Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Férjemnek az lenne az ideális,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjemnek az lenne az ideális, ha heti 3-4 napot lenne a családjával, neki ennyi elég. Ez normális?

Figyelt kérdés
A mostani hosszú hétvégét is külön töltjük. Neki szüksege van az egyedüllétre, már az is felmerült, hogy vesz vagy kivesz egy garzont, ahova elvonulhat. Én viszont szeretnék közös életet, együtt elvinni a gyereket majálisozni, nem egyedül, nagyon magányos vagyok így, már itthon is minden nap elvonul de ugye a gyerek miatt nem tud teljesen kikapcsolni. Nem tudom akkor miért vállal családot az ilyen típusú ember. Vagy csak én fújom fel, más is ilyen?

2014. máj. 1. 08:06
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen volt a családalapítás előtt. Ha akkor is ez volt az igénye, te vagy naiv, hogy mást hittél. Az én férjem is hasonló, na nem ennyire, de 1-2 hetente neki is kell egy nap, amikor magában lehet. Elvonul olvasni (filozófiai vagy teológiai témájú könyveket általában), gondolkozni, nem nőzik vagy iszik, ahogy korábban írta valaki, inkább amolyan szellemi igénye ez.


Erre már felkészültem, hogy ha lesz gyerek, akkor is ilyen lesz. Cserébe nekem is van időnként 1-1 nap, mikor elmegyek teázni, sütizni baráttal, barátnővel, nekem is van igényem néha külön lenni tőle. Bízom benne, hogy erre gyerekek mellett is lesz lehetőségem, a férjemmel szerencsére teljesen demokratikus a kapcsolatunk. :)

2014. máj. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
34%

"1. Az ilyen gyenge jellemű férfi minek vállal gyereket? Egyáltalán minek köteleződik el, ha ennyire nem bírja?"


Ebben mi a GYENGE jellem? Éppen nem az, mert kiáll a saját igényei mellett - mégha ezt a kérdezö nem is akarta eddig tudomásul venni.


"2. Mit akar ennyire elvonultságában csinálni? Végre megszabadulva tőletek, majd iszik 3-4 napon át? Olvas? Tévézik? Nőzik? Mi a francot akar kikapcsolódni?"


Tanul, olvas, müvelödik, tzenét hallgat, NYUGALMA VAN. Inni, nözni - akinek csak ENNYI jut eszébe, az igen primitív alak.

2014. máj. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
39%
22, annyira egyet értek a hozzászólásoddal, hogy az történelembe illõ lenne! Respect!!
2014. máj. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:

Most értem ide, köszönöm a válaszokat. Igen, nyugalomra van szüksége, ezért sem akar hallani második gyerekről sem. A gyerek előtt is voltak külön töltött hétvégék, de azért nem minden héten persze. A gyerek óta pedig úgy oldja meg, hogy napi 2-3 órával többet van bent a munkahelyén. miután a kollégák már hazamentek (saját cég). Így napi 1, max 2 órára látja a gyereket, ennyit azért el lehetne viselnie, ha már családot akart. A gyereket amúgy imádja, rám már "persze" nem jut energiája, ideje, kedve. Nagyon elegem van ebből a helyzetből és a válaszok is megerősítettek, nem magának kellene lennie az elsődleges szempontnak (szerintem is önző módon), hanem belátnia, hogy az élethelyzetek változásával neki is kell változni. Nem azt mondtam, hogy ne legyenek külön töltött órái, de gyakorlatilag külön élünk már így is, mégis egy fedél alatt.

Egy közeli ismerőseim egyébként így éltek, az apja csüt-től vas-ig nem volt otthon minden héten. Már 20-on évesek voltak, amikor kiderült, hogy van egy másik nője, sőt gyereke is! A gyerekek sosem találkoztak, hivatalosan az "otthoni" családja maradt a mai napig. Na én ebből nem kérnék.

Bennem is felmerült, hogy ha lenne egy külön lakás, ott mit csinálna, szabadon hordhatna fel oda nőket, akármi...

2014. máj. 1. 12:30
 25/36 anonim ***** válasza:
84%

Egyrészt ez nem gyenge és erős jelleműség kérdése, van aki nyitottabb személyiségű, azoknak az embereknek az egyedüllét a fárasztó, míg a hozzám hasonló zárkózottaknak más emberek állandó jelenléte. Ilyen alapon én is mondhatnám azt, hogy aki nem tud 2-3 napot egyedül lenni, az gyenge jellem. Az tény, hogy az extrovertáltak többen vannak, és ezért (?) nekik áll a világ, de azért fikázni, mert más mint te, emeletes f@ßság.

DE és itt jön a nagy DE: az ilyen lássa be azt, hogxy neki nem való család, vagy nagyon max. 1 gyerek, mert ha már megszületnek, akkor az ő érdekük az első, nem az, hogy kinek mire van szüksége. Pont.

2014. máj. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező, és ha felajánlanád neki, hogy rendben heti 3,5 napot ott az új garzonba, a másik 3,5 napot pedig te töltöd ott, hogy kikapcsolódj.

Nyilván ezt nem úgy rétem, hogy részedről is komoly, gondolom te nem azért akartál gyereket, hogy aztán menekülj előle.

De azért kíváncsi lennék a férjed arcára.

Mert nagyon nem mondhatna rá semmit.

Ha neki jár, akkor evidens, hogy neked is. De gondolom ettől nem lenne feldobva.

Hihetetlen, hogy miért vállalt családot veled ha ennyire magának való.

Sajnálom, hogy így alakult, változni szerintem sem igen fog.

2014. máj. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
52%
22-eske, a primitív az te vagy, ha neked ez a normális. Kérlek ne szaporodj az emberiség érdekében...
2014. máj. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
90%

Kerdezo,

A ferjed a gyereket messzirol sszereti. Van, megszuletett, szereti mint egy szomszed kis gyereket. Nevelni, elni, nem akar vele. Teged semmibe sem vesz. O ki akar alakitani maganak egy kulon kis eletet, majd hazamegy mikor kedve van latni titeket, hisz most is ezt csinalja. A kulon lakasban lenne a masik elete, akarmi is az.

2014. máj. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
18%
Csak?
2014. máj. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
0%
Félredug?
2014. máj. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!