Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Volt már akinek innen még...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt már akinek innen még sikerült helyre hoznia a házasságát?

Figyelt kérdés
13 éve vagyunk együtt, 4 éve házasok. Mindig is nagyon jó volt a házasságunk, nem hittem volna, hogy valaha is válságba kerül. Férjem két éve munkanélküli lett. Nem talál munkát azóta, hiába keres, megváltozott munkaképességűeket foglalkoztató helyre tud csak menni, le van százalékolva. Év elején igen hirtelen megváltozott. Az addig bújós, szeretetét 120%-osan kimutató ember már nem ölelt meg annyiszor, nem adott egy mellettem elmenős puszit...tehát megszüntek azok az apróságok, amiből érzi az ember, hogy a másik szereti, oda figyel rá. Nem veszekedtünk, csak ezek megszűntek. Rákérdeztem, mondta, hogy nagyon unja az itthon létet, mi is túl sokat vagyunk együtt, nem tudok neki hiányozni, de azért szeret még. Ez mostanra már odáig fajult, hogy úgy érzem, már az is idegesíti, ha megszólalok, hisz nagyon sokszor rámförmed ok nélkül, pedig nem is mondok semmi rosszat. Tavasszal még nagyon fájt, amiket mondott, nagyon megijedtem, hogy véglegesen tönkremegy a házasságunk, viszont mára már én is eljutottam odáig, a sok ok nélküli rámförmedése miatt, hogy már bennem is felmerült, hogy talán jobb lenne külön. Persze igazából nem ezt szeretném, hanem a régi férjemet/házasságomat visszakapni, de a mostanival nem tudom meddig bírom. Van itt valaki, akinek ilyen mélypontból sikerült még helyre hoznia a házasságát?

2014. aug. 14. 23:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha talál munkát, visszakapja az önbecsülését. Segíts neki szerezni.
2014. aug. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi is így vagyunk, és nem tudom az okát. Kikerül, olyan rideg és szeretetlen az egész kapcsolat. Én sem keresem már a közelségét.
2014. aug. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ennyiből nekem az jön le, hogy igazából magával van baja, nem veled. Ha így van, annak tuti a munkanélküliség az oka, unatkozik, frusztrált és minden idegesíti. Mivel te vagy a közelében a leggyakrabban, így persze veled kötözködik.

A megoldás a munka lenne. Vagy bármi, amitől értékesnek érezheti magát. Meg nem tudom, anyagilag mennyire jelent megterhelést ez a bevétel kiesés, de ez is idegesítheti.

2014. aug. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
önbizalma nincs ésnem tartja semmire sem magát. Magával van baja és ezt rád is kivetíti. Szerintem nagyon sok munkával (amit Ő is akar!) még rendbe lehet hozni. De ehhez neki is látnia kell, hogy gond van.
2014. aug. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A munka nagyon fontos lenne. Nálunk is válsághelyzet lett, a munkanélküliség miatt. Amikor lett munkahelye szinte napról-napra javult a helyzet.
2014. aug. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Sohasem lesz már a régi, ha együtt maradtok, akkor sem. Nekem nem sikerült rendbe hoznom, vagyis pár hét-hónap alatt kiderült, hogy mégsem megy, jobb lesz külön.

Nem csak az a munka, amiért pénzt kapunk, nem csak ettől lesz hasznos egy ember. Az otthonunkban, vagy a ház körül végzett munka is hasznos. Nem tudnád lefoglalni valamivel, nincs hobbija?

2014. aug. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Valójában én is tudom, hogy nem velem van baja alapjában, hanem valóban az itthonléttel, csak attól félek, hogy túl késő lesz mire talál munkát, addigra már túlságosan elhidegülünk, túl sokat veszekszünk ahhoz, hogy helyre tudjuk hozni, azért kérdeztem, hogy van-e valakinek tapasztalata ilyen helyzettel.

Sőt, már neki is mondtam, hogy ne engem bántson már, ne rám vetítse ki a gondot, mert tudom, hogy nem velem van baja, tehát legalább tőlem ne forduljon már el, próbáljuk inkább közösen túlvészelni az időszakot, de hiába...már tavasszal is mondta, hogy már a válás is felmerült benne. Bár ehhez képest meg azért másnak mondogatja, hogy jövő nyárra hova tervezzük magunkat.

Ja, és nem a házasságunk volt mindig is nagyon jó, mert az csak négy év, hanem a kapcsolatunk. Már 11éve együtt élünk.

Szerencsére anyagilag nem vág padlóra a helyzet.


2., sajnálom, hogy nálatok is ez a helyzet.

2014. aug. 14. 23:43
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne temesd a házasságot, jóban-rosszban esküdtetek egymásnak. Ha elváltok, ő végérvényesen lecsúszik, te felelős vagy érte is, és neked se lenne jobb. Ha lesz munkája, hetek alatt helyrerázódik a lelke. Keressetek tovább, még az alkalmi munka is jó, vagy valami önkéntes tevékenység. Nem szabad, hogy egyre mélyebbre süppedjen a depresszióba.
2014. aug. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A türelem az,ami segithet megmenteni a házasságotokat!Tapasztalat, tudom nem könnyü,de én ugy érzem a feleségnek kell odaadóbbnak lennie és talán le tudod nyugtatni.Nálunk is ez van, hogy a férjem rajtam vezeti le az összes stresszét, és rájöttem,ha nyugodtan válaszolok neki és meghallgatom,biztatom,akkor teljesen más ember lesz.Hiszen biztosan ti is szeretitek egymást.
2014. aug. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy férfit többnyire úgy nevelnek,hogy tudja azt,hogy neki kell eltartania majd a családját.Ha nincs munkája ezzel filózik állandóan,hogy nem tudja kifizetni a dolgokat.Ez az önbecsülésén elég nagyot ronthatott.Nem veled van a baja,egyszerűen magában tartja elkeseredettségét,és így vezeti le.Csak abba nem gondol bele ilyenkor,hogy ez neked rossz lehet.
2014. aug. 15. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!