Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért nem akar a feleségem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem akar a feleségem otthon maradni?

Figyelt kérdés
Számomra az a normális, hogy dolgozom (pénzt keresek), a feleségem pedig neveli a gyerekeket. A feleségem viszont nem akar itthon maradni, és csak gyereket nevelni, hanem komoly ambíciói vannak. Én reggeltől estig dolgozom, és számomra az lenne az ideális, ha én pénzt keresek, a feleségem pedig foglalkozik a gyerekekkel, vezeti a háztartást és intézi az egyéb ügyeket. Ez a mai világ hozománya, hogy a nőknek nincs elég idejük a legfontosabb feladatra, nem akarnak csak anyák lenni? 32/F

2014. jún. 29. 20:32
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 anonim ***** válasza:
90%
16: Te is elmehetsz GYES-re!
2014. jún. 30. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/67 anonim ***** válasza:
27%

"36: Nem, a feminizmus az, amikor a nő le akarja uralni a férfit."


Na és itt nem erről van szó? A legtöbb válaszoló így gondolkodik, csak ők az álmaik kiteljesedésének hívják, meg a monotonitásra fogják.

Most komolyan ilyen nagy problémát okoz itt a legtöbb válaszolónak 3 évig otthon maradnia a gyerekével? Nincs még gyerekem, de korábban már említettem, hogy csak akkor lesz,ha lejjebb adok az ambícióimból. De a baráti körömben rengeteg embernek van és még senki sem halt bele abba a 3 évbe. Nehéz volt nekik, ez tény, de legalább annyi örömük is volt benne. És ne mondjátok azt, hogy az apa vegyen ugyan annyira részt a gyereknevelésben. A gyerekek 99%- az első években az anyát igényli, ha jön a foga, ha nyűgös, ha beteg... Az apát is persze nagyon szereti, de az anya az más. Gyerekként nálunk is így volt. Nyilván senki sem várja el, hogy egész életében otthon legyen, hiszen akkor miből lenne nyugdíja. De 3 évig ez lenne a normális. Utána meg mondjuk a gyerek iskolás koráig csak 4 órában dolgozna. Iskolás korától pedig 8 órában. Ezt mondjuk egy ésszerű, kompromisszumos megoldásnak gondolnám. De itt volt olyan, aki azt írta, hogy 6 hónapos a gyereke és alig várja, hogy 1,5 évesen bölcsődébe adja. Ha az anyagi helyzet megkívánja, akkor rendben is van, de így?! Hát milyen anya az ilyen?! Így minek gyerek?! A bölcsőde köszöni szépen, nekik nem kell többet szülni, mivel így is túlterheltek azok gyerekei miatt, akik kénytelenek idejekorán munkába állni.

2014. jún. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/67 anonim ***** válasza:
86%

"Nem, a feminizmus az, amikor a nő le akarja uralni a férfit."


Feministaként mondom, hogy nem. Azt jelenti, hogy mindkét nem vágyai, élete egyformán számít. Azt jelenti, hogy senkit nem ér hátrány a neme miatt.

2014. jún. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/67 anonim ***** válasza:
13%

42-est folyamatosan lepontozzatok, rám is ez a sors vár, már latom ;)

Pedig igaza van. Az itt leirt karrier teljes embert kivan, ahogy az anyaság is. Kedves Kérdező, rossz hír, de az anyaság vállalásával vagy vege a karrierednek, nem, nem ülhetsz éjfélig az irodában, ha egy határidő vagy egyéb hirtelen jött gond ucy kívánja. Ha a parod is sokat dolgozik, nem, nem utazhatsz egy külföldre 1 hétre. Persze lehet az reális igényed, hogy napi 4 órát dolgozz, de hacsak nem vagy körzeti orvos vagy altalanos iskolai tanító (pedig nem, azokat nem küldik külföldre) Ennyi munkaidovel se karrier, se teljes munkahelyi megbecsülés nem jár. A bölcsőde nem igazán megoldas, hisztiznek, ha 3-kpr nem viszed el a gyereket, mert bar 4-ig nyitva vannak, 3 utan mar inkabb csak trecselnenek, nem gyerekekkel foglalkoznának. Egy hétköznapi munka mellett mindenképp bébiszitter kell. Óvoda 1 fokkal jobb, bar ott sem szeretik, ha a gyerek a nyitvatartási idő végéig ott van. (Mi ovink 6-ig van,nyitva. Ovoneni konkretan Kifejtette, hogy más ovodak csak fel 5-ig vannaak, mit képzelek én, hogy 6-kpr megyek a gyerekért. Ok, mondtam neki, hogy azt képzelem, ha törtem magam, hogy 6-ig nyitvatarto óvodát keressek, akkor volt ra jo okom. Egyébként a munkám miatt a legideálisabb egy 12-20-ig nyitvatarto lenne, nyilván olyan nincs, kompromisszumokat kell hoznom)


Nem tudom, hogy milyen karrierről beszelunk, de ha a gyereked rendesen szeretned nevelni, nem fer bele. Én egyedül nevelem a gyerekem, nincs más választásom, de meg igy is próbálok azon a vékony határon libegni, hogy ugy tudjak megfelelő anyagi hatteret Biztosítani, hogy Mindeközben a leheto legtöbb idpt töltsem a gyerekkel.

2014. jún. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/67 anonim ***** válasza:
66%

Az utolsóra ne hallgass, anyukám 1 évig maradt otthon (a nagyimra bízott utána), és a karrierje tökéletesen ível felfelé azóta is! És minden kollégámra ugyanez jellemző.


Ha te ambiciózus vagy, és a férjed is az, akkor ez fel sem merül problémaként, hogy te otthon maradj-e 3 évig. Az más, hogy ő le akar uralni téged, hogy menőbb legyen. Miért nem vett el egy eladót, nem igaz?:) Tudhatta, hogy neked van önbecsülésed, már mikor randizgattatok, nem?


Én választanék egy férfit, aki nőként tisztel engem és emberként is! kevés az ilyen (hiszen őket nem jó emberek nevelték fel, valószínűleg), de található azért;)

2014. jún. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/67 anonim ***** válasza:
25%
Nem mindegy, hogy azt mondod, valamit "nem lehet" megcsinálni, vagy azt, hogy "nekem nem sikerült".
2014. jún. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 anonim ***** válasza:
7%
Kedves 45-os..nagyi vagy bébiszitter nem mindegy? Anyukád ezek szerint igazándiból egy kistesora vágyott, nem pedig gyereket vállalt. Ha a nagyi jol nevelt, szerencsés vagy, de tudod, ez a szülők feladata lett volna.
2014. jún. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/67 anonim ***** válasza:
86%

utolsó: Igen, ő egy ember is, nem csak egy anya. Szóval neked van igazad, mert...nehéz ezt megindokolni, de...majd te megindoklod, miért kell CSAK Mo-on 3 évig otthon lenni, más országokban elég 6 hónap is, vagy 6 hét.


A mi gyerekeink tökéletesek, szociális fejlettek és magasan képzettek. Előre a hazáért, harcba anyukák!!:D

2014. jún. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/67 anonim ***** válasza:
91%
Nem is értem komolyan... Nem sok helyen van ám így mint Mo.n hogy anyu 3 évig el se mozdul a gyereke mellől, ha szül egy másikat akkor 6ig. A legtöbb országban pár hét vagy hónap és jééé normálisan sikerül felnőni az ottaniaknak is. Az én anyukám akkor járt egyetemre mikor én születtem, persze valamennyit volt velem otthon, de nagy részt a nagymamám és a dédmamám foglalkoztak velem. Valami csoda folytán most mégis nagyon jó a kapcsolatom a szüleimmel, orvosira járok és nem vagyok lelki sérült. Döbbenet nem?
2014. jún. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/67 anonim ***** válasza:
42%
Csak megint eltertunk a kerdestol. Szerintem. És más az, amit kényszerhelyzet hoz. Egyébként lehet példálózni a nyugaton megszokott 6 hónapos gyes-sel. Mert ellenlépésként megemlíteném, hogy ott csak azokat érdekli, akit nem tud eltartani a férje, sokan akar egy életre otthon maradnak. Én vagyok az előbbi egyedülálló anyuka, es igen, ilyen alapon én 3 napot nem dolgoztam, mig a kórházban voltam. Van egy egeszen apró kis vállalkozásom, annyit dolgozom, ami a megélhetéshez szukseges, igyekszem a gyerekemmel lenni minél többet. Es persze 3 éves koráig volt bébiszitter, nagyszülők is be-be segítenek. De tudom, ha egy cégnél dolgoznék a terhessegemet megelőző munkakörben, alig láthatnám a gyerekem, nehanap éjfélig az irodában ücsörögnék, hogy a másnapra kesz legyen minden, stb stb. Es amikor,pl februárban skarlatos lett a gyerek es 3 hétig otthon voltunk, talan 1-2 nap kertem magyszuloi segitseget, én voltam vele. Fontos beosztásban ezt nem lehet megtenni! Vagy 2 tárgyalás,kozt majd hazatelefonal anyuka, hogy 39e mar a 40, vagy mi? De lehet, hogy jelen esetben olyan gyerekekről van szo, akiket elkerül majd a skarlát, mindenfele himlő es miegymás. Ez esetben én kerek Elnézést.
2014. jún. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!