Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A megcsalás volt a nagyobb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A megcsalás volt a nagyobb hiba, vagy az, hogy bevallottam?

Figyelt kérdés
A férjem nagyon elhízott az utóbbi időben. Kértem, hogy fogyjon le, de nem sikerült. Próbálkozott, de nem értékeltem valamiért, így jutottam el odáig, hogy elmúlt a vágy iránta és lefeküdtem mással. Hamar megbántam, utána próbáltam titkolni és szép csendben helyrehozni mindent. Később kiderült, hogy azért hízott el, mert súlyos pajzsmirigy problémája volt. Annyira elszégyelltem magam, hogy bevallottam, hogy megcsaltam, hogy tiszta lappal léphessünk tovább. Rájöttem, hogy felszínes voltam és önző. Ő mindig szeretett, de nem vettem észre. Mindent jóvá akartam tenni, elhatároztam, hogy ápolom, mert egyszer megígértem, hogy jóban rosszban, szegénységben, betegségben. Ő viszont azonnal elhagyott, most válunk. Hamarosan megműtik, de azt is megtiltotta, hogy meglátogassam. Tönkrementem, mitévő legyek?
2014. ápr. 7. 05:56
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
75%
A megcsalás semmilyen esetben nem elfogadható. Amikor hozzámentél, hűséget fogadtál, de ezt nem vetted komolyan, ezért megérdemelted, amit kaptál. Legalább ha egyszer lesznek gyerekeid, nekik remélhetőleg azt fogod tanítani, hogy a hűség nagyon fontos, és egy problémás kapcsolatban nem a megcsalás, hanem a türelem és a kommunikáció a megoldás.
2014. ápr. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
87%
Mindkettő hiba volt! Most már nincs mit csinálni... Lépj túl rajta, kezdj új életet és lehetőleg többet ne kövesd ezt a bődületesen nagy hibát!
2014. ápr. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
92%

Az, hogy bevallottad, miért lett volna hiba. Soha nem az őszinteséggel, hanem az azt megelőző tettekkel van baj.


Ez olyan, mintha agyonütnél valakit, és utána feladnád magad, majd megkérdeznéd, hogy mikor hibáztál.


Jól tette a férjed, hogy ment. Betegség nélkül is elhagytalak volna, a kettőnek egymáshoz semmi köze. Ha Te gyerekek után elhíznál, vagy egyszerűen csak alul működne a pajzsmirigyed, majd a férjed közölné hogy dagadt vagy ezért elmegy máshoz, az hogy esne neked?


Nagyot hibáztál, a következő kapcsolatodba ezt ne csináld.

2014. ápr. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 seshoumaru válasza:
90%
Hat akarki akrmit mond,az utolso hozzaszolonak van ott a pont:!
2014. ápr. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim válasza:
40%

Felszínes voltál és önző? VOLTÁL? Kötöttetek egy szerzőzést, de nem az abban foglaltaknak és az általad vállaltaknak megfelelően viselkedtél, és csodálkozol, hogy a másik fél fel szeretné ezt bontani? Üzleti, jogi területen ez evidencia, miért gondoljuk, hogy érzelmi vagy egzisztenciális téren más volna a helyzet? Hogyan várható el, hogy eztán is megbízzon benned? Bizalom nélkül pedig milyen házasság jöhet szóba? Szerintem te se ilyet szeretnél...

Nem hinném, hogy tönkrementél volna. Csak félsz. Megijedtél, hogy elveszíthetsz valamit, ami eddig biztosnak tűnt. De ne aggódj, sokan túlestek már rajta, te is megoldod. Hibáztál, vállald a felelősséget és fizesd meg a tanulópénzt, hogy tudd mi a súlya a dolgoknak. Ne erőltesd magad másra, biztos lesz olyan, aki majd bízik benned és szeretni is fog. Viszont arra kérnélek, azok nevében, akik még értéknek tekintik azt az egységet, aminek a társadalmi jelképét házasságnak nevezzük, hogy csak akkor tegyél legközelebb életre-szóló, csókkal, gyűrűvel, aláírással, akármivel megpecsételt esküket, ha az abban általad vállaltakhoz valóban tartani szándékozod, - vagy lelkiismeretes átgondolás után is véleményed szerint - tudod magad. A férjed nem egy tárgy, akit használsz amíg "jó", majd ha "elromlott", vagy az igényed meghaladják őt, nézel egy jobbat, hanem egy másik ember, akivel te elméletileg szétválaszthatatlan egységet hoztál létre. Ezt az egységet lényegileg te bontottad fel, viszont most rettegsz, hogy láthatóan is felbomlik. Próbálj magad fölé emelkedni és úgy szemlélni a helyzetet.


Weöres Sándor: A jóságról


Ne kívánd senki szeretetét. Ne utasítsd el senki szeretetét.


Úgy áradjon szereteted, mint a tűz fénye-melege: mindenre egyformán. Akik közel jönnek hozzád, azokra több essék fényedből és melegedből, mint akiknek nincs szükségük terád. Családtagjaid, mindennapi társaid s a hozzád fordulók olyanok legyenek számodra, mint a kályhának a szoba, melynek melegítésére rendelik.

2014. ápr. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
89%
A megcsalás volt a hiba. Meg az, hogy nem vetted számításba, hogy a bizalmat visszaszerezni nehéz.
2014. ápr. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 A kérdező kommentje:

8.,9.

Mindent úgy gondolok, ahogy írtam. Ő próbált lefogyni, én nem értékeltem. Honnan tudtuk volna, hogy az egészségével van gond? Ti egyből rohannátok az orvoshoz? Itt nem ő hibázott.

2014. ápr. 7. 09:50
 18/43 anonim ***** válasza:
36%

Hibaztal, amikor hazassagkoteskor huseget fogadtal. Tudod egeszsegben, betegsegben!!!!!!! Az sem mentseg, hogy elhizott. Attol meg ugyanaz az ember!!! Vagy ennyire felszines no vagy, hogy csak a kulso szamit?

Hibaztal, amikor elmondtad. Inkabb tartottad volna magadban. Ez nem olyan, hogy elmondod es akkor tiszta lap. Nem. Te attoltad a bunod terhet a ferjedre, te pedig megkonnyebbultel.

Igaza van a ferjednek, ha mar hutlen voltal, akkor bunhodj.

2014. ápr. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
95%
Az én férjem is meghízott igaz nem betegség van a hátterében hanem azt főzök amit kér és szeret, a többi az ő dolga, élvezem, hogy jól érzi magát, jó őt így látni és eszem ágában se lenne megcsalni se ezért, sem másért. Nem az alakja miatt mentem hozzá, nekem így is a nagy "Ő", elég borzasztó hogy megcsaltad, tanulj belőle és a következő kapcsolatodba ne tedd, ahogy az előttem szólók írták. Emlékezz rá szeretettel, többet nem tehetsz, hagyd meggyógyulni.
2014. ápr. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 A kérdező kommentje:
40 éves vagyok, nem bízom benne, hogy lesz valaha ilyen kapcsolatom.
2014. ápr. 7. 11:19
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!