Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Én gondolom rosszul, vagy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én gondolom rosszul, vagy a férfiaknak tényleg nem kell kiszolgálni saját magukat amikor házasságban élnek?

Figyelt kérdés
Apróbb dolgokra gondolok, pl kávé melegítés, tea öntés,étel melegítése.

2014. máj. 26. 15:06
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor válás van, drágám.
2014. máj. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%
9. kommented után hadd kérdezzem meg: neked volt már valaha nőd?
2014. máj. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:

Anno ezt az anyja csinálta előtte! Úgyhogy ő egy nagy kényelmes ember!

Ez tény!

2014. máj. 26. 15:47
 14/34 anonim ***** válasza:
100%
TE választottad. Ez is tény. Ha nem tetszik, nem kötelező vele maradni. Ez is tény. TE döntesz. Ez is tény.
2014. máj. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem a feleség a hibás, mert elkényeztette/ rászoktatta a férjét. Ha első perctől kezdve mondta volna neki, hogy keljél fel és melegítsd meg magadnak biztos mára már eszébe se jutna ugráltatni az asszonyt. Az más ha mondjuk szépen megkéri, mert neki épp nincs kedve, de ne legyen belőle rendszer és elvárás. Pl. ha bevagyok fészkelődve a tv elé és nincs kedvem kimenni a konyhába megkérem szépen a férjemet, hogy nem-e hozna be nekem ezt vagy azt. Szívesen megteszi ugyanez fordítva is, de nem ugráltatom a másikat. Nekem pl. fura volt mikor kicsik voltunk egyik barátnőméknél az volt a szokás, hogy dolgozott az anyja is az apja is viszont emellett barátnőm anya főzött, mosott, takarított, gyereket nevelt, mire barátnőm apja hazaért be volt készítve tálcán neki a meleg kaja a nappaliba. Nem lehetett hozzászólni, vagy játszani ott körülötte mert ő tv-zett, meg zabált. Mindenkinek hozzá kellett alkalmazkodnia és ez tök természetes volt náluk. Barátnőm is most a pár hónapos gyerekén látom, hogy kezdi elrontani az egészet, mert a férje mikor hazamegy egyből kajál, tv, max, ránéz a gyerekre. De barátnőm például minden feladatot ellát és semmit nem hagy a férjére a gyerekkel kapcsolatban. Pl. a férj nem eteti, nem pelenkázza a gyereket max este segít a fürdetésnél de ennyibe ki is merül a gyerekkel a foglalkozása. Itt is ez nem a férj hibája hanem barátnőmé, hogy ennyire mindent magára vállal, holott a férj is tudna 1-2 órát vigyázni a gyerekre, megetetni stb.
2014. máj. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

"Amikor az asszony kéri meg valamire akkor , mingyárt aztán elfelejti és elmarad, de olyankor félre áll még a szája is hogy őt megmeri valaki kérni valamire és fújtat mint egy ló. "


Nem kell ilyen pasihoz hozzámenni. Együtt élés alatt kiderül ha ilyen. Házasság után, gyed/gyes alatt sem kell hozzászoktatni ahhoz hogy cselédje van akivel dughat is, és nem felesége.. ennyi.


Nálunk 70/30 arányban oszlik meg a házimunka. Én csinálok többet, mert kevesebb a munkaidőm hamarabb érek haza. Plusz, a férjem elég kemény fizikai munkát végez.


De ami az ő dolga azt megcsinálja ugyanúgy. Én szeretek főzni, ő viszont utálja. De hétvégén amikor itthon vagyunk, én sokkal tovább alszom. 12- 1- 2-ig is akár...és a férjem nem kelt fel, hogy csináljak már neki reggelit, hanem megcsinálja magának. Sőt, nekem is szokta ágyba hozni ilyenkor. Vagy amikor beteg vagyok.


Tud magának szörpöt csinálni ha én épp valami mást csinálok, tud magának húst is sütni ha én pl alszom vagy akármi.

Nincs lebénulva, és nem is akartam soha hozzászoktatni ahhoz hogy MINDIG ki van szolgálva.

Hétköznap hazaérek munkából, leülök híradót nézni, aztán benyomok egy kis zenét és közben főzök, illetve elmosogatom az előző napi cuccot, letörlöm a pultot, a szekrényt, felsöprök, heti 2x fel is mosok. Vígan kész a kaja és a takarítás apróbb része mire hazaér. Akkor kiszedem az ételét amíg levetkőzik, megeszi....stb .havonta csinálok nagytakarítást. Ezt jobb szeretem én csinálni egyébként.


De NEM VÁRJA EL hogy kiszolgáljam. És nem áll neki parancsolgatni amikor leültem, hanem feláll és behozza. Vagy ha arra járok MEGKÉR hogy hozzam be ezt vagy azt. De ezt ugyanúgy ő is megteszi nekem.

Teregetni, ő szokott, nem hagyja szét a szennyes ruháit, és edényeit, hanem a helyére viszi. Hétvégén mosogatni is szokott. Hozzá sem mentem volna ha cselédnek néz és elvárja hogy mindent én csináljak.


Kávét nem iszik, nincs is kávéfőzőnk. Én meg csak a 3 az egyben-t összerázom édesítőszerrel meg tejjel és kész. Hidegen iszom.

Bevásárolni heti 3x ő megy egyedül, a negyedik a nagy bevásárlás, arra együtt megyünk.


Egyébként fűnyírást, szerelési munkákat, könyvespolcok felszerelését is ő csinálta/csinálja, villanykortét cserél, télen fát vág, begyújt stb. Pont szombaton nyomott fel még egy könyvespolcot...bár többet már nem tud mert nincs szabad fal:D tele van már az összes könyvespolccal:)


Szóval kb ennyi.

2014. máj. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%
Az anyjával együtt el vannak maradva egy brossúrával, ennek a kornak már vége.
2014. máj. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:

Nálunk még a ruhás szekrény ajtaját sem csukja be maga után, sőt a zoknis fiókot sem úgyhogy amerre jár azt lehet tudni, én meg általában megyek utána és mindent csukok be utána.

Amikor rá szolok akkor megcsinálja de amúgy eszében sincsen.

Mert amikor munkából hot fáradtan hazaér akkor érthető hogy nincsen kedve csinálni semmit, még fürdeni se, de amikor egymás után 2 napot is itthon van hétvégén akkor is kiszólgáltatja magát.

És hogy mondjam neki hogy nem, amikor a saját anyja is megteszi neki sőt nem követelőzve kéri hanem szépen csak az a baj hogy elég gyakran, úgyhogy a mostani házújítás is úgy zajlik hogy az én munkám mellett szaladgálnom kell neki, cement keverés ez az szerszám hordás ez kell az kell hogy neki könnyebb legyen és el se kelljen mozdulnia a helyéről.

És ha én nem kenem meg neki a kenyerét akkor álltalában nem is szokott enni.

2014. máj. 26. 16:18
 19/34 Őszödi Ferenc ***** válasza:
100%
Senkinek nem "kell" kiszolgálnia saját magát. Ám az éhség nagy úr, meglásd, szorgalomra tanít.
2014. máj. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

Akkor éhen hal. Ha nyitva hagyja, nyitva marad. Ha nem fürdik, büdös marad. Ha nem mos, akkor szoknyába megy.


Ha hagyod, hogy így viselkedjen , akkor te meg ne panaszkodj.

2014. máj. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!