Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Jogos-e a felháborodásom,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos-e a felháborodásom, mert már a házasságom múlik rajta!?

Figyelt kérdés
A férjem pénzügyekben elég önző,mindig a saját magáét helyezte előtérbe,nem változott ez akkor sem mikor a gyerek megszületett.Egy időben nagyon komoly anyagi válságban voltunk emiatt,mert gyakorlatilag a számlákat sem tudtuk befizetni,de neki ekkor is tellett mindenre.Aztán emeltek a fizetésén ,lett másodállása is,úgyhogy kilábaltunk a gondból,de még mindig sokat költ magára.A 300.000-es fizetéséből 100.000-et kb csak magára költ,a maradék 200.000 meg a hitel,rezsi,kaja és minden egyéb,nem könnyű kijönni belőle,de azért megvagyunk,csak néha zavar,hogy mennyi mindent tudnék magamra meg a gyerekre venni ha nekem is lenne havi 100.000-em.De a békesség kedvéért ezt már jó ideje nem teszem szóvá.Csak azt látom,hogy egyre több és több kell,és ma kiborultam,mert levett a számláról pénzt,úgy hogy nem is szólt,meg ma is elvette a tárcámból a maradék 3000ft-mat.Kértem ne hazudjon,sumákoljon,mert így nekem nagyon nehéz,egy ideig működik,majd megint kezdi.Mindezek mellett meg sokszor eszembe jut,hogy én csak gyest kapok,hogy kevesebb vagyok,mert nincs állásom,fizetésem,és még nem is lesz egy darabig mert a gyerek tartós beteg.Nem tudom bele fér-e ez egy házasságba,vagy nem.
2014. ápr. 29. 20:42
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
32%
49: nem drága...csak te vagy helikopter! :D Pöpecül átlátsz mindent, és tök jó dolog, hogy egyedül csak te vagy okos, bölcs és jobban tudod még azt is, hogy a kérdező mit érez, vagy gondol saját magánál! :D
2014. máj. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
10%

Ezt hívják terelésnek. De most akkor visszaterelem a témát oda, ahol kb megrekedt az egész.


Vannak a száraz tények, amik szerint te nem tudsz dolgozni, gyerek van, férjed van. Utóbbi dolgozik, jól keres, másodállást vállal, erős dohányos. Az ő fizetése elég jó, amiből még egy ilyen szenvedélybetegség ellenére is kitudtok jönni. Minden szükséglet ki van elégítve, minden számla be van fizetve, ezidáig csak állatkertbe nem tudtatok elmenni egy szép tavaszi délután, pedig talán még oroszlánetetés is lett volna (errefelé szokott lenni) A kiadások nagyrészt a férjed fizetéséből mennek, mert ugye a gyesből nem lehet mindent.


Következésképp a férjed nem lehet se önző, se barom, se semmilyen, csak egy magát szétdolgozó apa, aki biztosítja a család megélhetését és fogalma sincs miket hord üössze róla a párja a háta mögött ezen az oldalon.


Konkrét ellenérv?

2014. máj. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:
84%
Konkrét ellenérv: az élet nem csak az alapvető szükségletekről szól. Amíg a társ képes csak saját magára 100eFtokat elkölteni, de a párjára és gyerekükre semmi pluszt sem ad, addig az egy fokig önzőség, mert a drága apuka úgy gondolja, hogy ők ketten érjék be az alapdolgokkal és fogják be. Valszeg te is egy önző állat lehetsz, ha képes lennél arra, hogy te havonta x összegeket elversz minden hülyeségre, közben végig nézed, hogy akit állítólag szeretsz, az meg épp meg van, a saját gyereketekről nem is beszélve. Én ha veszek magamnak vmit, gondolok a páromra is. Ha pedig nem futja rá is, hogy neki is jó legyen az alap szükségleteken felül, akkor nem veszek magamnak se. Ennyi.
2014. máj. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 A kérdező kommentje:

Ó hogyne,majd leállok veled folytatni ezt az egészet.Nem barátom,én írhattam bármit,te kitartottál amellett az elejétől kezdve,hogy egy pénzéhes rin.gyó vagyok,akinek csak annyi baja van,hogy nem ő költheti ruhára meg fodrászra azt a pénzt.Ez,akárhogy is fáj neked nem így van.Bírom a kritikát,kaptam is pár hozzászólótól,mindenkiét elfogadtam,mert egyik-másik igaz volt,és ami mégsem azt is kultúrált formában tálalták.A pénzéhes,semmirekellő,eltartott feleség fogalmával nem tudok,soha nem is tudtam azonosulni,ez nem én vagyok!


Nem hozok semmi ellenérvet,lenne jó pár,hogy segítettem ki a férjem anno a nyomorból tekintve,hogy sokkal jobb anyagi háttérrel rendelkeztem,ő meg árva,hogy költöztettem ide 9 hónap ismerettség után miután kirúgták az albérletéből,mert se munkája,se szülei,se kutya,se macska.Igaz miután még 8 hónapig munkanélküli volt,hálás voltam ha este vacsival várt,és együtt küldözgettük az önéletrajzokat,eszembe se jutott eltartottnak beállítani,holott az én fizumból éltünk,mert hát jóban is,meg szarban is ugye,ilyen a szerelem...sorolhatnám,mert nem kevés dolgon mentünk keresztül.Ha nagy elvárás,hogy ne havi 100.000-et költsön magára hanem 30.000-at pl tegyünk be egy megtakarítási számlára a gyereknek,a családnak,akkor ez van.Talán lehetne ilyenre is gondolni,de te a legrosszabbra gondolsz,ám legyen,te dolgod.Én itt be is fejeztem veled,reagálhatsz,írhatsz,cinikus megjegyzéseket tehetsz,provokálhatsz,nem lesz reakció.Remélem ezt legalább sikerül felfogni.

2014. máj. 1. 20:44
 55/58 A kérdező kommentje:
Mellesleg (bár ezt tényleg nem akartam leírni,mert senkire nem tartozik,de már annyira felidegesítettél) nekem van egy néhány milliós megtakarításom amit én szedtem össze anno,és kötöttem le a bankban.Ez a gyerek életkezdésére,esetleges egyetemi tanulmányaira van,nem nyúlok hozzá addig ha beüt a cunami akkor se.Szerintem jogos,hogy a férjem is lehetőségeihez képest ehhez hozzá adjon,hiszen az ő gyereke is.Ő ehelyett havi szinten elfüstöl 100.000-et,és marhára nem érdekli.Ennyit erről.
2014. máj. 1. 20:53
 56/58 anonim ***** válasza:
0%

"Én itt be is fejeztem veled,reagálhatsz,írhatsz,cinikus megjegyzéseket tehetsz,provokálhatsz,nem lesz reakció.Remélem ezt legalább sikerül felfogni."


Ha te mondod. Én nem szoktam elzárkózni a párbeszédtől.


"Ha nagy elvárás,hogy ne havi 100.000-et költsön magára hanem 30.000-at pl tegyünk be egy megtakarítási számlára a gyereknek,"


Ez például az első értelmes gondolat, amiben még lehet is valami. A kiadásokból ha lefaragna valamennyit (persze veled párhuzahuzamosan, neked is csökkenteni kéne a szükségleteidet) az a gyereknek hosszútávon jó üzlet.


De amit pl írtál, hogy mindenetek meg van csak nem "dőzsöltök" féle hozzáállás tipikus követelőzős stílus, hogy neked márpedig vannak nagybetűs igényeid, amiket most önálló jövedelem híján a férjednek kell anyagilag kielégítenie. Ez nagyon nem bejövős. Nekd most nem dőzsölnöd kell.


"sorolhatnám,mert nem kevés dolgon mentünk keresztül"


Elhiszem, hogy sok dolgon mentetek keresztül, de a mostani állapoton semmit sem segít ha nosztalgiázol és előadod te mi mindent csináltál régen, mi a te tulajdonod és hasonlók, miközben te erőlteted ezt a minden közös dolgot. Akkor logikailag nem fér össze a kettő.


Már csak azért sem, mert a férjed is megosztja azt, amije éppen van. Szó sincs arról, hogy ő önzősködik.És mivel megosztja már eleve nem indulhat olyan pozícióból, mint amit te beállítottál neki. A mértéket illetően el lehet vitatkozni napestig, de alaphelyzetben most a férjed termel és rá vagytok roszulva. Ez nem státuszkérdés, ez ténykérdés, és nincs benne szégyelnivaló, én nem szégyelném ha nő lennék. El kell fogadni ezt a helyzetet, a biológiai tényeket és hogy a gyermeknevelés most ilyen-olyan áldozatokkal jár.Nem tudtok dőzsölni. A férjed is akarhatna, de nem tud, mert mindene elmegy, csak bagót meg kaját tud venni amúgy magának, hiába van több százezres fizetése. Ő sem dőzsöl.


A lehetőségekhez képest viszont jó körülmények között éltek és ezt te is tudod. A dohányzást nem elsősorban a pénzügyek miatt kéne visszafogni, hanem az egészsége miatt. És nem azért, hogy dőzsölni lehessen, hanem ahogy írtad is, a gyereknek legyen megtakarítása vagy mondjuk másra, ha bármi elromlik. Ez tényleg értelmes gondolat, bár 6 oldal után vannak kétségeim az igazságot illetően és amint már írtam, hogy valójában tényleg csak a gyerek miatt kéne visszafognia magát, nem csak a te igényeid miatt.


"nekem van egy néhány milliós megtakarításom amit én szedtem össze anno,és kötöttem le a bankban.Ez a gyerek életkezdésére,esetleges egyetemi tanulmányaira van,nem nyúlok hozzá addig ha beüt a cunami akkor se."


Nagyon helyes, amennyiben igaz. Én azt mondom, akkor amikor már te is dolgozol és két fizetésből megy a megélhetés, a férjed akkor rakjon félre valamennyi pénzt. Addig ugyanis nemigen fog tudni a szenvedélybetegsége miatt és, hogy ekkora teher van a vállán, egy család eltartása.

2014. máj. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:
100%

Hát,tudod ha az én férjem csinálná ezt,főleg ilyen előzmények utánn,amiket leírtál repülne,ha többszörti megbeszélés utánn se változtat!

Aztán ha megint eveszíti a munkáját menjen csövezni...

2014. máj. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:
Mi mikor összeköltöztünk párommal értelmesen elmagyaráztam neki, hogy a fizetésünkhöz képest arányába ami csak cigire elmegy túl sok és nem engedhetünk meg ekkora kiadást havonta értelmetlen dologra ami ráadásul káros is nagyon. Sajnos az ilyen életvitel miatt volt nem egy halál a családban úgyhogy mondtam neki ha akarja látni felnőni a lányát és nem kinyúlni 50es éveiben, mint ahogy sajnos elég gyakori mostanság akkor mérlegeljen. Ameddig külön éltünk, külön kasszán voltunk nem szóltam bele mire költ bár az egészségtelen élet miatt nem tetszett, de most hogy egy kasszán vagyunk és születik nemsokára a lánya is így neki eljutott az agyáig hogy letegye a cigit. Mindenki költsön a fizetéséhez mérten, de ésszel.
2014. máj. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!