Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Jogos-e a felháborodásom,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos-e a felháborodásom, mert már a házasságom múlik rajta!?

Figyelt kérdés
A férjem pénzügyekben elég önző,mindig a saját magáét helyezte előtérbe,nem változott ez akkor sem mikor a gyerek megszületett.Egy időben nagyon komoly anyagi válságban voltunk emiatt,mert gyakorlatilag a számlákat sem tudtuk befizetni,de neki ekkor is tellett mindenre.Aztán emeltek a fizetésén ,lett másodállása is,úgyhogy kilábaltunk a gondból,de még mindig sokat költ magára.A 300.000-es fizetéséből 100.000-et kb csak magára költ,a maradék 200.000 meg a hitel,rezsi,kaja és minden egyéb,nem könnyű kijönni belőle,de azért megvagyunk,csak néha zavar,hogy mennyi mindent tudnék magamra meg a gyerekre venni ha nekem is lenne havi 100.000-em.De a békesség kedvéért ezt már jó ideje nem teszem szóvá.Csak azt látom,hogy egyre több és több kell,és ma kiborultam,mert levett a számláról pénzt,úgy hogy nem is szólt,meg ma is elvette a tárcámból a maradék 3000ft-mat.Kértem ne hazudjon,sumákoljon,mert így nekem nagyon nehéz,egy ideig működik,majd megint kezdi.Mindezek mellett meg sokszor eszembe jut,hogy én csak gyest kapok,hogy kevesebb vagyok,mert nincs állásom,fizetésem,és még nem is lesz egy darabig mert a gyerek tartós beteg.Nem tudom bele fér-e ez egy házasságba,vagy nem.
2014. ápr. 29. 20:42
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:

Kérdező: tudom, hogy arra írtad, hogy volt és nem arra, hogy most van. Épp, azért, mert volt beosztási problémáitok vannak, amit azzal mentesz, hogy de kijöttök, de pont, azért vagy keserű, mert félsz, hogy nem jöttök, ugyanakkor nem is lépsz, hogy megbeszéld a pároddal. Továbbá azt nem érted meg, amíg keserű vagy, ha el is fogadod a dolgokat, hogy amíg alapvető megélhetési problémáitok nincsenek, addig a férjed a saját keresetéből azt csinál, amit akar, nem felháborodni kell, hanem megértetni vele, hogyha így herdál, akkor bajba fogtok előbb-utóbb kerülni, épp ezért kell megbeszéld vele a beosztási problémáitokat. Továbbá, gondolom neked is van bevételed, te is szépen és nyugodtan oszd be úgy a bevételt, hogy a saját bevételedből meg vegyél olykor magadnak, vagy a gyereknek vmit. És ne görcsölj azon, hogy de akkor mi lesz, ha így mersz tenni.

Egyébként szerintem már az is főgond, hogy enyém-tiéd téma felmerül a házasságotokba, de ez perpill mellékes.

2014. ápr. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
nem csak azon van a hangsúly hogy a nő hozzáment, hanem hogy a férfi elvette. a házasság nem egy papír, hanem egy teljesen önálló jogi helyzet, egy életközösség, amibe igenis nem fér bele az, hogy apuka dőzsöl a fizetéséből, a család meg azt kapja ami szükséges az életben maradáshoz. a gyerekes anya nem eltartott nő, és nem azzal "jutalmazzuk" hogy kap enni meg fedelet a feje fölé. apám is ilyen volt, az utolsó vasát is kütyükre költötte, miközben jöttek a felszólító levelek a hitelek miatt, anyámat meg lopásra kényszerítette a munkahelyéről, és minden este sorra kiültetett minket a konyhába, ahol cigi és bor mellett prédikálta, hogy mi tesszük tönkre az életét és azért nincs pénzünk semmire mert mi elvesszük tőle. nyomorogtunk, szó szerint, celluxszal volt megragasztva a konyhaablak és hónapokig nem volt vécédeszka, de apám kocsival járt dolgozni a 10 percre lévő munkahelyére, 40 ezer ft-os ingeket hordott és 3 okostelefonja volt. :) kérdező, ne hagyd magad ide süllyedni, a gyereked sem lesz érte hálás, mi sem voltunk azok a testvéremmel, apám csak azért el hogy egyedül eszi meg a mocsok otthon, mert amint tehettük elhagytuk mindannyian és soha többé nem nézünk felé.
2014. ápr. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:

szerintem a férjed nem önző....hanem gyerekes és elkényesztetett. hogy te rontottad el vagy az anyja...mellékes. miért nem visz otthonról kaját és akkor nem kéne vennie naponta? miért kell napi 2 doboz cigi? ha már muszáj cigizni miért nem elég egy? miért nem lehet vele erről FELNŐTT módjára beszélni? én nem itéllek el se téged, se őt, szerintem egy kicsit több szervezéssel és sokkal több FELNŐTT kommunikációval könnyen orvosolható "problémával" állsz szemben.....


nálunk nagyon magas a bejövő pénz (forintban 7 számjegyű, de mivel külföldön élek ezért nem kell túlértékelni), mégis alig elég, mert sok gyerekünk van, és bár sok mindent megadunk nekik (nem 10 babára kell gondolni fejenként, hanem lehetőségekre pl nyelvtanulás ilyenek), szóval a bevéteünk jelentős részét nem ők viszik el. ráadásul mindketten olyanok vagyunk, akiknek folyik a kezéből a pénz. meguntuk, leültünk, megbeszéltük, rendszereztünk, megállapodtunk, mindketten tartottuk magunkat hozzá és nagyjából 3 hónap alatt teljesen rendbe ettük az anyagi helyzetünket, ami a magas bevétel ellenére katasztrófális és tarthatatlan volt.kommunikáció és kompromisszum mindkét fél részéről......pedig nálunk is csak a férjem keres. sok sikert!....jah és mióta tudjuk hová mennyi megy el, azóta sokkal jobban élünk kevesebből, minket lep meg a legjobban, h mennyi megmarad....

2014. ápr. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
próbáld ki: egy hónapig egy táblázatban az utolsó fillérig részletesen jegyezz fel mindent....de tényleg mindent. kérd el a blokkokat is. hónap végén pedig sokkolni fogja, hidd el. utolsó voltam.
2014. ápr. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,vezetem a bevételt-kiadásokat tisztában van mindennel mi mennyibe kerül.
2014. ápr. 30. 18:32
 46/58 anonim ***** válasza:
0%

Csak most látom mennyi válasz érkezett még. Durva, hogy csak egy ember volt képes valamelyest felfogni mi is a problémája a kérdezőnek és hogyan is szeretné magát beállítani. A kettő egészen más.


"Csak egy tény van, hogy a közös gyerekükkel van gyesen, ebben az esetben nincs az hogy egyik tartja EL a másikat."


Ez jó. Leírtam ugyanazokat a tényeket, melyeket a kérdező MÁR leírt előttem. Erre szerinted mégis csak EGY tény van, hogy van egy gyerek. Öregem, sikerült a lényeget kiragadnod :)


Másik. Már miért ne lenne eltartás? A férfi tartja el a nőt és a gyereket. Ennek az a legegyszerűbb BIZONYÍTÁSI módja, ha az eddigi rájuk költött pénzt, holnaptól nem rájuk költené. A kérdező már most hisztit csap a kielégítetlen vásárlási, fogyasztási igényeiből (vagyis jelenleg az ő szubjektív megítélése szerint már most pénzszűkében vannak).


Mi lenne akkor, ha még ennyit sem kapna. És mi lenne a megélhetéssel,a számlákkal? A férfi nélkül nem élnének meg. Vagyis a támogatása a létfenntartásukat biztosítja. Próbáljanak csak meg a gyesből kijönni, azt hiszem eléggé más arcot húzna fel a kérdező, ha holnap el akarná hagyni a férje és még az eddigi támogatását is elvesztené....ehh. Egyből okafogyottá válna a kérdés.

2014. máj. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 A kérdező kommentje:
Hihetetlen egy ostoba ember vagy.Javaslom a frusztrációid éld ki máson,én már csak röhögni tudok azon,hogy mondhatok neked bármit,te csak fújod az agymenésed :D Szép estét!
2014. máj. 1. 19:16
 48/58 anonim ***** válasza:
100%

46: te egy manipulálós, eszelős, vadállat vagy! Az ilyeneknek, mint amilyen te vagy ki tudnám taposni a belét! Remélem sose lesz társad, vagy ha lesz még eszelősebb lesz nálad, és megismerheted magad alaposan általa!

Nyugodtan ki lehet moderálni, vagy le lehet szavazni, ha nem tetszik a reakcióm, de ez egyszerűen már valóban gusztustalan!

2014. máj. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
9%

Na, már megint :) Most ostoba vagyok, de megint csak kijelented és nem indokolod meg :) Elhiszem, hogy zavar téged az ellenvélemény, de ez egy szabad ország és még jogomban áll veled nem egyet érteni.


Különben is. A kérdésed úgy hanzik "jogos-e a felháborodásom"? Szerintem nem, de te még csak nem is hajlassz a párbeszédre, az érvek-ellenérvek ütköztetésére, csak azt fújod egyfolytában, hogy neked márpedig igazad van, mert igazad van. Mert a tulajdon, aaaaaz a tied. Pont egy oylan dolgot említettél, aminek az égegyadta világon nincs köze a férjed fizetéséhez. Se jogilag, se sehogyan. Ha már itt tartunk még én jobban tudnék érvelni a te igazad mellet, ha annyira akarnám, de nem teszem, mert nem neked van igazad.


Lehet csak én vagyok naív, hogy azt hiszem, mikor egy ember feltesz egy kérdést, akkor válaszokat akar rá kapni, nem bólogatásokat, buksisimogatást, hanem igazságos, pártatlan ítélkezést, már amennyire a helyzet ezt engedi ( a férjed megkérdezése nélkül pl csak a te véleményedet ismerjük, nincs meg ahogy mondani szokták kontradiktórius eljárás, hogy a két fél állításait, védekezéseit megismerhetnénk). Szóval egy eleve nyertes helyzetben vagy, te teszed fel a kérdést, te állíthatsz be mindent, a féjed meg csak nem is tud a kérdésről, nincs lehetősége a "vádakra" reagálni. Megteszem helyette én :D ű


Viccet félretéve, így utólag nagyon úgy tűnik, te már előre eldöntötted, hogy neked igazad van, mert igazad van, nálad van a bölcsek köve és hogy nyerj még egy plussz önbizalmat feltetted a kérdést, úgy is neked ad igazat a többi nő. Így aztán végképp neked van igazad, hisz itt azt mondják és nekik is agazuk van, vbár csak azoknak, akik egyet értenek veled. Akik nem, azok barmok, ostobák ésatöbbi. A férjed meg önző és csak te vagy helikopter :D Ugye, ugye?

2014. máj. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 A kérdező kommentje:
Ezen tényleg már csak röhögni tudok.Ezek szerint nem csak pszichiátriai eset vagy üldözési mániával,de sem olvasni,sem szöveget értelmezni nem tudsz.Őszintén sajnállak!
2014. máj. 1. 20:03
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!