Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A pénz miatt nem akar elvenni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A pénz miatt nem akar elvenni?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, párom azért nem akar elvenni, nehogy közös legyen a vagyonunk... :(

Már van 1 kislányunk.


2014. ápr. 2. 11:33
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
66%
na, ma ilyen nap van, előbb mindenki köves gyűrűt akar, és sorban nyílnak a kérdések, aztán mindenki házassági szerződésről érdeklődik...
2014. ápr. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
0%
Miért esküdnétek meg? Olyan felesleges ha szeret igy is szeret.
2014. ápr. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Ami a "párodnak" van vagyona, az soha nem lesz közös, akár elvesz, akár nem.


Ami közös lenne, az a házasság alatt keletkezett vagyon, de ha ezt sem akarja veled emgosztani, akkor egy házassági szerzödés megoldja a gondot. Ennek alapján minden, ami az ö vagyonából keletkezik haszon, az az ö saját vagyona marad.

2014. ápr. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
96%

Én ezt sosem értettem, és a mai napig nem értem azokat akik ennyire ellene vannak a közös vagyonnak/kasszának. Én elképzelni sem tudom, hogyan valósul meg, a külön kassza egy együtt élő párnál, főleg ha gyerek is van, na meg ha még az egyik fél esetleg többet is keres mint a másik..

Nyaraláskor az egyik 5*-os hotelbe vagy, a másik pedig a parkban sátrazik? A rezsi/háztartási dolgok felezése után ha az egyiknek marad plusz akkor félreteszi magának, vagy elkölti étteremre, szórakozásra, a másik meg üres kiflit eszik mert neki már nincs rántotthúsos szendvicsre való? Vagy ilyenkor a "társa" nagyvonalúan meghívja egy tányér főzelékre????? Ha szeretsz valakit és együtt szeretnéd leélni vele az életed, akkor nem tudom hogyan lehet ennyire garaskodni, és megvonni egymástól az örömöt, hogy esetéeg együtt előtébb jussanak, osztozni a pénzen is, közösen gazdálkodni. És igen, ha valaki bizalmatlan, és ki tudja mit hoz a jövő..akkor írjanak szerződést, na de hogy a mindennapokat így élni..nem értem.

2014. ápr. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Nem lenne egyszerűbb oda állni elé es megkérdezni: Te Laci, mikor akarsz elvenni, mi a véleményed a házasságról?
2014. ápr. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

nem bizti hogy a vagyon miatt.

az is lehet egyszerű rabságnak érezné. abból meg csak válás lenne.


egy könyv miatt, a ffi akkor akar házasodni, ha a kapcsolatot szorosabbra akarja fűzni. de te ott vagy, ott laksz, gyereked is van tőle, maximálisan az övé vagy, mi motiválja hát?

2014. ápr. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
* egy könyvben
2014. ápr. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

14-es pont ahogy mondod."Nagyvonalúan meghív".Volt ilyen párkapcsolatom.Akkor még csak dokotranduszhallgató voltam 90 ezret kaptam,az akkor barátom(akivel együtt is laktunk) többszörösét kereste ennek.Nyaralásnál simán az volt,hogy ő elment a haverokkal,én meg itthon maradtam...Ha valami olcsóbb dologról vot szó akkor meghívott.Ha valami drágább kaja volt a hűtőben amit ő vett "meg kellet" kérdezenem,hogy vehetek-e belőle,pontosabban volt,hogy szó nélül kivettem(mert nálunk otthon természetes volt,hogy ami a hűtőben van az mindenkié),és megjegyzést tett...Így utólag visszagodolva egy rakás kaka volt az a kapcsolat.

Most pont más a helyezet,mert én keresek jobban mint a jelenlegi párom,de fel sem merülne bennem ilyesmi,hogy akkor én megyek a tengerpartra a barátnőimmel,te meg apukám itthon maradsz...

2014. ápr. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Hozzád hasonló nőket kérdező a büdös életbe nem fogom megérteni. Ott voltál a kapcsolat elején , ő elmondta hogy nem akar elvenni, te ebbe beleegyeztél mert együtt maradtál vele gyereket szültél akkor most miért rinyálsz?

Magasabb szintre ne röhögtessetek már, ott a gyerek, annál magasabb szint nincs.

2014. ápr. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
A 14-esnek üzenem, hogy nálunk van közös gyerek, mégis külön kasszán vagyunk.. Én fizetem a kaját, a párom meg a rezsit.. Soha nem vesztünk össze emiatt. És nekünk így normális, mert van "zsebpénzünk" is és arra költünk amúgy amire akarunk, mindenkinek megvan a saját kis pénze. Mondjuk mi nem keresünk nagyságrendekkel többet a másiknál, én keresek egy kicsit többet.
2014. ápr. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!