Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Rossz feleség az, aki nem kel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rossz feleség az, aki nem kel fel a férjével reggel, hogy reggelit készítsen neki?

Figyelt kérdés
Feleség otthon egy háromévessel, férj dolgozik.
2014. júl. 8. 16:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem ez attól függ, hogy a férj igényli-e hogy a feleség kiszolgálja vagy sem .Lehet hogy a te férjed nem igényli. Tőle kérdezd meg.
2014. júl. 9. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/72 anonim ***** válasza:
91%

Sosem szoktam felkelni a férjemmel hajnali 4-kor, hogy kávét és reggelit készítsek neki.

Pedig itthonról dolgozom...és gyerek sincs.

Nem ovodás már! Felnőtt férfi! Ő is képes magának kávét főzni, vagy összedobni 2 zsömlét...

Nem vagyok sem az anyukája, sem a bejárónője, sem a szakácsnője...

És kitűnő feleségnek tartom magam! Sőt, a férjem is! 29/nő

2014. júl. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/72 anonim ***** válasza:
93%
Nem értem a válaszok egy részét. Mi az, hogy a nő csinálja meg a reggelit, sőt takarítson, mosson, főzzön és meleg ebéddel várja a kis férjét, mindezt azokban az átmeneti időszakokban, amíg a gyerek alszik. Nem tudok elképzelni szörnyűbb dolgot ennél. Ha a gyerek végre elalszik, akkor az anya pihenjen, olvasson, szórakozzon kicsit, majd délután a férjjel együtt közösen megfőznek (ezzel egy közös programot teremtve, ami főként az együttlétről és kikapcsolódásról szól és nem a kötelességszagú ebédcsinálásról), vagy rendeljenek. Az meg, hogy a férfi keresi a pénzt, ezért megérdemli: a nő otthon van a gyerekkel, egész nap nem hall felnőtt szót, csak gügyögést, gondolom folyamatosan bizonytalan, hogy jól csinálja-e a dolgokat. Szerintem az egyik legnehezebb "munka" a gyerekkel otthon lenni. Számomra az egy teljesértékű foglalkozás. 31/F
2014. júl. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/72 anonim ***** válasza:
87%

Én sem kelnék fel, a férjem fél 6-kor kel.De nem kel fel egyszer sem az éjszaka felriadó gyerekhez, holott 1,5 éven keresztül én 4-5 órát aludtam éjjel jó esetben. Én sem vártam el tőle, hogy felkeljen, és ő sem, hogy keljenk neki kávét főzni. Viszont hétvégén mindig megkapja ágyba a kávéját meg a reggelijét, mert sokkal tovább alhat, mint hétköznap.

A másnapi szendvicsét sem mindig készítem el. Ha úgy jön ki a lépés,akkor csomagolok neki este, ha meg nem, akkor nem veri ki a hisztit, vesz magának valamit. Nem ezen múlik a jó-vagy a rossz feleség kérdés.


Azoknak pedig, akik azt hiszik, hogy a gyerekekkel otthon "csak ül" az anyuka, azoknak kívánok egy olyan gyereket , akik hasonló természetűek, mint az én kisebb gyerekem! Én sem hittem el még a gyermektelen időszakomban, hogy egy gyerek ennyi törődést igényel, nyilván ti sem hiszitek, majd csak ha megtapasztaljátok! Úgyhogy nem is kezdem el magyarázni vajon ki dolgozik jelenleg többet: a férjem (aki egyébként az én állásomban van, amig nem dolgozom, és pontosan tudom hogy mit kell csinálnia, sőt néha még én is besegítek), vagy én aki szerintetek csak itthon ül két kisgyerekkel... :-)

2014. júl. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/72 anonim ***** válasza:
84%

"Ha valaki iszonyatosan hullafáradt, akkor viszont vissza tud aludni."


LOL ez a legviccesebb. Hát hogyne. Ha a kis trónörökös nem épp akkor dönt úgy, hogy felébred.

2014. júl. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 anonim ***** válasza:
84%
a gyerek alvásidejét pihenésre kell használni. reggel miért várnám el h a másik felkeljen,amikor mondjuk ő ráér később is? férjem 7kor kel,én a 2 naggyal fél8-kor. 8kor mennek le az oviba. kicsi 9kor kel. addig én magammal foglalkozom. kaját rendelem. házimunkát a kicsivel végzek,alváskor pihenek. szóval nem vagy rossz feleség,és aki azt írta h majd a férj lelép egy olyannal aki igazán gondoskodik róla, az egy idióta volt.
2014. júl. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/72 anonim ***** válasza:
68%
Nem kelek fel azért,hogy hajnal 4-kor reggelizzünk. Én 6-kor kelek.Ha nem dolgozunk, és normál időben kelünk, akkor sem reggelizünk, csak kávé (mivel akkor én kelek előbb, én készítem :) ) Így szoktuk meg, tízóraizni szoktunk, így ha dolgozik, előző este elkészítem a másnapi ételeit, becsomagolva hűtőbe teszem, neki csak ki kell venni indulás előtt.
2014. júl. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/72 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem a mai világban alig van valaki aki egyáltalán rendesen reggelizik. Legalábbis nálunk otthon sem volt szokás, most meg már a férjemmel sem az, azért nem fogunk fel kelni fél órákkal hamarabb, hogy leüljünk enni. Útközben veszünk valamit max. Annyi ember van, aki nem igényli a reggelit, én se tudok pl. reggel enni, csak 2-3 órával ébredés után.
2014. júl. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/72 anonim ***** válasza:
85%

"Régen is voltak családok nem ritkán 9-11 gyerekkel ,a férfi elment a napszámba az asszony otthon ellátta a ház körüli dolgokat . A kakasokkal keltek ..."


Képzeld sokkal régebben meg barlangban éltek az emberek, a férfiak kollektíve vadásztak, a nők meg szültek + bogyót gyűjtögettek. A fene ezt a nagy modernizációt :D

Könyörgöm, akik ezzel a bezzegrégennel jönnek, azok miért nem ebbe az ősember korba vágyak vissza? Esküszöm néha visszaküldeném ezeket a modernizáció ellenes emberkéket a barlangba, vagy még inkább a fára.

Na de kipuffogtam magam, nem akarom szétoffolni a kérdést, csak mindig meglep, aki ezzel jön.


Kérdező! Normál esetben a nő dolgozott mielőtt gyermeket vállaltak, így neki is van bevétele, amit arra kap, hogy otthon legyen a babával, nevelgesse és az igényeit kielégítse. Tudtommal senki nem azért kap GYED-et, hogy a férjét nevelje kisfiúként tovább. Nagyon szélsőséges esetben amúgy a GYED akár magasabb is lehet, mint a férj bevétele, de ez megint más lapra tartozik, plusz nem gondolom, hogy akkor már nem kell közösnek lennie, ha a nő keres jobban. Akkor is közös a bevétel.

Tovább folytatnám. Még mindig a normál esetnél maradva a férfi már a gyerek megszületése előtt is dolgozott, sőt! Jó esetben már azelőtt dolgozott, hogy megismerte a feleségét. Azt már csak halkan jegyzem meg, hogy az esetek többségében szerencsére nem is kell azért új munkahelyet keresnie, mert megházasodik, vagy gyereket vállal a feleségével közösen.

Na most, ha a férfi már magáért is dolgozott, fent tartotta magát, maradt a régi helyén, dolgozik ugyanannyit, mint előtte, akkor honnan jön az a mentalitás, hogy azért hajt, hogy eltartsa az otthon "ülő" asszonyt, és annak a gyerekét. Nem dolgozna, ha nem lenne felesége, és KÖZÖS gyerekük? A feleség nem járul hozzá a bevételekhez a GYED-del?

Ha szül egy nő, onnantól kezdve miért hiszik még sokan, hogy neki más dolga sincs, mint a férjét szolgálni?


Hangsúlyozom, most én a normál családokról beszéltem, ahol a nő soha egy napot nem dolgozott, vagy gyerek sincs és tényleg kitartott, az megint egy másik szituáció.


És tényleg én is azt mondom, hogy akinek jó érzés felkelni, mert nem zöld hajnalban kel a párja, és el tudnak tölteni kellemes, meghitt perceket, az megint más.

De az, hogy ez elvárás legyen, az nagyon meredek.

2014. júl. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/72 anonim ***** válasza:
42%
#31-es, jó neked, hogy délután ráérsz otthon főzőcskézni a feleségeddel... Ilyen állás nekem is kell :D
2014. júl. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!