagyon durva. Nem agresszív vagy nyíltan bunkó, de nagyon lekezelő, olyan...pontosan olyan, hogy lenézed azokat a helyeket, ahol nincs kártyaleolvasó, ha érted mire gondolok :) Én évekig nem használtam a bankkártyámat, mert jobban szeretem a kp-t. Sajnos nem vagyok olyan helyzetben, hogy köteg húszasokat rángassak ki a zsebemből, de nem érzem magam prolinak.


23/N

2013. dec. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!