Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Tanacstalan vagyok, szulnom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tanacstalan vagyok, szulnom kellene?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk mar fiatalok, a ferjem 38 es en 32 eves vagyok.

11eve vagyunk egyutt, es mindig is nagy csaladod terveztunk 2-3 gyerekkel. A gond en vagyok, mert mindig talaltam okot arra miert ne most valaljunk babat. Sajnos masfel eve mar hazudok is a ferjemnek, titokban szedem a fogamzasgatlot.

Szeretnek gyerekeket csak szulni nem, es az is nagyon rossz hogy a "szabadsagom" kellene feladnom es az elso idokben 0-24 a gyerekkel lenni. Sokan biztos orulnek is neki.

Ezeket mind elmondtam anno a ferjemnek is es anyukammal is beszeltem errol .

Azt mondtak majd megvaltozok ha jon a baba es segitenek mindenben, de nem akarom hogy anyum legyen a babaval szeretek jol teljesiteni mindenben 100%ot nyujtani.

A ferjem kert hogy menjunk orvoshoz mert valami oka van hogy nem jott ossze a baba.

Nem tudom mit tegyek, felek hogy megtudja mit tettem.


2014. ápr. 4. 09:43
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%

Kb egy cipőben járunk annyi különbséggel, hogy nekem az előző házasságomból van két nagy fiam. Mégis rettegek. Engem is nyugtatgatnak, hogy majd minden jó lesz, meg más elképzelni egy helyzetet mint benne lenni. Ez szép és jó.

Én nem védekezek, mert ha egyszer végig tudtam csinálni /szerintem nem is olyan rosszul/ akkor idősebb fejjel még jobban fog menni.

Azonban ez a feladni a szabadságomat évekre ismét, rettenetesen elbizonytalanít. Úgyhogy megértem a problémádat. Az anyagi biztonságomnak is búcsút inthetek, mármint annak amit elértem. Hogy teljesen függetlenül is gondoskodni tudjak önmagamról és a gyerekeimről még akkor is ha ismét egyedül maradok.


No jó ez nem rólam szól, ezeket azért írtam csupán, hogy lásd nem vagy egyedül az aggodalmaiddal. Sokan járunk ilyen cipőben. Félünk, sok mindent fel kell adnunk, és sok mindenről le kell mondanunk egy kicsiért. Én mégis úgy döntöttem, hogy nem védekezek, így ha úgy kell lennie hogy még egy babám legyen, akkor úgy lesz. Nem tudom, hogy lelki blokk-e, de több mint 7 hónapja nem estem teherbe ennek ellenére.


A gyógyszert ha nem akarsz lebukni, vagyis nem akarsz őszinte lenni a férjeddel hagyd abba, mert ha elmentek dokihoz akkor a vérvételnél ki fog derülni. Nagyon becsaptad őt, nem fogja megbocsájtani.


Azt tanácsolom, ha nem akarsz gyereket, akkor állj elé, és mondd el neki. Ő se lesz fiatalabb, nem veheted tőle el ezt a lehetőséget. Azt, hogy apává váljon.

Nálam is ez dominált elsősorban, hogy a férjemnek nincs még gyereke. El kellett döntenem, hogy elhagyom őt hiszen nem fosztom meg az élménytől hogy apa legyen, vagy újra kismama leszek. Az utóbbi mellett döntöttem. Még mindig nem vagyok biztos magamban, mármint nem vagyok teljesen nyugodt de nem tudnék kiszúrni vele, mert szeretem.

2014. ápr. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
80%
több ízben is ellentmondasz magadnak.ha nem érzed már fiatalnak magad,ami 32évesen vicc ilyet mondani...és utánna meg jön a gyenge kifogás hogy nem akarod a szabadidődet feladni,egy gyerekért.akkor neked abszololult de nem való gyerek.Biztosan nem vagy elég érett még ehhez.
2014. ápr. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
87%
Jobb ha elengeded a ferjedet. Tudniillik nem csak a szulestol es az elso evtol kell felned, hanem kb 18+ evtol feljel. A gyereked mindig a gyereked marad.
2014. ápr. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
100%
"11eve vagyunk egyutt, es mindig is nagy csaladod terveztunk 2-3 gyerekkel." TE mit terveztél? Tudod, amikor csak ugy magadban elgondolkodtál. Azt gondolom tudod, hogy a szülést nem tudja átvállalni töled a férjed. Beszéld meg magaddal a dolgot, utána meg állj a férjed elé és mondd meg, hogy ha gyereket szeretne 11 (vagy még több!!) évet elba-ott az életéböl. Sürgösen (mert már ö sem gyerek!)keressen olyan társat aki vállalja. Te meg maradsz magadnak. Nyujtod magadnak a 100%-ot a sarokban.
2014. ápr. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:

Nehez, attol felek, hogy az eletem a gyerek(ek) iranyitsak az eletem.

Nem mehetek akkor es oda amikor en akarok. Vege lenne a mostani megszokot, kenyelmes, nyugodt eletemnek.

Felek a terhessegtol es a szulestol a fajdalomtol.

Szeretnek gyerekeket de kisbabat nem (ez butan hangtik tudom)!

Orokbe fogadnek nagyon szivesen de a ferjem nem.

Butasag?

2014. ápr. 4. 10:14
 16/41 anonim ***** válasza:
35%
Nem baj szerintem ha te nem szeretnel gyereket lehet par ev mulva meggondolod magad de ne alltasd mar a ferjedet ilyenekkel hogy te nagy csaladot akarsz. Amugy te tudod hogy a ferjednek mennyire fontos a gyerek hajlando lemondani errol v nem.
2014. ápr. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
100%
Legalább legyen annyi tartásod hogy odaállsz a férjed elé és megmondod hogy egy éve átvered, talán kidob ha szerencséd van és nem kell feláldoznod magad, meg mehetsz a nagy fizetéssel a szabadságba!
2014. ápr. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
91%

Hogy szüljél-e, ezt én nem fogom tudni eldönteni.

Viszont elképzelem a férjed, aki abban a hiszemben van, hogy nem védekeztek. Lehet már azon jár az agya hónapok óta, hogy valami gond lehet vele... Most komolyan, ásd el magad, szégyellem magam, hogy ilyen nőtársaim vannak.

Számíts rá, ha ezt elmondod neki, akkor lehet, hogy lapátra tesz, én teljesen megérteném, ha így dönt.

2014. ápr. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
100%

Nem butaság.

Szerintem érdemes lenne elmenned kineziológushoz esetleg pszichológushoz, valami oka biztosan van ennek a rengeteg gátnak benned!

2014. ápr. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:
Azt igy gondoltam, hogy nem 20 eves vagyok akinel meg bo 10 eve van ezen gondolkodni. 32 evesen lassan donteni kell.
2014. ápr. 4. 10:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!