Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Jogos-e a felháborodásom,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos-e a felháborodásom, mert már a házasságom múlik rajta!?

Figyelt kérdés
A férjem pénzügyekben elég önző,mindig a saját magáét helyezte előtérbe,nem változott ez akkor sem mikor a gyerek megszületett.Egy időben nagyon komoly anyagi válságban voltunk emiatt,mert gyakorlatilag a számlákat sem tudtuk befizetni,de neki ekkor is tellett mindenre.Aztán emeltek a fizetésén ,lett másodállása is,úgyhogy kilábaltunk a gondból,de még mindig sokat költ magára.A 300.000-es fizetéséből 100.000-et kb csak magára költ,a maradék 200.000 meg a hitel,rezsi,kaja és minden egyéb,nem könnyű kijönni belőle,de azért megvagyunk,csak néha zavar,hogy mennyi mindent tudnék magamra meg a gyerekre venni ha nekem is lenne havi 100.000-em.De a békesség kedvéért ezt már jó ideje nem teszem szóvá.Csak azt látom,hogy egyre több és több kell,és ma kiborultam,mert levett a számláról pénzt,úgy hogy nem is szólt,meg ma is elvette a tárcámból a maradék 3000ft-mat.Kértem ne hazudjon,sumákoljon,mert így nekem nagyon nehéz,egy ideig működik,majd megint kezdi.Mindezek mellett meg sokszor eszembe jut,hogy én csak gyest kapok,hogy kevesebb vagyok,mert nincs állásom,fizetésem,és még nem is lesz egy darabig mert a gyerek tartós beteg.Nem tudom bele fér-e ez egy házasságba,vagy nem.
2014. ápr. 29. 20:42
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
0%
Grat, és te képes voltál neki gyereket szülni.
2014. ápr. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2014. ápr. 29. 21:54
 23/58 anonim ***** válasza:
6%

"Nem,az a bajom,hogy nem rám költi,az a bajom,hogy nem A GYEREKRE költi.Úgy volt elmegyünk Állatkertbe,de mégsem mert nincs rá keret.Arra nincs,cigire van."


Még is azt írod a kérdés alatt, szó szerint "zavar, hogy mennyi mindent tudnék MAGAMRA meg a gyerekre venni".


Nőként neked is vannak igényeid, amiket most nem tudsz teljesen kielégíteni. Ezt kár titkolni, azt várod, hogy a férjed egyik napról a másikra leszokjon a cigiről, ne költsön egyéb magánkiadásokra, hogy te is elereszhesd magad. Mert hát házasság, ami az övé az az enyém is, vagy csak az enyém, kitudja..


Ha komoly problémák lennének, nem egy nyomorult állatkerti példát tudnál csak 2 oldal után írni, hanem már a kérdés alatt soroltad volna mi mindenre nincs pénz, ami a létfenntartásotokat veszéylezteti. Ehhez képest a rezsi be van fizetve, a hitel be van fizetve, tető van a fejetek fölött, végrehajtás nem indult, van mit ennetek, van mit felhúznotok.


Nincs itt igazi probléma, csak te hívod "kiszolgáltatottságnak" azt a helyzetet, mikor te nem költhetsz annyit, mint a férjed.

2014. ápr. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim válasza:
72%

Konkrétan válaszolva a kérdésere:


Nem jogos a felháborodásod, azt írod, a gyerek születése előtt is ilyen volt. Ne haragudj, mit vártál?! Ha már belekeveredtél, én a helyedben elkezdenék valami ügynökös-jutalékos melót, amit a gyerek mellett tudnál csinálni és ha ügyes vagy, szépen kiépíthetnéd a saját anyagi biztonságodat és megszabadulhatnál ettől a kretén férjedtől, aki a saját gyerekétől és feleségétől vonja meg a jót. Az ilyen ember a gyerek egyetemi tanulmányaira is sajnálni fogja a pénzt és ami rosszabb, a gyerek is ilyenné válhat, hogy ha ezt a példát látja az apjától.


"Kevesebb vagyok, mert nincs állásom" -> aki ezt elhiteti veled, az nem szeret! Mi ez a hülyeség? Amikor a gyereket megcsinálta, akkor "ígyszeretlek-úgyszeretlek", utána meg te szűkölködj a rezsiből?!

2014. ápr. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 A kérdező kommentje:

23-as tényleg nem értelek,de tudod mit,mindegy is.Nekem soha nem voltak nagy igényeim mellette,nemhiába őt választottam,és nem egy gazdag pasit.A család számomra azt jelenti,hogy mindenki egyenlő,nincsenek külön utak,nincsen az,hogy külön pénz,hanem leülünk és mindent átbeszélünk,az egyéni igényeket is,amire én soha nem is mondtam nemet.Soha nem volt gond,hogy dohányzik,de van egy bizonyos határ itt is,már csak az egészsége érdekében is.Működött is a "demokrácia" addig amíg én voltam a jobban kereső fél,most hogy,nem valahogy már semmi sem működik.

Sorolhatnék még egyéb példákat is,de nem ez a lényeg.A többibe meg azt magyarázol bele amit akarsz!

2014. ápr. 29. 22:21
 26/58 A kérdező kommentje:
24-esnek köszi,ez a "fejmosás" most nagyon kellett! :)
2014. ápr. 29. 22:24
 27/58 anonim ***** válasza:

Gondolkodtam, mit tudnék reagálni a 23-as félagyú válaszolónak, de nem menne át a trágárságszűrőn.

Akárki akármit mond, ez semmiképpen sem normális, és szerintem nagyon sürgősen adj neki ultimátumot. Még a jog is kimondja, hogy saját maga árán is a gyereket kell előtérbe helyeznie. Arról nem is beszélve, hogy te is ott vagy nőként, akinek szintén igényei lennének.

Hát sajnálom a helyzetet, de azt írtad, hogy mindig is önző volt. Nem értem, azt hitted, hogy majd megváltozik? :)

2014. ápr. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
0%

Persze, nincs igazam, de megcáfolni sem tudsz :D


Amit be kell fizetni, az be van, ami a megélhetéshez kell, meg van, a többi már csak hiszti, a többi információ csak a férjed "önzőségét" mutatja be egyoldalúan.


Önzőség ide vagy oda, mégis a te khm..hátsódat és a gyereketeket tartja el,ami nem kis teljesítmény. Ezek a tények. Vitatkozhatsz velük, csak nem érdemes :)

2014. ápr. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 mustafa33 ***** válasza:
100%
Csak egy tény van, hogy a közös gyerekükkel van gyesen, ebben az esetben nincs az hogy egyik tartja EL a másikat. Eltartásról akkor lehet beszélni, ha az egyik dolgozna, a másik meg a napot lopná. Eltartás az, ha csak azért pénzeli a másikat, mert amaz jól d.g nem az ha egy család fentartásáért az egyik egy munkahelyen dolgozik, a másik pedig otthon.
2014. ápr. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 A kérdező kommentje:
Jó,akkor ilyen alapon fizessen albérlet díjat,mert az én nevemen van a lakás,én vettem még a házasságunk előtt,meg a kocsiért is fizessen ha használja mert az is az én nevemen van????Verjem a mellemet,hogy éppen itt mi az én tulajdonom? Mert jelenleg neki csak annyija van,hogy van állása meg fizetése. Ennyivel van előrébb mint én,de ha nekem is lesz állásom,akkor rögtön fordul a kocka.Csak annyi a különbség,hogy én nem ezt akartam,és nem is ezt akarom.Úgy gondoltam minden közös,és nem is értem,most miért van ez az enyém-tiéd.Nem a seggem meresztem,a beteg gyerekével vagyok itthon.Egy ku.rva fodrásznál nem voltam 5 éve,és te mersz engem élősködőnek,meg segget meresztőnek beállítani? Áh,röhej,szót sem érdemelsz.Elfogadom a kritikát,de ilyen ostobákkal mint te nem tudok mit kezdeni.Én tudom,hogy nem igaz amit te írsz,te meg írjad csak a hülyeségedet,ha nincsen jobb dolgod :)
2014. ápr. 29. 23:06
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!