Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit bocsájtanátok meg könnyebben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit bocsájtanátok meg könnyebben?

Figyelt kérdés
Ha a párotok (férjetek, feleségetek) egy egyéjszakás kalandban megcsalna, vagy ha beleszeretne valakibe, de nem történne semmi köztük?

2014. jan. 15. 12:16
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
Egyiket sem.
2014. jan. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Azért tettem fel a kérdést, mert a párom pár nappal ezelőtt elém állt, hogy beleszeretett valakibe, vagyis egymásba szerettek, és nagyon rosszul érzi magát, mert nem akarta, de napi kapcsolatban kell lennie az illetővel és már a fellángolás óta próbálja elfelejteni és kiverni a fejéből, de nem megy neki. Ennek ellenére nem akarja szétverni a családunkat, velem szeretne maradni, és elfelejteni őt. Nem történt semmi fizikai köztük, és pont azért mondta el nekem, mert nem akar becsakpni, és nem valami rózsás a kapcsolatunk egy ideje, és próbáljuk meg magunkat rendbehozni, segítsek neki ebben.

Először durván letaglóott a dolog, én is úgy éreztem, hogy ezt nem tudom megbocsájtani, ennél még az is jobb lenne, ha azt közölte volna, hogy amikor külföldön volt, összekavarodott egy idegennel, akit soha többé nem lát, és nem tudott parancsolni magának. Most viszont azt érzem, hogy látom, mennyire őrlődik, és megtisztelt azzal, hogy elmondja, és rendbe akarja hozni a mi kapcsolatunkat, és nem akar eldobni valaki másért. És most úgy érzem, ahogy 1-2 váalszoló írta, hogy míg egy megcsalás döntés kérédse, lehet nemet mondani, addig az érzelmeinek jóval kevésbbé tud parancsolni az ember, és én is tehetek róla, hogy a kapcsolatunk jelenleg nem olyan erős, hogy kibírjon egy ilyen próbát. Ezen őrlődök most már napok óta, és nem tudom, mitévő legyek. Szeretném támogatni, és helyre hozni a dolgokat. Remélem sikerül elfelejtenie, és újra minden a régi lehet.

2014. jan. 15. 14:21
 23/45 anonim ***** válasza:

"ha beleszeretne valakibe, de nem történne semmi köztük"

Ezt.

2014. jan. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 Girgoy ***** válasza:
Szerintem könnyebb megkedvelni valakit, mint lefeküdni valakivel. De ha a férjed elmondta ezt Neked, akkor bocsáss meg neki és hozzátok rendbe közösen a dolgot. Akkor lett volna sumák, ha nem szól. Sok sikert!
2014. jan. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
Mivel szeretem a férjemet, ezért egy egy éjszakás kalandot minden erőmmel igyekeznék megbocsájtani. Nyilván azt nem tudom kijelenteni, hogy sikerülne is, azonban ha nem sikerül, akkor nem volna értelme együtt maradni. Azt semmilyen körülmények között nem tudnám megbocsájtani, ha valakibe beleszeretne, de nem is lenne értelme, mert a szerelmet nem lehet meg nem történtté tenni és eltörölni.
2014. jan. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:

Kérdező, a te esetedben szerintem becsülendő a férjed, mivel őszintén eléd állt és elmondta. Mivel ő úgy döntene, hogy veled maradna, szerintem megérdemli, hogy támogasd ebben és adj neki egy esélyt, ugyanakkor meg kellene értetned vele, hogy ha napi szinten találkozik a másikkal, az erősen a nullához konvergálóvá teszi a ti esélyeiteket. Hiszen folyamatosan ott van előtte a csábítás tárgya. Persze ha csupán fellángolás volna, akkor ki is ábrándulhat belőle, de ha ennél több, akkor vajmi kevés esély van rá. Tehát meg kellene oldani valahogy, hogy ne legyenek kapcsolatban a továbbiakban, ami drasztikus megoldást igényelhet.

Egyszer láttam egy műsorban egy hasonló szituációt (pszichológus vezette műsor volt), ahol az jelentett megoldást, hogy elköltöztek onnan, ahol a másik nővel találkozhatott a férfi, és végül sikerült megmenteni a kapcsolatukat.

2014. jan. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 Arimateia ***** válasza:

Ez nem a reménytelen kategória, fel a fejjel!

Szerinted min csúszott el a kapcsolatotok?

Mi az, amin nem csak időlegesen tudsz változtatni, hogy rendbejöjjenek a dolgok?

2014. jan. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:

Alap esetben egyiket sem.


De ha a te konkrét példádat nézem, akkor az a véleményem, hogy a szerelem egy múló dolog. Jön megy, sokan be sem vallják, sőt, tán észre sem veszik, mert úgy érzik nincs mit, ha nem történt fizikai kontaktus, főleg ha utána meg is szakad a kapcsolat és tényleg elmúlik. Így pár év múlva már csak legyint az ember, hogy ilyen is volt.

Akárki akármit mondd, minden hosszútávú kapcsolatban előbb utóbb elmúlik a szerelem. Jobb esetben marad a szeretet, ami összeköti az embereket. Ez így van rendjén. De ebben a helyzetben, és főleg a mai világban amikor mindenhol szembejön a kísértés és szinte bárkivel bárhogy tudunk már kommunikálni, bizony könnyebb csapdába esni.


Szerintem ha a párod elmondta ezt neked és változtatni akar, akkor igenis meg kell adni neki a lehetőséget. Valószínűleg amiket elmondtam ő is tudja, és tudja, hogy amit érez az sem fog örökké tartani, csak most a "hormonjai" erősebbek. Ha úgy vesszük a szerelem biológia értelemben egy "elmezavar", nem szabad mindig feltétel nélkül bedőlni neki. Amíg fiatal ez ember addig oké.


Minden esetre ha együttműködő, akkor egy próbát megér. Azért az illetővel való találkozásokat jó lenne minimalizálnia, és nyilván energiát kell fektetni majd a dologba. Abba nem mennék bele, hogy ő majd ül a valagán, én meg csábítgassam.

2014. jan. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
Sajnos azt kell mondjam, hogy a szerelem, döntés kérdése.Tudnunk kell uralkodni az érzéseinken. Ha úgy érzem, hogy a másik szimpatikus és akármi is történhetne, akkor még az elején úgy döntök - mivel szeretem a párom -, hogy esélyt sem adok a továbbiakra, így nem jutok el a szerelemig. Szerintem addig míg plátói a dolog, könnyebb legyőzni, de mikor már a másik fél is benne van, akkor nehezebb. Tudni kéne, hogy a hölgyike milyen szerepet játszik ebben.
2014. jan. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:

Le a kalappal! Nagyon korrekt ferjed van!

Eben az esetben merlegelnek es figyelnem ot, h ha latnam, h a csaladot valasztja es nem a ketto fut egyutt, akkor maradnek. De gondolom, h errol szo sincs, hiszen o maga allt eled.

Azt hiszem, a 2-es voltam.

2014. jan. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!