Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért nem akar a feleségem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem akar a feleségem otthon maradni?

Figyelt kérdés
Számomra az a normális, hogy dolgozom (pénzt keresek), a feleségem pedig neveli a gyerekeket. A feleségem viszont nem akar itthon maradni, és csak gyereket nevelni, hanem komoly ambíciói vannak. Én reggeltől estig dolgozom, és számomra az lenne az ideális, ha én pénzt keresek, a feleségem pedig foglalkozik a gyerekekkel, vezeti a háztartást és intézi az egyéb ügyeket. Ez a mai világ hozománya, hogy a nőknek nincs elég idejük a legfontosabb feladatra, nem akarnak csak anyák lenni? 32/F

2014. jún. 29. 20:32
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 anonim ***** válasza:
77%
Nem vagyok feminista, de azért örülök, hogy mi nők kiharcoltuk magunknak, hogy fontosak lehetünk és dolgozhatunk, esetleg karrierünk is lehet.
2014. jún. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/67 anonim ***** válasza:
54%

Nem értem sokaknak miért akkora a szám egy munkahelyen 8-10-12 órákat robotolni.Némelyik ugyanolyan unalmas mint a háztartás(pl gyárban szalag mellett,stb,de diplomás munkakörből is akad pár).Nem minden melóhely "húdeizgalams,meg húdekreatív"...

Meg baromira nem mindegy,hogy muszály a nőnek is dolgozni,mert különben nincs miből kifizetni a rezsit,,eg cipőt venni a gyereknek,vagy csak azért dolgozik,hogy önmegvalósítson.


Én amúgy ha megtehetném,csak 4-6 órában dolgoznék,ha találnék olyan munkahelyet ami tetszik,de sajna a férjem nem keres ilyen jól és muszály bármilyen sz(a)rt elvállalnom,mert az a pénz is kell.

2014. jún. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/67 anonim ***** válasza:
72%
Már majdnem leh*lye bunkóztalak, Kérdező, erre most látom, te vagy a nő. :D Remélem, a férjed megértette, hogy hogyan érzed magad otthon, ennyi ideig a gyerkőccel (gyerkőcökkel) összezárva, és kompromisszumképes. :)
2014. jún. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/67 anonim ***** válasza:
47%

Miért lettek azok a válaszolók lepontozva, akik a kompromisszumos megoldást javasolták? Egy házasság nem erről szól? Egy problémára nem az a megoldás, ami mindkét fél számára megfelel? Itt a legtöbb nőtársam egyik végletből esik át a másikba. Régen az volt a baj, hogy a nők szinte teljesen kiszolgáltatottak voltak. Manapság pedig eljutottunk odáig, hogy jobbak akarunk lenni a férfiaknál, szinte versenyt csinálunk belőle. Lásd a kérdezőt. Komoly ambíciói vannak (tehát nem ám 4-6 órában dolgozni), háztartást akar vezetni, és mindemellett kiváló családanya is szeretne lenni. Ti mind feministák vagytok.

Én is karrierista vagyok. Napi 10-12 órát dolgozom, utazgatok. A férjem szintén. De NINCS gyerekünk. Majd akkor lesz, ha képes leszek lemondani az ambícióimról, mivel sem az államnak, sem pedig bébiszitternek nem vagyok hajlandó szülni.

2014. jún. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/67 anonim ***** válasza:
67%

"Nem értem sokaknak miért akkora a szám egy munkahelyen 8-10-12 órákat robotolni.Némelyik ugyanolyan unalmas mint a háztartás(pl gyárban szalag mellett,stb,de diplomás munkakörből is akad pár).Nem minden melóhely "húdeizgalams,meg húdekreatív"... "


A kérdező leírja, hogy a munkája király, szóval ezen nem kell itt vetyengeni. És a muszáj pontos jé még mindig;)

2014. jún. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/67 anonim ***** válasza:
51%

"Nem vagyok feminista, de azért örülök, hogy mi nők kiharcoltuk magunknak, hogy fontosak lehetünk és dolgozhatunk, esetleg karrierünk is lehet."


Pedig ez a feminizmus. Hogy a nő vágyai, álmai is számítanak.

2014. jún. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/67 anonim ***** válasza:
39%

Az egyik válszolónak tök igaza van,pontos j ide-vagy oda.

Lehet,hogy pont a kérdezőnek hűdefrankó a melója de,hogy mindenkinek azt nem hiszem...Akkor honnan is van az a sok savanyú képpel munkába menő ember az utcán reggel?Hmmm...?

Biztos majd' kicsattannak a boldogságtól,hogy mehetnek dolgozni.

Én igenis marhára örülnék,ha megtehetném,hogy otthon maradjak,ahol én osztom be az időmet,nincs intrika,nincs stressz,nem b(a)sznak le 5 percenként,hányinger jön rám már a munkahelyem gondolatától is.

Dehát hiába mondom,most jól le leszek pontozva mert itt a GYK-n mindenki atomfizikus,meg épp az rák gyógyszerét felefedezni készülő kutatóbiológus,akikre hihetetlen nemzetközi kerrier vár,és véletlenül se pénztáros a Sparban,vagy egy bármikor pótolható excelpötyögtető egy multiban :D LOL

2014. jún. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/67 anonim ***** válasza:
81%

37es, itt csak annyiról van szó, hogy senkire nem szabad rákényszeríteni semmit. Ha a kérdező dolgozni akar, miért ne dolgozhatna? Az a nő aki nem akar dolgozni, az is találhat olyan pasit, akinek cseléd kell meg nevelőnő a felesége személyében. Mindenki dönthesse el maga, hogy mit akar és ehhez mérten válasszon párt.

Csak ha valaki az utóbbi lehetőséget választja, akkor ne lepődjön meg, ha hirtelen egyedül találja magát 3 gyerekkel, munka nélkül, nulla tapasztalattal.

2014. jún. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/67 anonim ***** válasza:
75%

Kedves Kérdező!


Bizonyára ismered a mitológiát, hogy ott milyen sokféle istennő van, és közülük csak EGY az anya!

Ezek az úgynevezett archetípusok.

bizony az emberek közt is úgy van, hogy ez a sokféle nőiség megvan a nőkben, és csak kevés van köztük, amelyik az anyaságot tekinti fő funkciójának - és még neki sem elegendő ez az egyetlen életaspektus.

Gondold csak el, Neked elég volna, ha csak apa volnál?


Egyébként szenvedélybeteg vagy (munkamánia), és azt kifogásolod, hogy ebben meg akarnak zavarni.

HISZEN nyilvánvaló, hogy ha a feleséged is dolgozik, Neked is jobban részt kell venned az élet többi részében is, pl. az önfenntartásban (magadnak kell szendvicset készítened, megvenni a háztartási dolgokat, befizetni a telefonszámlát, megjavíttatni a csaptelepet), és APAként és feleséged TÁRSaként és SZERETŐKÉNT is teljesíteni.


De Te inkább elmenekülnél ezen szerepek, azaz az élet elől. A munkába.

2014. jún. 30. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/67 anonim ***** válasza:
17%
36: Nem, a feminizmus az, amikor a nő le akarja uralni a férfit.
2014. jún. 30. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!