Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Tanacstalan vagyok, szulnom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tanacstalan vagyok, szulnom kellene?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk mar fiatalok, a ferjem 38 es en 32 eves vagyok.

11eve vagyunk egyutt, es mindig is nagy csaladod terveztunk 2-3 gyerekkel. A gond en vagyok, mert mindig talaltam okot arra miert ne most valaljunk babat. Sajnos masfel eve mar hazudok is a ferjemnek, titokban szedem a fogamzasgatlot.

Szeretnek gyerekeket csak szulni nem, es az is nagyon rossz hogy a "szabadsagom" kellene feladnom es az elso idokben 0-24 a gyerekkel lenni. Sokan biztos orulnek is neki.

Ezeket mind elmondtam anno a ferjemnek is es anyukammal is beszeltem errol .

Azt mondtak majd megvaltozok ha jon a baba es segitenek mindenben, de nem akarom hogy anyum legyen a babaval szeretek jol teljesiteni mindenben 100%ot nyujtani.

A ferjem kert hogy menjunk orvoshoz mert valami oka van hogy nem jott ossze a baba.

Nem tudom mit tegyek, felek hogy megtudja mit tettem.


2014. ápr. 4. 09:43
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
77%
Egyébként az sem mellékes, hogy rengeteg nő hosszú évek fogamzásgátló tabletta szedése után nem is esik könnyen teherbe. Még az is elképzelhető, hogy ha abbahagyod, akkor is éveket kell még várnotok, mire sikerül.
2014. ápr. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
46%

Gondold át alaposan ezt a gyerek témát! Azért ne vágj bele, mert a férjed és a környezeted ezt "várja" tőled. Vannak nők, akiket nem az anyaság tesz boldoggá, akiknek egy kisgyerek csak nyűg. És hiába mondják sokan, hogy másképp fogod látni a dolgokat, ha már ott a gyerek, egyáltalán nem biztos ez. Tény, hogy egy kisgyerekkel is lehet jönni-menni, de nem olyan az élet mint előtte, még akkor se ha van segítséged, szívesen vigyáznak rá a nagyszülők.

Én a saját példámat tudom felhozni csak, nekem is mindennél fontosabb a szabadságom. Nekem nagyon nehéz volt az első (nem csak az első év) időszak a gyerekkel, nem élveztem az első jó pár évet vele, annak ellenére se, hogy szüleim sokat segítettek. Annyi idős vagyok mint Te, most 13 éves a lányom, és kb. 2 éve mondhatom el, hogy nagyon jó a kapcsolatunk, de most is inkább vagyunk barátnők mint anya-lánya. Nekem is új kapcsolatom van már, páromnak nincs gyereke, (egyelőre) nem is szeretne. De benne van a pakliban, hogy előbb utóbb saját gyerekre vágyik majd, akkor kénytelen leszek elengedni, mert tudom, hogy nem akarnék itthon babázni.

Ha úgy érzed, hogy letudnád élni az életed gyerek nélkül, legyél őszinte a férjeddel, ne rabold az idejét, és főleg ne hagyd bizonytalanságban, hogy talán miatta nem jön össze a gyerek. Legyél korrekt mégha ez a házasság végét is jelenti. Inkább menjetek most külön mint egy gyerekkel.

2014. ápr. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha ennyi gát van benned akkor nem kellene ezt a témát erőltetnetek, valld be a férjednek, nem helyes ha hazudsz neki és áltatod. A gond az, hogy a gyerek nem csak a szabadság korlátozásáról szól, hanem rengeteg örömről is, gondoskodni valakiről, megosztani az életedet vele (térben és időben, anyagilag, stb.), ha a gyerekvállalás kapcsán nem erre gondolsz akkor az elég nagy baj. A terhességgel, szüléssel kapcsolatos félelmeden egy nőgyógyász is segíthet, és a párod, nem értem, hogyan terveztetek így 2-3 gyereket ha egytől is félsz? Amíg így érzed, szerintem ne szülj, ez volt a kérdés.
2014. ápr. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megértelek de igazuk van az előttem szólóknak. Mi is nagyon szerettünk volna gyereket a párommal, de én rettentően félek a szüléstől meg minden hasonló orvosi beavatkozástól. Most 34 hetes vagyok és ezek a félelmek abszolút elmúltak. Mindig bekönnyezek amikor meglátom az én szépségemet az uhn és már nem érdekel mivel jár csak azt várom,hogy velünk lehessen, megfogjam a kis testét és végre velünk legyen. Nincs is szebb dolog annál amikor tudod,hogy lesz még valaki aki önmagadért szeret, őszintén. Szóval nekem is voltak fenntartásaim,de mára mind elmúlt. Az életben sajnos semmi se könnyű, viszont az eredménye csodálatos. De ha te abszolút úgy érzed nem szeretnél gyereket akkor még ne vállalj. Lehet valami trauma miatt. Én tuti megkérdeznék egy pszihológust hátha tud segíteni. De ne csapd be a férjed,mert ha rájön nem biztos,hogy megtudja bocsátani. vagy nem most.
2014. ápr. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%

szabadság

:-DDDDD

érdekes h én akkor voltam a legszabadabb mikor az első gyerekem kicsi volt

kajcsi a ciciben :-)

baba a kocsiban (babakocsiban)

pótcuc a kocsi aljában és irány a világ :-)


mentünk múzeumba sétálni kirándulni étterembe strandra várost nézni bárhova ahova kedvem volt

akkor aludtam mikor a gyerek

ha éhes colt szopizott

reggel felkeltem és ha kedvem volt estig haza sem jöttünk

a házimunka megvár - megcsináltam mikor kedvem volt hozzá vagy mikor esett az eső :-D

2014. ápr. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
100%

35. Itt bólogatok :) Én is imádtam a gyerekekkel otthon töltött éveket, 3-al voltam itthon 6 évet... felbecsülhetetlen, és egy percig nem éreztem, hogy ne lennék szabad, sőt...


De én akartam, nagyon akartam a gyerekeket, ahogy a férjem is. Féltem az első időktől, a szüléstől, az ismeretlentől... De mindenki fél. A kérdező szerintem nem akar gyereket, áltatja magát, és a férjét, hogy nehogy elhagyja. Na ez a disznóság :(


Egyébként örökbefogadni egy 2-3-4 évest, na az lehet igazán nehéz. A legnehezebb korszak a gyerekeknél ez, pláne, ha nem is szoktak előtte évekig. Ha örökbefogadáson gondolkozol kérdező, akkor esetleg egy 18 éves venezuelai lány lenne a megfelelő, az ellen biztos nem lenne a férjednek sem ellenvetése :P

2014. ápr. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

Biztos hogy TE is szeretnél gyereket? Ennyi félelem és gátlásosság nem normális. De annyi gerinced legyen, hogy szépen a férjed elé állsz, és elmeséled neki, hogyévek során hazudtál neki és átverted.

Ha nem szeretnél gyereket, jobb ha továbbállsz tőle, mert ő lassan 40 éves, gyereket szeretne, te pedig 32 évesen még mindig félted a szabadságodat(mellesleg az neked mit jelent?)

2014. ápr. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
mire jutottál?
2014. máj. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 Kései Sirató ***** válasza:
Várjuk a folytatást!
2014. máj. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim válasza:
Kíváncsi lennék lett-e baba, ha meg nem, legalább a férje tovább állt-e :).
2017. febr. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!