Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Leszbikus nőként hagyományos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Leszbikus nőként hagyományos családot (férj-feleség-gyermekek) szeretnék. Vajon megvalósítható ez? Elképzelhető olyan férfi, aki ezt elfogadja?

Figyelt kérdés
A kérdés látszólag abszurd, de szeretném röviden elmagyarázni. Leszbikus, nem biszex vagyok, 17 éves korom óta mindeddig kapcsolatom csak nőkkel volt. Mégis klasszikus családra vágyom - úgy gondolom, a gyerekek nem szorulnak magyarázatra; ezzel együtt azt hiszem, hogy a gyerekeknek legjobb apa mellett felnőni (így nőttem fel én is). Elsőként valószínűleg mindenkinek az alibi házasság jut eszébe - tehát a meleg férfi+leszbikus nő, akinek egyébként a háttérben megvannak az egyéb kapcsolatai. Én azonban nem ilyenre, hanem valódi családra gondolok; ami azt jelenti, hogy fel kell hozzá adnom az eddigi életemet, amire én most 30 éves koromra a családalapítás érdekében hajlandó lennék. Viszont a férfinak azt kell elfogadnia, hogy leszbikus nőként nem élvezem vele a szexet (ez számomra nyilvánvaló; természetesen anatómiailag nincs akadálya). Furcsa kérdés, tudom, de sokat segítene, ha leírnátok a véleményeteket.

2014. aug. 25. 07:24
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
50%

Én is hasonló vagyok, és hasonlóan gondolom a család-témát.

Szerintem kivitelezhető úgy, ha azzal a férfival, akivel családot terveztek, barátokká tudtok válni. Mert én nem hiszem, hogy feltétlenül szerelemre van szükség a házassághoz. Ha kölcsönös a tisztelet és megbecsülés, az egymás iránti lojalitás, akkor működhet. Ezekkel együtt a gyerek éppen azt fogja látni, hogy stabil kapcsolatban éltek, és egy erős kötelék van köztetek (férj-feleség).

Arról nem is beszélve, hogy éppen ezzel a tervezéssel lehetnétek tudatos és jó szülők. Én jobban is hiszek a barátságban, mint a szerelemben. Az utóbbi idővel elmúlik, vagy legalábbis kis lángon ég tovább, míg a barátság egy életre szólhat.


25n

2014. aug. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Elozo persze ez igy van de mi van HA

beut a nagy szerelem?

vagy leszbikusok nem lesznek szerelmesek?

Akkor mi van ha eleted parja utadba kerul es te hazassagban elsz?

akkor felaldozod magad a gyerek erdekeben?

Milyen pelda lenne a gyereknek anya csalja apat egy masik novel haaat????

Ismerek tobb olyan not aki szult csaladot alapitott pedig tudta nem hetero

Mi lett a vege? 40 eves koraban elvalt es egy nmovel koltozott ossze es a geyrekek a mai napig zokon veszik ezt.

2014. aug. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm az észrevételeket, jól esett, hogy ilyen sokan leírták, amit gondolnak - a 21-es hozzászólás mutatta meg a legjobban, ahogy én is gondolkozom.
2014. aug. 26. 15:11
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

nem voltl te kivancsi a mi velemenyunkre csak a sajat elkepzelesedet akartad megerositeni.

Igenis hulye otlet es meg fogod banni mert a szerelemrol nem kell es nem szabad lemondani.

Miert nerm nevelhet ket anya egy gyereket ?

vagy ket anya es ket apa?

2014. aug. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
33%

22-es: a nagy szerelem bmelyik házasságba beüthet, attól függetlenül, hogy az szerelmi vagy baráti alapon működő. Itt jön képbe a szabad akarat és a felelős döntés. Mi a fontosabb? A család (a társ és a gyerekek), vagy egy új szerelem? Valaki ilyenkor mindig sérül. Ha válás van, akkor a gyerek, ha együtt maradnak, akkor főleg az, aki feláldozta magát, és nem vállalta azt a szerelmet. Ha jobban belegondolsz, erről szól az élet. Áldozatokat hozunk, vagy pedig vállaljuk a cselekedeteink következményeit. De azt gondolom, hogy intelligens embereknek (férj és feleség) még egy ilyen "szerelmi" helyzetet is meg kell tudniuk oldani. Valaki vagy valakik mindenképpen sérülnek, de ennek a mértékét mi emberek képesek lehetünk befolyásolni, és nem feltétlenül kell, hogy tragédia legyen bmiből is.


24-es: Azt hiszem, a társadalmi nyomás miatt nem mer nevelni két anya egy gyereket, és mert mi várna a gyerekre a suliban, ha az osztálytársai megtudják, hogy milyen felállás van otthon. A magyar társadalom erre még nem áll készen. Másrészt pedig azt hiszem, hogy vagyunk néhányan, akik úgy gondoljuk, hogy szükséges a gyerek életében az apa-modell is, és ezért van bennünk egy mérhetetlenül nagy feszültség a témával kapcsolatban. Mert érezzük, hogy hogyan lenne az ideális, a gyerek számára is jó, de közben mégsem tartozunk a nagy átlaghoz (mert nekünk - a heteroszexuális nőktől eltérően - nem magától értetődő a férfival való életközösség). Ilyen értelemben ez döntés (ki lesz a választott a társas és a családi életre), az orientáció viszont nem.

2014. aug. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
89%

A kérdés csak az, van-e olyan normális hetero pasi aki lemond a nagy szerelemről azért, hogy egy jóbaráttal alapítson családot.

Nem véletlenül más a barátság és a szerelem, és nem véletlenül nem a jó barátok szoktak házasodni, hanem a szerelmesek. Még akkor is, ha a szerelem egy idő után takaréklángra áll.

Szóval, arról kell meggyőznöd egy hetero férfit, akit barátként kedvelsz, hogy a szerelemről lemondva veled, a BARÁTJÁVAL tegye azt, amit más emberek a párjukkal tesznek. Kérdés, sikerül-e. Mert ezt max. egy hozzád hasonlóan a társadalmi nyomásoknak engedő MELEG pasiról tudom elképzelni. Egy nőket szerető hetero miért mondana le arról, hogy valakivel igaz szerelemből házasodjon, a házaséletet kölcsönösen élvezve?

Ez itt a fő gond. Azt meg véletlenül se csináld az ügy érdekében, hogy szerelmet HAZUDSZ a férfinak...

2014. aug. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
61%

Szóval szerintem hetero férfival nem fog összejönni. Meleg férfival lenne esélyed, aki hasonlóan gondolkodik, mint te, apuka-anyukás családot akar alapítani a valós irányultságáról lemondva. Egy ilyen férfi egyrészt tökéletesen átérezné a problémádat, másrészt, közösen viselnétek a terhet, hogy egyikőtök sem vágyna amásikra csöppet sem. Vele lehetnétek jó barátok, akik bevállalják ezt a testi vágyaikról lemondva.

Egy hetero férfi, akinek megvan az esélye a családalapításra szerelemből, erről nem mond le egy barát kedvéért.

A meleg férfival kötött alibi házasságban sem kell ám meglennie a magatok kapcsolatainak, amit szégyellnetek kéne a gyerek miatt, lehettek hűségesek egymáshoz akkor is, ha ő is ugyanazzal küzd, amivel te. Igaz, ez bonyolult dolog, és még mindig beüthet a krach azzal, hogy valamelyikőtök tényleg beleszeret egy azonos neműbe, és a nagy szerelem meg a jó baráttal alapított család közt kell választani.

Könnyebb lenne a dolgod, ha vallási okból szeretnéd az egészet, akkor találhatnál a vallásodból hasonlóan gondolkodó meleg férfit, és akkor meglenne a házasság anélkül, hogy félremenne valamelyikőtök. De persze így is sok küzdelem lenne.

2014. aug. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
71%

Ez leszbikusként mondom, mielőtt valakinek elborulna az agya.


Vannak igazi leszbikusok/melegek.

Ők tényleg így születnek és nincs soha semmilyen párkapcsolatuk, szexuális élményük az ellenkező nemmel.


Meg vannak mindenféle lelkileg sérült, deformált emberek akik annak mondják magukat.

Na az ilyenek miatt utálják, furcsálják ezt a kisebbséget. Mindenféle hülyeséget hordtok össze, csináltok.

A többség ezek miatt az emberek miatt nem veszik komolyan a homoszexuális embereket.


Kérdező te a másodikba tartozol.

2014. aug. 27. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Nekem az a kedvencem még amikor valaki azt mondja a kíváncsiság hajtja kíváncsiságból kavart a saját nemével.Pedig a kíváncsiság és a valódi hajlam között van különbség.Kipróbálni sok mindent lehet ami nem jelent semmit az embernek és nem is esik annyira jól de csinálja.Főleg a mi országunkban de szerintem az egész világon azért tartják valami aberrált dolognak a homoszexualitást mert a legtöbb magát homo vagy bi irányultságúnak valló könnyű életű promiszkuis életstílust képvisel.Ha szétnézünk a társkeresőkön fórumokon ott is gruppenhez vagy kalandokhoz keresnek partnert.Ez persze sok kérdést felvet hogyha valaki leszbikus vagy meleg és igazi kapcsolatra vágyik nem csak kalandra vagy ilyesmi mit tegyen?Mert hát így nagyon nehéz találni manapság partnert.A tény persze nem változik engem sem vonz az ellenkező nem és nem jönnék össze olyan partnerrel akinek a közelségét nem fogadom szívesen.A gyerek se azért szülessen mert így illik meg úgy hogy apa és anya együtt él.Sokan elítélik a meleg házasságot gyerekvállalást sok kérdést felvet ez nyilvánvaló.Kezdjük rögtön a már említett társtalálás problémáját.Hülyeség azt mondani hogy baj ha nincs ott az apa a gyerek mellett.Sok hetero házasság is szét megy és csak 1 szülő marad.Akkor ott is ugyanúgy sérülnek.Ha összejön 2 nő pl akkor miért lenne baj hogy a gyerek szerető közegben él?Az ellenkező nemmel ugyanúgy találkozik lehet része az életének az apja is.De ha nem szeretik egymást a szülők hülyeség megjátszani akkor csak egy dadus vagy egy donor lesz a gyerek mellett.A gyerekek főleg kicsiként iszonyú sok dologra ráéreznek.
2014. aug. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

" a gyerekeknek legjobb apa mellett felnőni"

Ezzel kapcsolatban csak annyit szeretnék elmondani Neked, hogy a gyermeknek sokkal jobb apa nélkül felnőni mint egy olyan apával aki "testileg"/fizikailag jelen van de érzelmileg nem képes apaként viselkedni (ezt tapasztalatból mondom).

2014. aug. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!