Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nagyon zavar a férjemnek ez a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon zavar a férjemnek ez a szokása. Miként tudnék hatni rá?

Figyelt kérdés

Rendszerint sok készpénz van nála. Vagy saját, vagy céges, de ha vásárol, akkor zsebből néha kifejezetten nagy köteg pénzt vesz elő és abból húzza ki az adott bankjegyet.

Ezzel két gondom van: egyrészt ezt rosszul kereső embernek látni nagyon kellemetlen lehet, emiatt egyszerűen bunkóságnak, tapintatlanságnak tartom.

Másrészt, ha én zsebes lennék és ilyen látnék, biztosan elindulnék utána.


Én is hordok zsebben pénzt, de az jellemzően max egy-két ezer forint, hogy azért ne kelljen turkálnom a táskám mélyén.


Volt már olyan, hogy egy bolti eladó szomorú szemmel megjegyezte, hogy "de sok pénze van magának..." - utána jeleztem is a férjemnek, hogy látod, erről beszéltem, képzeld el, milyen rossz érzés lehet ez a hölgynek. Hümmög, bólogat - aztán megint ismétel.


Azért sem értem, mert egy kifejezetten visszafogott természetű, gondoskodó, másokra rettentően odafigyelő típus a férjem. Nem szokása kivagyiskodni, ez mégis annak tűnik.


Pénztárcát nem hajlandó hordani. A "tegyél át a jobb zsebedbe egy kisebb összeget és azt vedd elő akkor" típusú tanácsra bólint, aztán megint látom, hogy borítékból, másik zsebből, stb kötegben veszi elő a pénzt (ezek rendszerint átmenetileg nála levő céges pénzek).


De el tudjátok képzelni, nekem hogy ég a fejem, amikor egy pékségben 500 Ft értékben vásárolunk és fél marok bankjegy között keresget kisebb címletet.


2013. dec. 29. 08:30
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
12%

Hülyékkel és erkölcsi nullákkal nem lehet másként beszélni, mert úgy sem érti meg. Látod, még így sem érti, pedig azért szerencsére 100-ból 90 embernek elég egyértelmű, hogy erkölcsileg kifogásolható, ha valaki ebben a stílusban kezeli a pénzügyeit.


Mit fogott fel belőle a barátnénk? Hogy mi irigyek vagyunk. Most komolyan, azt szeretnéd, hogy aki ennyire zokni agyilag annak simogassam a lelkét?

2013. dec. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Zokni vagyok agyilag,+hülye,meg erkölcsi nulla és sorolhatnám minek hordtál még el,mert egyszer le mertelek irigyezni,AHHA,hát innen fúj a szél!:) Azért tettem,mivel már akkor is ebben a stílusban nyilvánultál meg és konkrétan bántotta a fülemet,hogy hogy beszélsz a KÉRDEZŐ FÉRJÉRŐL 1db említett "rossz" tulajdonsága miatt.Nem tudtam hát másra gondolni,csakhogy az irigység szól így,de azóta már rájöttem,hogy ilyen az alaphangod.

Az pedig "tényleg" nagy baromság,amit a 7-esben írok,de akkor aki kitalálta azt,hogy "kutyából nem lesz szalonna" az is biztosan nagy butaságokat beszélt.:) Ugye?:) Konstruktív "megoldást" adtam a 7-esben.Neked ez biztos magas.Le vagy ragadva ilyen ovis sértegetős szinten.19-re még annyit,hogy igen,szerencsére itt nem kell az említett rablásos-gyilkolásos dolgoktól tartani.+Páromat sem féltem szerencsére nem az a fajta.De ez már tényleg egyéni.De legalább megélt kérdésben szereplő szituáció.

2013. dec. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Frigg ***** válasza:
Öhm, miért is lettem lepontozva?
2013. dec. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
88%

Dettó, mintha nagybátyámról írnál. Róla sem lehet azt mondani, hogy 'menőzni' akar a pénzével vagy a céges pénzzel. Egyszerűen ilyen. Nincs ájfónja, nem jár milliós autóval, a ruhái akkor márkásak, ha a feleségétől kapott nike melegítőben van.

Igaziból ő már leszokott erről, a nagynéném ráijesztett alaposan :)

A zsebben hordás mellett neki az is szokása volt, hogy reklámszatyorban(!) tart több pénzt, amit hanyagul a kocsiban felejt. Egyik nap nagynéném kivette a pénzt és eldugta, tudta, hogy megy nagybátyám árut kifizetni, ami akkor érkezik. Tudta, hogy kínos jelenet lesz nagybátyámnak, hogy beég a szállító előtt, de így legalább megmutatta neki, hogy joggal félti, hogy kirabolják egyszer. Nagybátyám kereste a pénz, mint az őrült, idegeskedett, de csak akkor mondta el neki nagynéném, hogy otthon van a pénz eldugva, amikor már látszott, hogy tényleg bánja a nemtőrödömségét. Azóta kicsit visszafogottabb nagybátyám, de azért még ma is előfordul, hogy zsebből költekezik :)

Talán, ha ráijesztenél a férjedre, akkor belátná, hogy ebből bizony jelentős kára is keletkezhet.

Az erkölcsi oldalára nem tudok mit mondani. Valószínűleg ő az a fajta ember, akit tényleg nem izgat, hogy mások mit gondolnak, de csak mert észre sem veszi. Mondom, nagybátyám is ilyen. Ő nem érzi, hogy a zsebből kivett több százezer forint milyen hatást válthat ki, mivel ő maga tudja, hogy az nem is az övé teljes egészében, eszébe sem jut, hogy ő milyen 'gazdag'.

2013. dec. 30. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!