Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért hiszi sok ember azt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért hiszi sok ember azt, hogy papucs dolog hűségesnek lenni a házastársunkhoz?

Figyelt kérdés

Én életem egyetlen szerelmét vettem feleségül. 10 éve vagyunk együtt, 3 éve házasok. Jelenleg 24 évesek vagyunk. 2 gyerekünk is van, ikrek. Fiú-lány:) 2 évesek. Mi boldogok vagyunk így együtt, ugyanolyan szerelemmel szeretjük egymást mint régen.


Soha nem volt senki más se a feleségemnek, se nekem. Mikor pedig a haverjaimmal szóba kerül ez a dolog, menőznek, hogy ők hányszor, hogyan, kivel csalják meg a barátnőiket (egyik sem házas, és gyerek sincs sehol) mindig azt mondják papucs vagyok, mert nem érdekelnek más nők, csak a feleségem. És volt aki le is b...zizott, csak mert a szeme előtt utasítottam vissza egy csajt aki úgymond el akart csábítani. Később kiderült hogy a haverjaim fizettek neki...


Semmilyen késztetést nem érzek arra, hogy másik nőm legyen, mással szexeljek. Megnézni is csak nagyon ritkán szoktam másik nőt. Ha megtörténik, akkor is az jut eszembe, hogy az én feleségem mennyivel szebb:D A haverjaim szerint ez is beteges dolog....


Ennyire elkorcsosult ez a világ? Hogy lassan szégyen lesz hűségesnek lenni? Mit gondoltok erről?


2014. júl. 11. 13:44
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:

Ne törődj velük, te csinálod jól, nem ők. Nem mindenkinek igénye, hogy minden másnap más, 5 perc alatt fölszedhető kis ribit dugjon. Neked valószínűleg sokkal tartalmasabb életed van, mint nekik, az üres élvezeteket hajszolják, miközben érzelmileg silány az életük.

Az én férjem 25 éves, fél éve vagyunk házasok, neki is én vagyok az egyetlen, nekem sajnos volt előtte egy. Mondjuk őt nem cseszegtetik ezért a haverjai, sőt, mindegyik azt mondja, hogy nagyon szép dolog, hogy ennyire tisztel, szeret, és ennyire hűséges hozzám. Lehet, hogy neked is normálisabb barátok után kéne nézned, mert akik azért piszkálnak, mert nem csalod a feleséget, sőt, szándékosan akarnak ebbe belehajszolni azzal, hogy fizetnek egy ribinek, azok nem barátok.

26N

2014. júl. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
100%
Istenem, kérlek csak maradj meg mindig ilyennek és szeresd nagyon a feleséged és a kicsiket. Örülök, hogy van még ilyen férfi. Remélem az én férjem is ilyen lesz. :) sok boldogságot nektek! :) (ja és az ilyen haverok nem haverok.)
2014. júl. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan csak 4 éve vagyok a párommal, 22 évesek vagyunk mindketten, de épp azt a 4 évet töltöttük együtt, ami általában a csajozás-pasizás időszaka szokott lenni.

Imádjuk egymást, elég határozottan közös jövőt tervezünk, egymásért dolgozunk, tanulunk.

Elsők vagyunk egymásnak.


Nagyon remélem, hogy a mi esetünk sem egyedi, és öröm olvasni soraidat...


A monogámia nem papucsság... Egy jó kapcsolatban az ember érzelmileg és szexuálisan is elégedett és kiegyensúlyozott, nincs szüksége különböző más kielégítési formákra.

2014. júl. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem papucs dolog a hűség. Az a férfi a papucs aki hagyja, hogy a felesége megalázza, tiszteletlen legyen vele, ugráltassa. A világ meg sajnos tényleg egyre jobban elkorcsosul. Egyre több embertől hallani, hogy "nem is igazi férfi aki nem csalja a barátnőjét/feleségét" illetve "elnyomott, buta, kiszolgáltatott az a nő aki nem csalja a barátját/férjét" és az az "igazi férfi" meg a "határozott, erős, öntudatos, független, modern nő" aki csalja a szerelmét/házastársát. Én egyáltalán nem osztom ezt a véleményt. Szerintem éppen az az erős férfi illetve erős nő aki hűséges a házastársához.

A "barátaid" meg szerintem irigyek rád és megpróbálják tönkretenni a házasságodat, úgy gondolván hogyha nekik is rossz akkor neked is rossz legyen.

23/F

2014. júl. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
100%
Te ezeket nevezed haveroknak? Segítettek ők neked valaha egyáltalán valamiben, vagy csak alátettek? Ez azért durva, hogy lefizettek egy csajt...felfogod, hogy mit csináltak? Nekem ez lenne az első és utolsó dobásuk, többet nem állnék szóba velük.
2014. júl. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
100%

Latod hogy tapsolnak neked a lanyok? :)


" Húsz felett vagyunk, vannak gyerekeink felnőttünk. Főleg az ikrek születése után.


Nem tudom mit értesz érzelmek átalakulásán....szerelmesek vagyunk egymásba. Nem tudnánk elképzelni egymás nélkül az életet. Ezt régen is így éreztem, és most felnőtt fejjel is így érzem. "


Erre visszaterunk 15 ev mulva oke? En is utaltam hallgatni huszoneves fejjel, hogy majd ha idosebb leszel, megtudod. aztan megis megtudtam. Tudom en hogy nem erted mit ertek az erzelmek atalakulasa alatt, mert meg nem tapasztaltad meg.


En nem azt mondom hogy veletek is ez fog tortenni, hanem azt hogy van ra esely, akkor is ha totalisan nem birjatok most elkepzelni.


Egyebkent a ferfitarsadalom szemeben nem az a gond ha huseges vagy. Hanem az a gond, ha csak eletedben egy novel csinaltad csak. A ferfiassagot a hanyatvagott nok szamaban is merik, es tudom hogy ezen fel fog hordulni a sok ifju holgy aki ide irogat de attol meg igy van. ha csak egy novel voltal eletedben akkor lúzer vagy. Talan ez bantja a barataidat, nem akarjak hogy luzer legyel :)


Viccen kivul: en tuti nem baratkoznek veluk tovabb. Mar csak a felesegem irant erzett tiszteletbol sem. Ugyanis az a "barat" aki ribit rendel neked, az a felesegedet nem tiszteli elso korben.


En 24 evesen nosultem, akkor mar 4 eve voltunk egyutt, es azt gondoltuk hogy itt az ideje. Ma 38 evesek vagyunk, es ha megkerdeznel minket, mindketten azt mondanank hogy talan egy kicsit korai volt. Pedig egyutt vagyunk es jol elunk. Csak voltak kozben meredek dolgok. Jopar ismerosunkent lattunk szetmenni, akik pont ugyanigy gondolkodtak mint ti.


De en szurkolok nektek, hogy nalatok ne igy legyen, de a helyedben kinyomtatnam ezt a topikot, eltennem, es 15 ev mulva ujraolvasnam.

2014. júl. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
Két féle ember van. Az egyik olyan életet akar, mint Barney Stinson. A másik olyat, mint Marshall Eriksen. (Így jártam anyátokkal szereplők. De a nevüket lehet nem jól írtam. :D ) Én irigylem a nejedet, hogy ilyen férje van. :) A barátaidat meg cseréld le. És legyél boldog továbbra is. :)
2014. júl. 12. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
31%

Na akkor figyeljetek egy szerelemmel foglalkozó pszichológus véleményére, amivel teljesen egyetértek.

Ahogy nincs féltékenység és szerelem együtt, ugyanígy nincs hűség és szerelem együtt. Íme az idézet:

"Az olyan ember, aki valóban képes szeretni, akinek csak a szerelem számít, és aki a szerelemben megfelelő készséggel és nyitottsággal képes más ember felé fordulni, nem hűséges, legkevésbé egy életen át. A hűség megdönthetetlen erénynek számít. A jó embernek hűségesnek kell lennie - ez is olyan előítélet, amely pszichológiai szempontból nézve tarthatatlan. Az az ember, aki tud szeretni, a szerelemhez marad hű, de számára fontosabb, hogy szeressen, mint hogy hűséges legyen.

Az az ember, aki képes szeretni, újra és újra szeretni tudja ugyanazt az embert, de nem érti, miért ne szabadna egyidejűleg más embereket is szeretnie."

Peter Lauster: A szerelemről, a szeretetről

Ez persze nem azonos azzal, mikor valaki félrekefél (mert ott se a partnere, se a másik felé nem érez szerelmet), sem azzal, amikor a hűséget magára kényszerítve belesavanyodik egy kapcsolatba és mindenkit visszautasít akit szerethetne a hamis közvélekedésnek alávetve magát.

2014. júl. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
100%
Azt mégsem mondhatják, hogy olyan szerencsétlenek, hogy nem tudnak összehozni egy egészséges, jól működő, tartalmas párkapcsolatot. Így egyszerűbb téged bäszogatni, mert akkor hátha nem veszed észre, hogy velük van a baj. Tudod, legjobb védekezés a támadás.
2014. júl. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
100%

38.


Aki igazán szeret valakit, nem belekényszeríti magát a hűségbe, hanem neki így jó, nem érzi szükségét, hogy mással legyen. Azért utasít vissza másokat, mert nem kellenek neki, neki csak az az egy kell akit szeret.


Megint egy "nagy" pihent agyú ember aki hülyeségeket beszél.


Szerelem is létezik féltékenység nélkül, ezt hívják bizalomnak.

2014. júl. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!