Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért zsarolás az, ha egy nő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért zsarolás az, ha egy nő azt mondja a párjának, hogy ha nem akarja feleségül venni akkor szakítsanak?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom, hogyha az egyik fél házasságban akar élni, a másik nem, akkor az előbbinek joga van a szakításhoz, hogy később találhasson olyan párt akivel házasságban élhet.


Vagy nem?


2014. márc. 29. 22:25
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
8%

"ez miért zsarolás? nem értem...nő házasodni akar, pasi nem"


Mert ez egy egyenes (és törvényes) út a pasas vagyonának a lenyúlásához!!


Kérdés, hogy akkor is kizsarolnák-e ezt a nők a házasságot, ha előtte kötelező lenne aláírni, egy ici-pici házassági szerződést???!

2014. márc. 30. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
95%
Igazat adok neked. Miert legyen egyutt ugy ket ember hogy ilyen lenyeges dolgokban maskep gondolkoznak. Ismerosi korben is volt egy csaj a pasi ot evekig hitegette a megfelelo alkalommal. Szakitottak az utanna kovetkezo nocit egy even belul elvette. Szoval van az ugy is hogy a pasi csak az igazira var es azert nem hazasodik.
2014. márc. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
91%

Egy idő után hivatalossá kell tenni a kapcsolatot.Vannak,akiknek jó a szimpla együttélés gyűrű nélkül,sőt sokan évekig menyasszonyok maradnak és 10 év után végre elveszik őket...


Szerintem nem zsarolás,de a kapcsolat első éve után már lehet arra vinni a témát, hogy kiderüljön, vajon a másik házasságpárti-e.

2014. márc. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
14%

miért kell ezt az egészet túlmisztifikálni? mi van ha csak annyi az egész hogy valaki nem házasságpárti, elvi ellenvetései vannak ezzel kapcsolatban, és ezért nem írja alá azt a nyamvadt papírt?


hülyeség egy vagyonjogi szerződés kapcsán érzelmi síkra terelni a vitát.


no meg eldobna egy jól működő kapcsolatot azért hogy később büszkén lobogtasson egy okiratot egy olyan ember oldalán, akit fele annyira sem szeret mint azt aki nem ment bele a zsarolásba?

2014. márc. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
91%
Az a gond inkább,hogy nem tisztázzák a felek időben a dolgokat...az a legjobb,ha senki sem árul zsákbamacskát. Már az elején sem.
2014. márc. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
94%

12-es, mert szerinted csak egy pasinak lehet vagyona? Az én férjem pl gyakorlatilag egy fillér nélkül jött a házasságba, nekem tehermentes lakásom, autóm volt, jobban is keresek azóta is. Az ismeretségi körömben ez nem ritka egyébként. Nem a középkorban élünk, könyörgöm!

Kérdező, teljesen igazad van. Mondjuk nem mindegy, hogy mennyi idő után és milyen előzmények után hozza fel a nő a témát.

2014. márc. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
Bocsánat, az utolsó választ a 21-es válaszolónak szántam, nem a 12-nek.
2014. márc. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

Én nem érzem zsarolásnak, nyilván az ember tudni akarja, hogy halad valamerre az élete, senki nem topog szívesen egy helyben.


mondjuk nekem nem kell kérnem, a párom 6 hónap után kérte meg a kezem és 18 éves házasok vagyunk.

2014. márc. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Én úgy tudtam, házassági szerződés nélkül is ki-ki azt viszi váláskor, amit ő vitt a házasságba, és azt felezik, amit együtt szereztek.
2014. márc. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
90%
Elso korben gondoljunk arra, hogy mit is jelent az eskuvo. Ez megállapodás (érzelmi és vagyoni) illetve bizonyítja, hogy a pár tagjai nem egy-két hétre terveznek elore, hanem hosszú évekre. Meg lehet érteni, ha valaki nem akar nagy felhajtást, de enélkul is lehet eskvo. Szerintem aki nem akar, o fél vagy nem biztos a dolgában. Lehet mondani, hogy csak egy papír, de ennyi erovel a munkaszerzodés, a számlák, a banki kivonatok, a diploma, a végrendelet, ezek is csak papírok, mégis tobbet jelentenek annál. Miért pont az eskuvoi nem?
2014. márc. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!