Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért zsarolás az, ha egy nő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért zsarolás az, ha egy nő azt mondja a párjának, hogy ha nem akarja feleségül venni akkor szakítsanak?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom, hogyha az egyik fél házasságban akar élni, a másik nem, akkor az előbbinek joga van a szakításhoz, hogy később találhasson olyan párt akivel házasságban élhet.


Vagy nem?


2014. márc. 29. 22:25
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
54%

azért, mert az esküvőt egy ragacsos érzelmi mázba burkolják. a munkaszerződés egy kizárólag anyagi dolog, amiben nincs helye érzelmeknek. ahogy egy ingatlan adásvételi szerződés is azt rögzíti hogy ki mikor mit fizet ki, és kinek a nevére kerül át a lakás.


ha azt akarom hogy örököljön a párom, akkor írok végrendeletet. ha azt szeretném hogy az ő vezetéknevét viselje a közös gyerekünk, akkor írunk apasági nyilatkozatot.

na de hogy egy házasságlevél univerzálisan szabályozzon mindent, az nekem már sok.

a másik, h én nem szeretnék semmiféle közös vagyont, mindenki érdemei szerint...

szerencsére ebben egyetértés van köztünk, tudjuk hova haladunk, vannak közös céljaink, és bízunk a másikban.

2014. márc. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 A kérdező kommentje:

31. nem szeretnél semmilyen közös vagyont. Tehát akkor ezek szerint ha pl teszem azt elveszíted az állásod, több hónapra, annyi időre hogy mondjuk a félretett pénzed már nem lesz elég... akkor te éhen halsz mert amit a párod keres az csak az övé. Ugye? Nem hiszem....


szóval nem gondolom hogy az ilyen közös nem közös vagyoni dolgokkal kéne takarózni csak mert valaki nem akar elköteleződni.

2014. márc. 31. 01:01
 33/34 anonim ***** válasza:

Na, ez jó kérdés.

Egyébként tényleg a tálaláson múlik. Én eleitől fogva mondom, hogy nekem fontos a házasság intézménye és úgy kezdjünk el járni, hogyha neki nem és nem akarja, akkor inkább hagyjuk az egészet. Tehát még az ismerkedés alatt kipuhatolom, hogy a másik félnek milyen a hozzáállása ehhez a dologhoz.

2014. ápr. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
Mi előtt félre lennék értve: tehát magához a házasság intézményéhez milyen a hozzá állása a másik félnek, és nem azt puhatolom ki, hogy engem elvenne, mert hát azt nyilván nem tudhatja ő se előre.
2014. ápr. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!